Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przedwczoraj zlicytowałem e 46 316i z pierwszej ręki (ręcista z Niemiec) z oryginalnym przebiegiem 162 tys. 1 właściciel z rzekomo amorami do wymiany , uciekającym płynem do chłodnic rzekomo bezpośrednio pod zbiorniczkiem i małymi zarysowaniami na błotnikach.Mam jakieśtam doświadczenie w sprowadzaniu aut (sprowadziłem może ze 20 szt.) ale będe rad z rad forumowiczów na co zwrócić uwaę w tym konkretnie modelu przy odbiorze auta.Nie interesują mnie rzeczy oczywiste przy zakupie auta tylko specyficzne dla tego modelu i marki.

Wyposażenie jest o.k. bo są skóraki , klimaautomatik , czujniki parkowania , etc. więc te 1,6 t. jest na pewno warta ale na pewno wiecie na co zwrócić uwagę.

Ps. auto jest dala żony ,ale ona ma ostatnio focha, więc jak się jej nie spodoba ,na pewno puszczę dalej, więc przyjmuję zapisy :) he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak to ...oktobercośtam...

Trójki były produkowane przede wszystkim w Monachium , nie wspominając o tym że te z Monachium były statystycznie najmniej awaryjne (sam pracowałem tam 2 miechy w fabryce podczas studiowania w Niemczech) no i jakoś tak się złożyło że zostałem w tym mieście 7 lat i słowo Oktoberfest kojarzy mi się z nim nieodzownie...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi temu panu wyżej , ale 3,5 lata temu miałem podobną sytuację na forum forda . Właśnie kupiłem żonie fiestę 95 rok od 1 szego właściciela (zmarło sie mu właściwie więc od jego spadkobierców) z oryginalnym przebiegiem 38 tys.i nie wiedziałem czy żona będzie chciała jeżdzić szczególmnie z powodu braku serwa.

Zostałem tam bardzo żle potraktowany po pierwsze próbowano mi staremu wilkowi wmówić że przebieg na pewno nie oryginał plus opinie że na pewno będzie się psuł , bo nie jeżdźony etc.

Wtedy właśnie odpisałem im że to chyba taka specyfika właścicieli fordów bo posiadam bmw i pytając i pisząc tu na bmw forum jestem traktowany trochę inaczej- na serio i bez prostactwa.( co prawda na początku przeraziłem się czytając Wasze wypowiedzi i opinie o bmw e 39 tds i awaryjności tego silnika , ale na szczęście auto na prawdę było serwisowane ,od 1 wł i z org. prz, 230 tys. i odpukać do dnia dzisiejszego nie miałem żadnych ale to żadnych problemów-do dziś jeżdżę tym autem i sobie chwalę , dlatego też zdecydowałem o zakupie e 46b dla żony).Tam była identyczna sytuacja - kupiłem , choć nie wiedziałem czy go nie puszczę dalej.Na szczęście żona stwierdziła że jest o.k. i przynajmniej nie będzie szkoda jak sie niedługo "rozwali"

Po 3,5 latach (doszło kilka wgniotów) nic w nim nie robienia (raz zmiana filtra i oleju) sprzedałem kuzynowi ( bo przynajmniej auto doceni) , bo alternator padł i musiałem 100 zł wydać na naprawę...wkurzyłem się i stwierdziłem że ford to niestety tylko ford

Handlarzem to ja byłem 15 lat temu i dlatego nauczyłem się kilku żelaznych zasad i jakie auto dla siebie wybrać , a na dzień dzisiejszy jestem wdzięczny za wszelkie porady , bo za tydzień stanę przed decyzją czy zabrać auto ze sobą czy może odpuścić (to też ważne ,aby świadomie podjąć taką decyzję mimo poniesionych kosztów podróży).

Pozdrawiam wszystkich wszystkowiedzących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pozdrawiam Ciebie Kolego uprzejmie.Pomijam fakt iż nie zrozumiałeś dlaczego zostało napisane"oktobercośtam".

Przeczytaj swój pierwszy post i porównaj go z kolejnym.Składnia,stylistyka , gramatyka.Albo ktoś inny napisał kolejne dwa,albo pytanie co palisz, :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...widzę , że wszyscy już śpią... albo (mam nadzieję) bawią się

a więc mądrale z fiesta forum stwierdzili ,że moja fiesta nie jest taka debest skoro sam piszę że muszę uzupełnić w niej płyny , że pewnie bierze olej i ma wycieki innych płynów...

A teraz poważnie czekam na porady na co zwrócić uwagę przy odbiorze auta (chodzi mi o specyficzne usterki tego modelu)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

zekam na porady na co zwrócić uwagę przy odbiorze auta

ale po co Ci ta wiedza na dziś i tak to kupiłeś :norty:

zmienisz amory, zlikwidujesz wycieki i cieszyć się z przemieszczania.

jak żonie nie przypasi to przecież sprzedasz.

a jak tak to nie ma co się na zapas martwić jak już jest :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację chociaż nie zapłaciłem jeszcze ani centa, bo zamierzam to zrobić po oględzinach na miejscu, mimo że formalnie auto to już kupiłem, lecz jak coś nie będzie grało to stwierdzę, że auto nie zgodne z opisem na ebayu i wrócę z niczym.

Pozdrawiam i czekam na sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przedwczoraj zlicytowałem e 46 316i z pierwszej ręki (ręcista z Niemiec) z oryginalnym przebiegiem 162 tys. 1 właściciel z rzekomo amorami do wymiany , uciekającym płynem do chłodnic rzekomo bezpośrednio pod zbiorniczkiem i małymi zarysowaniami na błotnikach.

 

Typowa wada e46 przedliftowego - pękający zbiorniczek wyrównawczy. Pewnie w tym wypadku to też jest przyczyna wycieków. Jedziesz po te auto lawetą? Płyn od chłodnic z pękniętego zbiorniczka może leciec barzdo powoli, ale moze tez uciekać w bardzo dużym tempie. W zależnosci od wielkosci pęknięcia.

Od razu po zakupie zmień korek chłodnicy na nowy, oryginalny BMW. Po tylu latach lubią nie puszczać ciśnienia.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę pociągiem i chcę wracać na kołach podobno wyciek jest z dolnej części zbiorniczka , ale mam nadzieję że nie leje się ciurkiem.Auto stało wymeldowane rok w garażu , wcześniej było na chodzie więc mam nadzieję że dalej jest.

Dzięki za cynk o zbiorniczku i korku (macie jakieś doświadczenie gdzie i jakie kupić?),

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedno i drugie kup oryginał BMW... mialem korek zamiennik, rozleciał sie po 3 miesiacach.

Lepiej nie jedz z pęknietym zbiorniczkiem, nawet jesli na wolnych obrotach leci powolutku, lub sie poci - to przy temperaturze i cisnieniu w ukladzie rozwali go na bank. Staniesz na autostradzie i klops.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie , nie radzę jechać z pękniętym zbiornikiem , u mnie rozłupało go wzdłuż na całej długości ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie mnie (wezmę jakąś mocną taśmę i skleję w razie co..., te 500 km to chyba przejadę , bez przesady...

Moj pekl wzdluz I cala woda wyleciala w ciagu kilku sekund , jak dobrze pomyslisz to w razie awarii pominiesz zbiorniczek zamykajac uklad ;)

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ! chce kupic bmw e46 2003/2004 i znalazłem coś takiego http://otomoto.pl/bmw-318-oryginal-m-pakiet-maly-przebie-C32793299.html czy jest możłiwe ,że bmw 318 e46 ma silnik 2.0 ? Co sądzicie o tym modelu http://otomoto.pl/bmw-320-2-0-d-150-km-m-pakiet-sliczna-C32609928.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, czy za 16-17 tys można w niemczech kupić 318 143k. po lifcie w dobrym stanie ?

jaki silnik polecacie do 2.0? diesla nie chce robie krótkie dystanse głownie miasto, trasa 2-3 razy w roku, chciałbym że by też auto miało troche mocy dlatego nastawiłem się na ten 143k. Co do awaryjności...cóż... zależy jak dbał poprzedni właściciel, moim zdaniem ten silnik będzie dla mnie najlepszy aczkolwiek chciał bym usłyszeć wasze opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko za te pieniadze zadbany i doposazony model, sam dla siebie szukalem, no i ostatecznie, tak zeby miec cos, co mnie chociaz w 70% satysfakcjonuje polozylem na 320D 5 tys euro...

 

Jak tylko na miasto - po co Ci 143 KM, kumpel ma 316 z silnikiem 1.8 i tylko po Gdańsku pomyka, czasem w trase do domu (okolo 120 km) i chwali sobie zarowno spalanie jak i dynamike w miescie. Sam tez pare razy nim jechalem, nie umywa sie do moich 150 kucy, ale na miescie daje rade, w sedaniku bardzo zrywny (przyznam nawet ze bardziej od mojej poprzedniej A4 B5 125 KM 1.8 benz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kumpel ma 316 z silnikiem 1.8 i tylko po Gdańsku pomyka

po 3city to się zgodzę.

tam hulajnogą szybciej zajedziesz tacy są wozacy :mrgreen:

ale nie każdy tam mieszka.

tak samo nie porównuj diesla do 318.

spokojnie za 4k euro kupisz już rozsądne i wyposażone wozidło w tym silniku.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie oczywiście nie licze na jkaiś full wypas itd oczywiście fajnie jak by coś takiego sie trafiło ale może być ciężko, co do silnika, chce jednak coś z zapasem mocy znowu 143 konie to nie jakaś wyścigówka więc nie przesadzajmy:) poprostu nie zadużo nie za mało, a chce też mieć jakąś przyjemność z jazdy. Diesel mi sie nie opłaca bo robie za krótkie dystanse. Bardziej mnie interesuje kwestia awaryjności tych silników, ale jak by nie patrzeć przy jakich kolwiek naprawach benzyna zawsze wyjdzie taniej od diesla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma 316 z silnikiem 1.8 i tylko po Gdańsku pomyka

po 3city to się zgodzę.

tam hulajnogą szybciej zajedziesz tacy są wozacy :mrgreen:

ale nie każdy tam mieszka.

tak samo nie porównuj diesla do 318.

spokojnie za 4k euro kupisz już rozsądne i wyposażone wozidło w tym silniku.

 

Nie porównuje diesla do benzyny, znaczy tak tam tylko okreslilem ;D

Powiedzmy ze porownalem

Ale z tym ze za 4 k euro spokojnie kupi rozsadne i wyposazone bmw to sie nie zgodze, szukalem sobie takiej 318 lub 320d od pazdziernika, od miesiaca dopiero mam auto, moj tata mieszka na stale w DE, jezdzil, szukal, ogladal mase autek i niestety nic sie nie trafilo dobrego w dobrej cenie, nie ma tak ze niemcy oddadza auto za darmo.

Od dawna sie zastanawiam, jak to jest ze ludzie patrzac np. tylko na rodzime allegro, widza super igly przypuscmy 320D z przebiegiem 195000 wypasione za 11-12 tys. zł, i wierza we wszystko, biora i placza, wystarczy spojrzec na ceny w DE z takimi przebiegami takich "igielek" i sa o wiele wyzszy, a gdzie tu zarobek dla handlarza? Odrazu smierdzi silnikiem ktory ma za soba 400 tys i byl w DE za grosze, ale w Polsce sie zrobi.

Zszedlem z tematu, ale jest tez kwestia co dla kogo znaczy "wyposazone", dla mnie to byla multifunkcja 3 ramienna, czujniki deszczu, swiatla, xenon i grzane fotele, dla kogo innego wystarczy radio na cd i klima...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.