Skocz do zawartości

Zegary po raz ktoryś...


bart93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich!

Na forum jestem nowy i pozdrawiam na początek wszystkich wielbicieli Bawarskich piekności :) Do rzeczy..

Mam e30 w ktorej do szcześcia brakuje mi dzialania wskaźnika temp, paliwa i ekonomizera. I teraz sprawa wyglada tak : W moim liczniku działa obrotomierz i predkościomierz (normalnie i bez problemów) . Ekonomizer pokazuje max tylko na jałowym gdy stoje w miejscu , w każdych innych konfiguracjach pokazuje zero. Przez samochód przeszły juz 3 zegary i w ani jednym nie dzialal nawet obrotek a co dopiero inne wskaźniki (podejżewam w nich akumulatorki) ale to mniejsza skupmy sie moze na moim bo jest chyba najbardziej sprawny :( zmierzyłem akumulatorki oba pokazują 3v i sa w stanie zasilic mala zaroweczke :) nie mam juz totalnie pomysłów co spowodowało że te wskaźniki i ekonomizer nie hulają :( z gory pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale prędkościomierz pokazuje, wiec czujnik jest dobry. Ekonomizer pokazuje na podstawie prędkości, przepływki, sondy i obrotów silnika. To że obrotomierz nie pokazuje, może być wina gdzieś w instalacji elektrycznej, nie ma jakiś urwanych kabli, Sprawdź dokładnie. M40 pokazuje obroty z cewki (chyba, nie pamiętam już). A jeśli nie ma sygnału od cewki to i ekonom nie będzie pokazywał. Sprawdź róniesz wszystkie kable przy wtryczkach na wiązce. Czasami się załamują i przerywaja.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik nr 23 ---7,5 A może wyglądac na cały , ale go podmień.

Kilka razy mi się zdarzyło że bezpiecznik na oko był cały, ale jednak nie przewodził.

Najlepiej sprawdź wszystkie bo nie które są (chyba) powiązana ze sobą http://forum.bmwautoklub.pl/viewtopic.php?t=2442 link zapożyczony z innego forum

Staram się pisać posty takie jakie sam chciał bym otrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem wszystkie bezpieczniki wszystkie łączą i są oki. podswietlenie tablicy dziala a podswietlenie tablicy jednak było. nie mam kontrolki oleju , wsumie na zegarach to swieci mi sie tylko aku przed rozruchem i tyle. Potem bez zmian : predkosciomierz i obrotek dzialaja a ekonomizer oszukuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz chyba nic nie wymyślicie :( jak to mozliwe ze nie swiecą mi tylnie lampy cofania? na kostce kolo biegow nie ma napiecia ani nie jest ona zwarta z masą. jest mozliwe ze to przez wsteczne lampy coś nie tak ? juz nie mam pomysłów, chcialbym wiedziec ile mam paliwa chociaż :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może coś namieszane jest w kostce pod maska?? Napewno instalacja cała jest, niecieta, niesztukowana z 3 innych instalacji?? Wcześniej wszystko działało??

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to na wskaźniku paliwa i temo. są jakises rezystory. mo ale w sumie ciebie to nie dotyczy bo podmieniałes liczniki.

Pytanie do tych co wiedzą : jakie to są rezystory?

 

 

A kontrolka rezerwy włacza Ci sie ?

Staram się pisać posty takie jakie sam chciał bym otrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam po przerwie :) bo 4 godzinnym mysleniu nad rozebranym autem wspólnie z dobrym nauczycielem doszlismy do wniosku ze na zegary nie iddzie plus w lewej wtyczce na kabelku GNWS czyli zielono białym. odciąłem oba kable bo w prawej rowniez takowy jest , do lewego gnws podpiety został plus i tak za jednym zamachem wszystko wrociło do normy :) ładną rzeźbe ktoś wykonał. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.