Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

2 mln przebiegu? :) tylko mercedes w124 po wymianie 2 silnikow i skrzyn dal by rade :P

 

ogladalem juz super okazje cenowe w roznych wersjach e46 w naszym kraju. sugeruje wiec ze jezeli nabywca auta chce byc zadowolony z zakupu i nie wpakowac sie na tzw. mine nie powinien kupowac zadnego z tych aut o wartosci znacznie ponizej 10 tys bo uwazam ze jest to próg przyzwoitości wizualnej i technicznej, no chyba ze moze sie zbierac na wymioty wsiadajac do srodka. instalacja gazowa wcale nie jest az tak droga w malych pojemnosciach, znacznie wiecej bedzie kosztowac "przystosowanie trupa" do bezpiecznego przemieszczania sie bo nie mowimy przeciez o szaleństwie pod tesco :P

 

jakby sie uprzec to mozna i to http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-alufelgi-lpg-instalacja-lpg-okazja-ID6yB8VN.html wyrwac za 8000 + opłaty, male poprawki blacharskie. No w 11tys. z pakietem startowym powinien sie zamknac i przemieszczac, no i jest ten gaz, nie wiadomo jaki ale jest :) ale przyznacie ze dupy nie urywa, jak ma byc tanio i prosto bez oczekiwan

Edytowane przez Oli48

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
W ogłoszeniu jest napisane 2 000 000 km. Przy r4 może nie droga, ale wklejone przez Ciebie 320i to R6 i poniżej 2,5k ciężko będzie zejść za dobrą instalację.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie co do kosztów instalacji gazowej w 320i ale pytajacy nie pisze nic ile moglby wydac na nowa instalacje tylko "chcialbym wsadzic lpg"

wersje 316i sa mniej trwałe i za słabe wiec nie biore pod uwage, z reszta widac po przepaści w cenach.

 

Witam. Kupie e46 w miarę przyzwoitym stanie do 10k? na pewno na początku chciałbym wsadzic lpg, badz kupic z instalacją

Do 10-11k coś wyrwę w miare przyzwoitym stanie?

 

samo auto do 11k plus "na pewno na początku chciałbym wsadzic lpg, badz kupic z instalacją"

piszac "na poczatku" rozumiem jako pierwsza inwestycje, wiec autor wie ze czeka go wiecej inwestycji zwiazanych z kupnem oprocz ceny samego auta.

 

czytajac ze zrozumieniem wnioskuje ze kupujacy zaklada dwie opcje 1. bez gazu (samemu zakladajac nowa instalacje z gwarancja) 2 z gazem (prawdopodobnie starym)

 

ja wybralem dwie propozycje, mieszczące sie w oczekiwaniach 1. bez gazu z atrakcyjym wyposazeniem, lakierem i bez blacharki, 2. tanszy z gazem wersja emeryt

 

wybór wedle oczekiwań, korzystam z doswiadczen polskiego rynku aut uzywanych, forum daje mozliwosci dyskusji :P

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wierzę, że dj3N jest w stanie zapłacić za auto 15k, bo tyle wyjdzie to 320i a opłatami, gazem i wymianą oleju, ale może rozwieje nasze wątpliwości i powie jaki na prawdę ma budżet? :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10tys auto (bo wiadomo ze nikt nie placi ceny podanej w ogłoszeniu, a koncowki typu 500,900 sa do "negocjacji") plus ok. 700 oplaty plus ok. 300 olej z robocizna. gaz ok 2500 to wychodzi 13,5tys a nie 15tys (w teorii) mysle ze warto bo auto (wnioskujac ze zdjec) jest w bardzo dobrej kondycji "na oko" a z ewentualnym nowym gazem bedzie jeszcze dluugo jedzic za gorsze. zainteresowany podal za malo informacji i konkretow odnosnie wersji i ostatecznego budzetu, to popularne auto wiec wybor jest bardzo duzy. :8) ta srebrna wersja emeryt pakiet prawdopodobnie wyjdzie na poczatku taniej, z tym ze delikatnie mowiac "nie powala" :nana:

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Słuchaj Ty masz 330i, wcześniej 330d a kolega wkleja 318i z gazem :roll: więc ma trochę inne priorytety, ja go rozumiem, bo jeżdżę cherlawym 320d (po programie, ale zawsze) i te 3k różnicy to pewnie więcej niż jedna wypłata i 1/4 ceny auta..rozumiesz już o co mi chodzi? :8) nie można zapominać o spalaniu, w 318i to średnio 9l a 320i (które de facto nie jedzie) to spokojnie 11-12l. To masz kolejne 10zł na 100km różnicy, wiadomo po założeniu gazu różnica zaciera się, ale dalej jest powiedzmy 6-7 zł..to chyba tyle w temacie :wink:

 

edit:

Ta 318i ma teraz promocyjną cenę 8900 do niedzieli..więc wg Twojej teorii za 8 do zabrania :twisted:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz jego pierwszy wpis tylko tym razem ze zrozumieniem. Kolega chce auto w miarę przyzwoitym stanie a wkleil takie padło aż nogi się uginają, nie jest warte nawet połowę tej ceny. Znalazłem srebrna 320i z gazem (propozycja nr 2) od emertya rencisty które jest wystarczająco tanie (8tys + oplaty) ale nic więcej nie oferuje poza przemieszczaniem się. Jezeli ma być tanio to jest. :duh:

 

Rozumiem ze chodzi Tobie o ogólny zarys sytuacji finansowej zainteresowanego. Ja tez to rozumiem pokazując odpowiednio tani egzemplarz jak i również dużo ciekawszy mieszczący się w mało sprecyzowanych kryteriach jeżeli tylko przeczyta się je z zrozumieniem biorąc pod uwagę każda opcje przez kupującego wymienioną. :)

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli jednak nie rozumiesz, ale tak już chyba musi zostać :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co chcesz udowodnić? Że 320i jest lepsze od 318i? Że lepiej zapłacić więcej za mocniejszy samochód niż mniej za bardziej ekonomiczny? Ten handlarz od tego 320i to Twój znajomy czy jak? Zaraz dojdziesz do tego żeby kupił wychuchane 330i, bo pali tyle co 320i a po brakującą kasę pójdzie do providenta i też będzie fajnie..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że obydwaj macie cierpliwość do siebie, to się chwali. Temat prawie wyczerpany bo nie wiemy co na ten temat myśli sam zainteresowany.

Myślę że dla nowicjusza aby mógł ogarnąć wszystkie niuanse waszej polemiki potrzeba trochę czasu i oczytania, niemniej uważam że to nie jednemu może się przydać.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawilem juz swoje zdanie wnikliwie je analizując tak jak i zapytanie zainteresowanego. Dalsza dyskusja nie ma sensu ze względu na brak rozumienia tekstu. Trzymając się rozsadku pozostanmy przy http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-alufelgi-lpg-instalacja-lpg-okazja-ID6yB8VN.html

wymienionym przeze mnie dużo wcześniej. Jeszcze zostanie spory grosik z tych 11tys. Jak oszczędzać to oszczędzać i nie ma w tym nic złego, DO CZASU :cool2: Życzę trafnych decyzji. Pozdrawiam

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak vin to jedno,

dostała z przodu, maska z prawego przodu odstaje, poza tym z takich zdjec nie wypatrzysz praktycznie nic, wstawianie linku samochodu raczej nie ma sensu,

bierz mechanika, kolege, czujnik lakieru: oględziny, jazda próbna, i bankowo stacja kontroli pojazdów ma test, kosztuje do 50 zł a duzo mowi

ale czuje ze tutaj skonczy sie na 20 minutach oglądania, pozdro

gg 5216510


6981e5d7cb7f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepesiu zgadzam się z czasem oględzin ;) , ja swoją sprzedałem za 29 tyś tydzień temu kumplowi a raczej wydarł ją ode mnie ;) . Maska tak tragicznie spasowana że na beznadziejnym zdjęciu chamsko widać... Niezły trup musi być, jak dla mnie nie warto by było jechać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

szykuje się powoli do sprzedaży E53 i moim kolejny autem będzie E46. Szukam przedliftu 323/325 albo poliftu 320. Najlepiej 325 :) Auto ma mieć LPG, jakieś tam wyposażenie (nie wymagam cudów, klima, radyjko, jakiekolwiek fotele byle nie te podstawowe, podobnie z kierą), manual. Przedlift może być sedan/coupe, polift cokolwiek. W jakich pieniądzach znajdę? ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak będziesz miał przeznaczone 15k to będzie już w czym wybierać. Jeżeli mniej to polecam szukać wyłącznie przedliftowe 323i.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam raczej 325i. Nowsze 320i jeździ prawie tak samo 323i. 325i nie jest o wiele droższe, a śmiga super. Taki kompromis pomiędzy droższym 328/330, a 320 :) Problem właśnie ze znalezieniem, bardzo mało jest modeli z moimi wymaganiami (głównie 325i + LPG), a jeśli już coś jest to większość jest świeżo sprowadzona i opłacona, a ja jakoś nie ufam tym ogłoszeniom :) Na autko będę miał około 15-20 tyś. Gdzieś malowane mi nie będzie przeszkadzało, byle nie bite i zgrzany motor, bo wiem, że w M54 to dość częste.

Znalazłem coś takiego, wygląda OK http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-piekne-bmw-325i-192km-m-technik-xenon-topasblue-skora-ID6yG4gn.html#af0813623a tylko wydaje mi się że z 1000 albo 2000 za drogie o ile wszystko gra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z zewnątrz jak dla mnie prawie ideał, prawie, bo chromline mi nie pasuje. Wnętrze trochę gorzej, bo ta pseudo półskóra koło skóry nie leżała, to po prostu derma, zmieniłbym kierownicę na m-pakietową, tak jak gałkę (oczywiście krótką) i byłoby już nieźle :8) jak opis jest prawdą to ogólnie i tak bardzo dobra oferta, w miarę świeży gaz i wygląd zewnętrzny na 5+.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten pakiet mocno na plus zmienia wyglad e46, szczegolnie przedliftowego, kolor tez duzo daje. Gdybym szukal auta to obejrzalbym ten egzemplarz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolegami, ten egzemplarz jest warty oględzin, biaraz pod uwage GAZ i Mpakiet cena nie jest wygórowana, jakby wszystko sie zgadzalo po drobnej negocjacji warta zakupu :cool2:

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolegami, ten egzemplarz jest warty oględzin, biarac pod uwage GAZ i Mpakiet i jeden z najlepszych kolorów cena nie jest wygórowana, jakby wszystko sie zgadzalo po drobnej negocjacji warta zakupu :cool2:

btw jak usunac poprzedni post bo sie dwa razy dodał

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Chciałbym zakupić BMW E46, jestem jednak stosunkowo nowy w tym temacie i chciałbym podpytać co w moim przypadku będzie optymalne.

 

Model jaki rozważam to BMW E46 320d (najlepiej po 2003 roku, ponieważ z tego co słyszałem we wcześniejszych rocznikach był problem z pękającą podłogą oraz rudą - jeśli się mylę lub są to błędne informacje proszę o uświadomienie mi tego ;) )

 

Generalnie boje się zakupić to auto w kraju, ze względu na możliwość trafienia egzemplarza po "Sebixie", lub takiego który był serwisowany "u Janusza" po taniości lub wcale.

 

Przeznaczenie auta to codzienna droga do pracy - około ~6km po mieście w jedną stronę, oraz co jakiś czas za miasto (trasy ~70km w 1 strone).

 

1) Boje się, że trasa do pracy może być dla niego zbyt krótka i wyeksploatuje w ten sposób silnik - natomiast czy jeżdżąc spokojnie w zakresach 2,5k obrotów na zimnym będzie to dla niego w miarę do przyjęcia ? Może jednak nie diesel ?

2) Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jakiego spalania mogę się spodziewać przy takich dystansach do pracy ?

3) Jaką kwotę wg. was powinienem szykować na egzemplarz (do sprowadzenia z niemiec), który będzie w przystępnym i zadbanym stanie ? Jakie są niebezpieczeństwa kupienia auta od kogoś kto sprowadza je z niemiec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.