Skocz do zawartości

bmw e90 320d sprawdzanie oryginalnosci części


szybki_borkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie, jak sprawdzić czy dana lampa jest konkretnie od tego samochodu, czy jednak są to jakieś inne wsadzone ale z tego rocznika akurat, czy zderzak jest od niej, czy kierownica itd itp . wiem że w bmw na każdej części jest numer seryjny itd ale jak to sprawdzić czy akurat od tego auta z takim numerem vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to raczej nie sprawdzisz jeśli daty się zgadzają i części są starcze niż data produkcji całego auta.

Moze ASO ma takie dane ale wątpię -jak pasuje numer części, data to chyba nie masz szans.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdej części w aucie masz numer seryjny, który powinien okrywać się z numerem podanym w realoem.com. Inaczej tego nie sprawdzisz, chyba. Ciebie interesuje pewnie coś podobnego do oznaczenia na szybach, tak?

Ni ma szans :wink:

Edytowane przez KOval81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tym sposobem, znajdziesz odpowiednie części do siebie. Części przez lata poddawane były lekkim modernizacjom lub zmieniał się dostawca (w tabelce masz często okresy produkcji), najczęściej pasują jednak zamiennie. Zależą również od kodów wyposażenia, ale tego powyższym sposobem również się dowiesz.

 

Odrobinę cierpliwości i będziesz wiedział wszystko co potrzeba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powiedz może o co Ci dokładniej chodzi i podaj numer będzie łatwiej.

Ogólnie większość komponentów auta musi być 1-3miesiące starszych niż sam samochód.

Na niektórych elementach są naklejki z numerem vin auta i kodem wyposażenia jak licznik czy tapicerka/boczki ale na zderzakach lampach itp nie ma nic takiego możesz jedynie zerknąć czy rocznik i miesiąc pasują do twojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba brakło Ci pytajnika na końcu. Jeżeli to jednak było pytanie, to odpowiedź jest twierdząca. Producentowi samochodów nie opłaca się produkować samodzielnie większości części. Ekonomicznie uzasadnione, jest zamawianie ich u zewnętrznych dostawców wyspecjalizowanych w opracowywaniu oraz produkcji określonych podzespołów. Sami dostawcy z kolei rozpraszają swoją produkcję, lokalizując zakłady tam, gdzie będzie taniej.

 

Na BMW powinno być napisane tak naprawdę - Assembled in Germany, Made in UE. Chociaż koncern już powoli zaczyna robić interesy z Chinami aby ciąć koszty. Informacja dobra dla inwestorów, zła dla nabywców Bawarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Chinami to jest loteria, zdarza się nawet, że ta jakość może być wyższa w niektórych przypadkach. Jednak nie wydaje mi się, żeby BMW podpisywało kontrakty z byle kim.

Dla nas to też może być dobra wiadomość, jeśli samochody miałyby być tańsze.

Ja jednak nie ufam za bardzo "made in china". Zauważyłem jednak, że im bardziej specjalistyczne produkty, lub, jeszcze lepiej, podzespoły, to z jakość jest wyższa.

 

Ale wracając do tematu - odpowiadając autorowi tematu - nie, nie ma takiej możliwości. Tak jak pisali koledzy, możesz sprawdzić, czy część nie została wymieniona jedynie datą produkcji i oryginalnością (ewentualnie spasowaniem itp.). Jak auta były wyprodukowane w jednym tygodniu to nie sprawdzisz jaka lampa jest od którego i musiałbyś trafić na baardzo sprytnego i zapobiegawczego oszusta, któremu chciałoby się szukać lampy z taką dokładnie datą produkcji. Podejrzewam, że akurat przed tym chcesz się ustrzec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.