Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam. sam posiadam e46 318i 143km n42 i jak narazie jestem zadowolony :) jesli ktos szuka z tym silnikiem z malym przebiegiem to daje linka

http://allegro.pl/bmw-318i-143km-serwis-super-stan-2004-111tys-i3783641119.html

 

znajomy sprzedaje i moge potwierdzic autentycznosc przebiegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam stawiam na 330d, miałem wcześniej 320d 150km ale jakoś brakowało mi tej mocy a i spalanie było porównywalne z 330d. po zakupie miałem trochę do roboty a mianowicie kolektor ssący bo w tych modelach to jest wada i lubią pękać, wiadomo klocki tarcze olej itp. ale auto chodzi jak na razie bardzo dobrze i jestem z niego zadowolony. następne bmw jakie będę kupował tez będzie z silnikiem 3 litry. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może rozwin mysl - bo auto pod 500tyś km nie wiem jak dbane i tak maja swoj przebieg chyba ze niemiec pod kocem trzyma to co innego i perelka przebieg 180tys km w 14 letnim aucie czyli 13tys rocznie ale cuda sie zdazaja - diesel dobry ale nowy a nie zajechane g...o na oleju mineralnym bo taniej i ropie ze stacji z orzelkiem albo innych stacji z lewym paliwem.

Ja mam zadbanego dieselka 136km 2,0d wyceniam na 28tys chcesz to kup odemnie- wumienione wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może rozwin mysl - bo auto pod 500tyś km nie wiem jak dbane i tak maja swoj przebieg chyba ze niemiec pod kocem trzyma to co innego i perelka przebieg 180tys km w 14 letnim aucie czyli 13tys rocznie ale cuda sie zdazaja - diesel dobry ale nowy a nie zajechane g...o na oleju mineralnym bo taniej i ropie ze stacji z orzelkiem albo innych stacji z lewym paliwem.

Ja mam zadbanego dieselka 136km 2,0d wyceniam na 28tys chcesz to kup odemnie- wumienione wszystko.

nie kupie od ciebie bo silniki 2.0d to dla mnie nie jest silnik. ja jestem zwolennikiem 3litrowek. tez mam dizla i sie z toba nie zgodze. bo jesli mowisz ze silniki dizla sa takie zajechane itp to dlaczego swoj wyceniasz na taka kwote?? skoro nie jest to nowy dizel to czyli ze zajechany :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś wielbicielem dźwięku Mercedesa beczki oraz lubisz ryzyko i emocje bierz 320D, w każdym innym benzynę :mrgreen:

A szczegółów szukaj w innych tematach bo było milion razy...

 

Wielbicielem Mercedesa akurat nie jestem.. Lubie ryzyko i emocje ale które tylko te pozytywne... Długo głowię się nad wyborem czy to ma być diesel czy benzyna ale chce uzyskać obiektywną opinie posiadaczy już tego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat i który silnik E46 (po lifcie) benzynowy jest najbardziej trwały i dobry do ewentualnej instalacji lpg? Interesuje mnie głownie silnik 2.5i 192KM większego nie chce. głownie interesują mnie wersje silnikowe o poj od 2.0 do 2.5..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zrobisz jak rozejrzysz się za bazową benzyną..kupno nastoletniego diesla to inwestycja podwyższonego ryzyka-chyba,że robisz naprawdę bardzo dużo kilometrów,wtedy kupno diesla może być jeszcze sensowne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebiegi powyzej 20tys bym nie zrobil... Głównie co 2 tyg na dojazd na uczelnie ( 300km w jedną stronę).

Więc co wg Was byłoby najbardziej rozsądne?? Benzyna np 2.5i 192KM +ewentualne lpg do niego czy parkota (diesel 2.0d 150KM ) w wersji po lifingowym sedanie E46..

Jeśli chodzi o benzynę to jaki silnik najmniej awaryjny jest i dobrze współgra z dobrą instalacją lpg?

I jakie jest spalanie w silniku 2.5i 192KM przy umiarkowanym trybie jazdy ( 100-160km/h) Na I biegu nie wciskam w podłogę gazu tylko na trasie wole docisnąć więc bardzo nie szaleje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takich przebiegach rocznych decyduj się na benzynę.Ja mogę polecić 318i na początek-auto rozsądnie pali,choć dużo zależy od tego jak się depta.R6 to już oczywiście większa przyjemność z jazdy,lepsze osiągi i kultura pracy ale trzeba liczyć się z większymi wydatkami przy serwisie i na stacji benzynowej.Oczywiście można pomyśleć o lpg by obniżyć koszty,ale ja mimo wszystko nie mam do tego przekonania-dużo jednak osób gazowało swoje auta więc myśle,że ktoś się jeszcze wypowie i pomoże Ci w kwestii lpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój drugi post na forum.

Zwracam się o pomoc w kupnie e46, benzyna.

Lokalizacja to Warszawa.

Byłem o krok od kupienia od kolegi e46 328i w bogatej wersji (tempomat m.in.) za 16000, ale niestety jego żona (ach te żony!) ostatecznie nie zgodziła się :)

 

W związku z tym zwracam się do Was z pomocą.

Która z tych propozycji wydaje się sensowna i warta obejrzenia na miejscu:

http://tinyurl.com/m9t3z5u - z tempomatem

http://tinyurl.com/kbxg6dz - bez tempomatu

 

Jeśli koszty utrzymania e39 nie są jakieś masakrycznie większe od e46, to jestem w stanie rozważyć również ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem poważnie zainteresowany zakupem E46 318d.

Jak wypada to autko pod względem awaryjności, czy jest coś na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

BMW E39 520i - tomtom1994


SPRZEDAM CZĘŚCI E39 <--- klik



http://images.chomikuj.pl/button/tomtom1994.gif <<<----- Folder BMW - hasło BMW


Znajdziesz tam różne przydatne pliki dotyczące BMW, softy, mapy i instrukcje obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo warto sprawdzić czy silnik jest na pompie wtryskowej czy na listwie CR, dwa rodzaje wychodziły 318d.

 

Możesz trochę to rozjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do 31.03.2003 318d było na vp44 a po tej dacie na cr, czyli były poliftowe e46 na vp44.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz przejechać się jednym i drugim, zobaczysz co Ci będzie bardziej odpowiadać. Przy takim rocznym przebiegu śmiało możesz rozglądać się za dieslem, chociaż pb+lpg też będzie ekonomiczne, tylko z tego co kojarzę gaz ostatnio idzie systematycznie go góry. Ja mam dwa diesle i oba robią 15-20 tys. km rocznie i jeszcze nie zbankrytowałem :mrgreen: jeśli wybór padłby na benzynkę to moje typy to 328i i wspomniane 325i :wink: a poza tym wszystko masz w podwieszonym temacie :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, powiem tak zakupiłem ze 2 tyg temu moje pierwsze E46 :) 2.0 benzyna 2000r. I myślę ze gdybym miał większy budżet tak jak Ty to bym min brał 2.5 a najchętniej to 3.0 :) . Spalanie prawie to samo a przyjemność z jazdy na pewno dużo lepsza ;). Z tym dieaslem to bym był ostrożny, tez rozważałem ta opcje a ale balem się przebiegów, znaczy się nie wierze zęby auta z tych roczników miały poniżej 300k ;) . A co do gazowania to słyszałem kupę dobrych opinii tylko trzeba się liczyć z kosztem instalacji miedzy 3-4 K zl.

 

A co do samego zakupu to ja zrobiłem tak znalazłem egzemplarz godny uwagi i pojechałem z nim na warsztat w którym robią tylko BMKi zapłaciłem za sprawdzenie, trwało to ok 2,5h :) ale wiedziałem na czym stoję i teraz leczę moja bunie od ponad tyg z kilku drobnych wad które nabyła podczas eksploatacji ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B.Dunin napisał

Która z tych propozycji wydaje się sensowna i warta obejrzenia na miejscu:

 

Generalnie w tym wątku nie robimy wklejek odnośnie kupna i sprzedaży , od tego jest inny wątek, tu gawędzimy od strony technicznej i ogólnej. Zobacz tam :

viewforum.php?f=44

Odnośnie

Byłem o krok od kupienia od kolegi

Generalnie to jego żona miała sporo racji, bo to jest częstą przyczyną końca przyjaźni ,to tak jak pożyczanie pieniędzy.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 silnik to dla mnie już za dużo :D Bardziej skłonny jestem ku poj 2.5.. moc przy tej pojemności wystarczająca byłaby dla mnie...

Czyli przy moim przebiegu rocznym 20tys km mogę śmiało brać benzynke ..

A tak na marginesie to ile wynosi rzeczywiste spalanie przy poj 2.5 192KM przy jeździe umiarkowanej tzn prędkośc w granicach 100-160km/h , powiedzmy ze bez dużego ciśniecia pedał gazu na starcie oraz przy jeżdzie dosyć agresywnej... interesuje mnie trasa/miasto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.