Skocz do zawartości

Deska skrzypi


Kamillipiec

Rekomendowane odpowiedzi

Sam się borykam ze sporadycznym ni to puknięciem ni stuknięciem. U mnie pojawia się to po lewej stronie, na wysokości deski, ale ją samą wykluczam gdyż jako pedant w tej materii poddałem ją kuracji "wyciszającej". Podejrzewam nadwozie, zawias w drzwiach albo co najgorsze źle zrobiony zgrzew nadwozia a były takie przypadki i wtedy to już raczej nic się nie zdziała .


E 91 mam od dwóch lat i jest to moje pierwsze BMW. Powiem szczerze że jeśli chodzi o jakość wykończenia wnętrza to pod tym względem to nie jest klasa premium. Ja w swoim samochodzie miałem podczas jazdy jedną wielką symfonię trzasków , pisków, skrzypień itp. Wziąłem się za to od razu, była to robota żmudna i czasochłonna, bo uciszając najgłośniejszego świerszcza, zaraz był słyszalny ten cichszy itd. Dziś jednak mam całkowitą ciszę we wnętrzu, poza tym rzadkim puknięciem co jakiś czas, może to z czasem wytropię a może to już będzie nieusuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem pedantem jeśli chodzi o samochód ale tego trzasku , strzału nie mogę zaakceptować , jest to jedyna rzecz która mnie tak denerwuje nic poza tym nie skrzypi nic nie stuka , właśnie martwię się też o te zgrzewy też już o tym słyszałem ,dlatego myślę ze demontaż deski i sprawdzenie wszystkiego krok po kroku da odpowiedz , jeśli ktoś ma inny pomysł albo jakąś sugestie to proszę pisać , wszystko może pomóc , tylko proszę nie pisać że to uszczelki itp bo to już sprawdzone 10 razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dodam do tematu - walczyłem ze stukami przy jeździe po nierównościach grubo ponad 4ms. Deska wyjechała, wszystko sprawdzone i podklejone.

Co się okazało :lol: .... centralna śruba od rozpórek przy podszybiu nie była skręcona jak się należy - dźwięk tak się przenosił że ho ho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez trochę walczyłem ze skrzypieniem deski w okolicach podszybia, ale pojawia sie sporadycznie, czy ciepło czy zimno czy jadę szybko czy wolno. Auto żyje swoim zżyciem i pozostaje zaakceptować członka rodziny takim jakim jest ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jako że w nowym rok się nudziłem, a każdy wyjazd z garażu pod górę + zakręt doprowadzał mnie do szału, bo od razu strzelała deska to wziąłem sie za jej wyjęcie, i sprawdzenie co w niej tak strzela...


a wiec, ściągamy deskę samemu max 1,5h roboty, bardzo łatwa robota, same torx + kostki


135473422_qqsxrnw.jpg


następnie odkładamy deskę na jakiś kocyk i bierzemy się do podklejania w aucie, taśma filcowa najlepiej miejsca które zaznaczyłem


135537616_qqsxrna.jpg


135796641_qqsxreh.jpg


zaznaczam na całości plus podłóżcie coś pod te plastiki czarne obok szyby, jak zaczniecie je naciskać ma być cisza, jak je naciskałem to trzeszczały, poodkładałem 1mm taśmy miękkiej basenowej i cisza


135473422_qqsxren.jpg


teraz bierzemy się za deske, jak odwrócicie ją do góry nogami i złapiecie za tunele powietrzne to usłyszycie co tak lata w tej desce.... kanały powietrzne !!

ja nawciskałem pod nie pianki, miałem takie na wygłuszenie maski, porobić tak żeby się nie ruszały, nie piszczały.


134915227_qqsxres.jpg


na stronie pasażera, odklejacie swobodnie te wytłuszczenie, i nawciskać pianki pod kanał powietrza, przykleić spowrotem wytłuszczenie oryginalne


135774535_qqsxrea.jpg


skręcacie wszystko mocno dociskając deskę i nic nie powinno już trzeszczeć i strzelać !


U mnie się zmieniło to że znów mam radość z jazdy i znów mi się chce jeździć, bo wczesniej to jak za karę, bo mnie strasznie wkurzało to strzelanie.


Przełamujcie się i działajcie, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fotorelacja, brawo dla Ciebie za przetarcie szlaków. U mnie w prawdzie z okolic deski nie dochodzą żadne nieporządane dzwięki (o dziwo) ale jakby miały się pojawić to wiem za co się zabrać.

Jeszcze jakby ktoś zrobił podobną relację jeśli chodzi o hałasy z okolic panoramy to byłbym wniebowzięty bo u mnie to ona jest głównym źródłem hałasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr szacun za zdjęcia i opis. Ja te miejsca które wskazałeś do podklejenia też mam tak zrobione za wyjątkiem podklejenia tych plastików wzdłuż szyby. Robiłem to bez ściągania deski, ale namęczyłem się okrótnie i teraz wiem że szybciej byłoby gdybym ściągnoł deskę.


Generalnie zasada jest taka że jeżeli naciśniemy coś we wnętrzu samochodu i to wydaje trzeszczący dźwięk to jest to potencjalny świerszcz który po jakimś czasie i w pewnych warunkach się odezwie.

Ja mam e91. W wolnej chwili cyknę zdjęcie w jaki sposób weciszyłem plastiki w bagarzniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.