Skocz do zawartości

[e39] 2000r Radio gubi sygnał przy podgrzewaniu tylnej szyby


madseason

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam,

Za każdym razem gdy włączam podgrzewanie tylnej szyby sygnał radia znacząco traci na sile, jak to rozwiązać, gdzie może być problem?

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwane nitki ogrzewania tylnej szyby. Też to mam i też mnie irytuje.

Można albo naprawić nitki, albo zamontować inną antenę - choć nie wiem, która opcja jest skuteczna.

z kad kolega to wie,ze sa przerwane ?ja tez mam takie objawy a ogrzewanie szyby dziala w 100% .To raczej wina anteny lub wzmacniacza sygnalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Faktycznie mam przerwane chyba 2 nitki na dole, nie do końca odparowuje mi szyba przy załączonym.

Czy da się to jakoś naprawić domowym sposobem bez wyciągania całej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u siebie to samo,ale tylko na oryginalnym radyjku. Wymieniłem na Alpine i nie przeszkadzają mu nawet przerwane wspomniane nitki(bodajże 3). A jeśli chcesz pobawić Się w naprawianie podgrzewania to wspomniany klej kupisz w sklepie modelarskim z elektroniką lub większym markecie "ogólnobudowlanym" :wink:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli przerwa nie jest duża, można próbować poprawić połączenie miękkim ołówkiem grafitowym.

Jak wiesz, grafit przewodzi prąd, więc a nuż się uda, przynajmniej na chwilę żeby sprawdzić czy coś pomogło.

Jak nie, to pozostaje klej jak koledzy wyżej piszą, z tego co pamiętam to ze srebrem, na allegro było tego trochę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwane nitki ogrzewania tylnej szyby. Też to mam i też mnie irytuje.

Można albo naprawić nitki, albo zamontować inną antenę - choć nie wiem, która opcja jest skuteczna.

z kad kolega to wie,ze sa przerwane ?ja tez mam takie objawy a ogrzewanie szyby dziala w 100% .To raczej wina anteny lub wzmacniacza sygnalu.

 

Podałem z własnego doświadczenia - u mnie są jakieś 2 nitki przerwane i wyszukałem na tym forum, że ludzie mieli podobne problemy z takim właśnie efektem. Być może faktycznie to przede wszystkim problem anteny lub wzmacniacza - nie mogę porównać, bo to moja pierwsza jesień (i pierwsze zaparowanie szyby) tym autem.

Swoją drogą trochę lipne mam ogrzewanie szyby - strasznie długo muszę czekać na odparowanie. Czy to normalne zjawisko po tylu latach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś, komu radio odbiera idealnie przy włączonym ogrzewaniu szyby? Bo u mnie jest pogorszenie odbioru, ale wcześniej jeździłem innym samochodem z tak samo rozwiązaną anteną i też był ten problem. Myślałem, że to po prostu normalne, ten typ tak ma. Dodam, że ani w poprzednim, ani w obecnym aucie nie mam żadnej ścieżki grzejącej zerwanej, działają wszystkie.

 

I jeszcze jedno. Mam bardzo wyraźne pogorszenie odbioru w przypadku stacji, które mają nadajnik stosunkowo daleko i sygnał nie jest zbyt mocny. Jakiś tam RMF odbiera idealnie mimo włączenia ogrzewania, a już np. Antyradio słabiutko (bez ogrzewania oczywiście bardzo dobrze). Wydaje mi się, że po prostu włączenie ogrzewania powoduje jakiś rodzaj zakłóceń i nic z tym nie zrobimy. Chyba, że ktoś jednak ma to działające idealnie, wtedy warto poszukać co u nas jest nie tak.

 

Aha - u mnie też to ogrzewanie działa raczej średnio. Wszystkie ścieżki grzeją, ale dość długo trzeba czekać na odparowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.