Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

Panowie i Panie proszę o jakieś szybkie info ponieważ właśnie jadę że znajomym oglądać te dwie sztuki. Ktoś był oglądał??


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-lift-model-330i-m-pakiet-navi-ksenony-full-serwis-ID6BFHGy.html


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-330-cabrio-231km-m-pakiet-navi-skora-xenon-oryginal-ID6CAGJr.html?


Wiem że Radom ale nie ma reguły, kupiłem tam już dwa auta i było ok


Z góry dzięki za info


Pozdrawiam

Drugi kupiony? Ogłoszenia brak.

Pierwszy:

WNĘTRZE AUTA W PERFEKCYJNYM STANIE !!

Ja tu widzę brak górnej części podłokietnika między przednimi fotelami, innych śladów użytkowania nie będę wytykał, to wiekowy samochód, ale takie rzeczy pisać gdy ktoś wyrwał podłokietnik :shock: na większości zdjęć jest zaślepka spryskiwacza lewego reflektora a na innym jej brak, pierdoła ale może wskazywać, że część zdjęć była robiona w zdecydowanie innym czasie, bo, że sceneria inna to wiadomo (w drugiej części zdjęć śnieg). Cena absolutnie nie realna na zdrowe 330ci w takiej wersji, z takiego rocznika, z takim przebiegiem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Witam 

Przymierzam się do zakupu nowej buni. Chodzi o BMW e90 320D. Aktualnie jeżdżę e46 320d 150km 

Nie chciałbym stracić na przyspieszeniu a z tego co wiem to e90 jest cięższe  . 

Jaki silnik wybrać żeby to jechało lepiej od e46 ? Mowa o 2 litrowym dieslu. 

Z góry dzięki !


TakToJest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na autocentrum lub wikipedie i poszukaj informacji na temat czasu obu aut i różnych silników do setki. Jest wiele czynników na to wpływających. Poza tym zawsze jest Chiptuning. Pozdrawiam

 


Na autocentrum czy tego typu innych stronach są podawane dane techniczne fabryczne.

Chodzi mi o to żeby wypowiedział się ktoś kto miał do czynienia z tymi samochodami/silnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po to są dane techniczne, żeby z nich korzystać:

e46 320d 150KM 8,9s. do 100km/h

e90 320d 163KM 8,3s. do 100km/h

Odpowiedź brzmi: nie stracisz na przyspieszeniu ale jakiejś dużej poprawy też nie odczujesz. Jeździłem przez 5 lat e46 320d 150KM, zmieniłem na e92 325i. To jest różnica. Chcesz znacznie szybszego wozu to kup przynajmniej 325i albo 330d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Koledzy. Szukam E46 Coupe/Kabrio jako samochodu "weekendowego" i rezerwowego. Mam na oku 328Ci w takiej opcji: https://bimmercat.com/bmw/pl/vin/decoder/JK68420/pl

Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-328i-coupe-fabryczny-lakier-maly-przebieg-super-stan-piekna-ID6CW3dC.html#9442ff2c92

Na co zwrócić uwagę przy oględzinach? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Instagram: @kolczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ruda, mocowanie dyferencjału i stan techniczny. Jak przebieg jest autentyczny to tylko wiek może zmuszać do napraw.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(sorry złe okno:/)

w tym temacie od siebie dodam, że najważniejsze w e46 to (jak Maniek z resztą wspomniał) stan podwozia - mocowania wózka, jeśli nikt nic tam nie robił to w chwili obecnej podwozie będzie wymagać sporych nakładów, do tego jak w każdym aucie - czy nie było mocno bite i stan mechaniczny auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

prośba o pomoc. Mam na oku bmw z ogłoszenia: https://sprzedajemy.pl/bmw-seria-3-e46-318i-2-0-full-navi-xenon-multi-alu-zobacz-lask-2-6bea9f-nr61426135. Po rozkodowaniu nr VIN: Wbaay71010fz45800 wszystko wydaje się pasować. Myślicie że warto jeszcze o wydruk z auto-record.com ? Na co szczególnie zwrócić uwagę ? Może coś szczególnego rzuca się wam w oczy od razu czego ja nie zauważyłem ? Na co zwrócić ewentualną uwagę przy oględzinach jeśli przebieg 217k km się potwierdzi ?

Autko miałoby być dedykowane pod podtlenek LPG.

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić E46 2,5 lub 3,0 z SMG czy tam SSG (proszę się nie czepiać). Najlepiej napęd na 4 buty. Sedan, coupe - nie chce turasa.

Wiem, że taki konfig to rzadkość, ale jak już coś się znajdzie to na co zwracać uwagę poza rudą szmatą? ;) M52 czy M54? itp itd

Może ktoś kupił to z ciekawości za ile lub może ktoś chce sprzedać?


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

prośba o pomoc. Mam na oku bmw z ogłoszenia: https://sprzedajemy.pl/bmw-seria-3-e46-318i-2-0-full-navi-xenon-multi-alu-zobacz-lask-2-6bea9f-nr61426135. Po rozkodowaniu nr VIN: Wbaay71010fz45800 wszystko wydaje się pasować. Myślicie że warto jeszcze o wydruk z auto-record.com ? Na co szczególnie zwrócić uwagę ? Może coś szczególnego rzuca się wam w oczy od razu czego ja nie zauważyłem ? Na co zwrócić ewentualną uwagę przy oględzinach jeśli przebieg 217k km się potwierdzi ?

Autko miałoby być dedykowane pod podtlenek LPG.

Z góry dzięki ;)

Czujnik zmierzchu, czujnik deszczu???? Chyba nie zauważyłem tego, tak samo włącznik świateł bez pozycji AUTO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić E46 2,5 lub 3,0 z SMG czy tam SSG (proszę się nie czepiać). Najlepiej napęd na 4 buty. Sedan, coupe - nie chce turasa.

Wiem, że taki konfig to rzadkość, ale jak już coś się znajdzie to na co zwracać uwagę poza rudą szmatą? ;) M52 czy M54? itp itd

Może ktoś kupił to z ciekawości za ile lub może ktoś chce sprzedać?


Pozdrawiam.

 

Pytanie czy szukasz polifta czy przedlifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

73chn1c ja szukałem prawie rok a jedyne czego oczekiwałem to bez wypadkowości i pełnej historii. Kupiłem zrobiłem wszystkie bolączki e46 plus parę grubszych rzeczy i pierdoły i cieszę się jazdą. Łatwo nie będziesz miał ale warto zwłaszcza coupe po lifcie, 6 biegów masa udogodnień (czujniki deszczu, zmierzchu, ciśnienia w oponach itd... ). Pomijam takie rzeczy jak ledowe światła z tyłu czy przód dużo nowocześniejszy z większymi nerkami i ładniejszymi światłami przednimi. Dzisiaj dobrze utrzymane e46 R6 coupe polift to rzadkość. Moim zdaniem idealne auto na co dzień dla prawdziwego Petrolheada :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chcę kupić E46 2,5 lub 3,0 z SMG czy tam SSG (proszę się nie czepiać). Najlepiej napęd na 4 buty. Sedan, coupe - nie chce turasa.

Wiem, że taki konfig to rzadkość, ale jak już coś się znajdzie to na co zwracać uwagę poza rudą szmatą? ;) M52 czy M54? itp itd

Może ktoś kupił to z ciekawości za ile lub może ktoś chce sprzedać?


Pozdrawiam.

Nie było m52tu z x-sem, tak jak i nie było tej generacji silnika w połączeniu z ssg. Więc zostaje tylko m54.

 

Cześć,

prośba o pomoc. Mam na oku bmw z ogłoszenia: https://sprzedajemy.pl/bmw-seria-3-e46-318i-2-0-full-navi-xenon-multi-alu-zobacz-lask-2-6bea9f-nr61426135. Po rozkodowaniu nr VIN: Wbaay71010fz45800 wszystko wydaje się pasować. Myślicie że warto jeszcze o wydruk z auto-record.com ? Na co szczególnie zwrócić uwagę ? Może coś szczególnego rzuca się wam w oczy od razu czego ja nie zauważyłem ? Na co zwrócić ewentualną uwagę przy oględzinach jeśli przebieg 217k km się potwierdzi ?

Autko miałoby być dedykowane pod podtlenek LPG.

Z góry dzięki ;)

Krótki ten vin jak na tego fulla :lol: kierownica zmieniona, była skórzana czteroramienna bez multifunkcji. Dowiedz się czy sterowanie i tempomat działają, pewnie nie skoro nie ma go na liście tego co widzi tam sprzedawca :mrgreen: pomyśl o 323i do lpg, w tym budżecie coś znajdziesz.

Ciekawe kto zamontował i później zdemontował te elementy:

Fabrycznie dymione kierunki

Shadow-Line

Sensor deszczu

Sensor zmierzchu

8x AIRBAG

Zestaw glosnomowiacy

Sterowanie glosem

4x El.Szyby

vin WBAAY71010FZ45800

prodDate 2002-05-27

type 318i

series E46 (3 Series)

bodyType Sedan

steering Left Hand Drive

engine N42

displacement 2

power 105kw / 143hp

drive HECK

transmission Manual

color Türkis-grau metallic (442)

upholstery Fabric jacquard/grey (H9TT)

serie E46

typeCode AY71

individualInteriorCode

region ECE

S240A Steering wheel, leather

S423A Floor mats velours

S428A Warning triangle and first aid kit

S431A Interior mirror with automatic-dip

S465A Through-loading system

S473A Armrest front

S494A Seat heating driver/passenger

S502A Headlight cleaning system

S508A Park Distance Control (PDC)

S520A Fog lights

S522A Xenon Light

S534A Automatic air conditioning

S550A On-board computer

S609A Navigation system Professional

S851A Language version German

S210A Dynamic stability control

S548A Kilometre speedo

S801 National version Germany

S863A Dealer List Europe

S879A On-board literature, German

S972 Comfort Package

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy spalanie oleju w silnikach M54 (akurat mam na mysli 2.5 141kW) to mit/przesadzona sprawa?

Mam starego diesla vw, przebieg co najmniej 300000km i przyzwyczaił mnie do tego, że na 10000km brak widocznego na bagnecie zużycia oleju. Miałem nowa honde z silnikiem 2.l benzyna i po 200000km przebiegu nadal na bagnecie nie było widać ubytku oleju po przejechaniu 10000km. Zastanawiam się nad e46 z silnikiem m54 , automat skrzynia i przebieg podobno 100000 (gwarancja - nie wiem czy ufać czy nie, nie o tym wątek). Mam pytanie, czy przy założeniu, że auto faktycznie ma 100000, serwisowane w bmw , silnik będzie pił olej czy jest to loteria? Nie spodziewam się informacjo o tym konkretnym silniku, tylko informacji jak to jest z tym silnikiem. Dzięki za każdą merytoryczne uwagi od osób, które mają ten silnik pod maską. :)

- Przeglądałem forum i są wpisy, że sensownie serwisowany silnik, bez longlife, potrafi nie brać oleju. Inni piszą, że musi brać bo pierścienie uszczelniające. lanie 1 litr oleju na 1000km :( - raczej nie uśmiecha mi się.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak już wspomniałeś, temat wałkowany xxx razy. W skrócie: silnik będzie brał olej. Teraz w zależności jak był traktowany, używany i czym zalewany, będzie od wymiany do wymiany brał ok 1L lub jeżeli jest zużyty, to tego oleju będzie łykał 1L/1000 km. Obecnie mam drugi samochód z tym motorem i to, co piszę to moje własne doświadczenia. 1. e46 325i przy zakupie miało mocno ponad 200 tys. km i oleju brało w normie, ale to był samochód z automatyczną skrzynią biegów. 2. auto ma manualną skrzynię biegów, kupiłem go z przebiegiem ponad 180 tys km i wymagało remontu silnika. Wiedziałem o tym i cena była odpowiednio niższa. Wolałem kupić i wyremontować, niż szukać igły w stogu siana. Remont kosztował mnie ok. 5 tys. zł, ale od wymiany do wymiany znika niecała miarka. Ten typ tak ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałeś, temat wałkowany xxx razy. W skrócie: silnik będzie brał olej. Teraz w zależności jak był traktowany, używany i czym zalewany, będzie od wymiany do wymiany brał ok 1L lub jeżeli jest zużyty, to tego oleju będzie łykał 1L/1000 km. Obecnie mam drugi samochód z tym motorem i to, co piszę to moje własne doświadczenia. 1. e46 325i przy zakupie miało mocno ponad 200 tys. km i oleju brało w normie, ale to był samochód z automatyczną skrzynią biegów. 2. auto ma manualną skrzynię biegów, kupiłem go z przebiegiem ponad 180 tys km i wymagało remontu silnika.

 

Serdeczne dzięki za konkretną i na temat podpowiedź. Samochodami z automatycznymi skrzyniami biegów zrobiłem około 500000km i mam wrażenie, ze silniki o wiele lepiej to znoszą. Żaden nie upominał się o olej między wymianami. Może dlatego ze były to legacy, camry czy cr-v. Liczę po cichu na to, że bmw z automatem będzie podobnie się zachowywał a 1l na 10000km jest akceptowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było m52tu z x-sem, tak jak i nie było tej generacji silnika w połączeniu z ssg. Więc zostaje tylko m54.

Wielkie dzięki za to info, bo bardzo chciałem żeby samochód był niezawodny a z tego co czytałem poza dolewkami oleju to M54 = najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak nie ma tu więcej istotnych różnic w porównaniu do m52tu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie Maniek. Ogólnie autko odpuszczam za dużo niewiadomych.

Znalazłem jeszcze inne na Olx w moim zasięgu z silnikiem m54. Sprowadzone rok temu, link: https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-2-2-benzyna-2005-rok-caly-m-pakiet-CID5-IDEB0iy.html

Nr vin: WBAEN11030PB11516

Jeśli rzeczywiście jest przejechane 207 tysi to uważam że warto się autkiem zainteresować. Kojarzy ktoś Szpeca z Lublina, który odpłatnie pojechalby ze mną obejrzeć autko ?

I na marginesie, co osobiście myślicie o tym BMW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niewiele widać po tych zdjęciach. Sprawdzałeś, czy zgadaza się z VIN. Na szybko widać, że grill jest nieoryginalny i brakuje oznaczenia modelowego. Poza tym środek zmęczony.

Jeżeli szukasz pewnego auta, z autentycznym przebiegiem, doskonałym stanem technicznym, to polecam swoje e46 325i. Touring, m.in.: pełen fabryczny mpakiet, manualna skrzynia, po remoncie silnika (przejechane ok 55 tys. km), obniżony (zawieszenie sachs+einbach) + dużo zrobionych rzeczy. Pełną ofertę, ze zdjęciami, powinienem wystawić do końca przyszłego tygodnia. Na razie udało mi się wystawić e91, które też chcę sprzedać. Jeżeli jesteś zainteresowany to pisz. Mój VIN: WBAEN31090PB61736

Moje

62c287c436d13975883b2f903597d5ed_orig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znalazłem jeszcze inne na Olx w moim zasięgu z silnikiem m54. Sprowadzone rok temu, link: https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-2-2-benzyna-2005-rok-caly-m-pakiet-CID5-IDEB0iy.html

Nr vin: WBAEN11030PB11516

Jeśli rzeczywiście jest przejechane 207 tysi to uważam że warto się autkiem zainteresować.

Bardzo fajna wersja, warto dobrze obejrzeć go od spodu, niby to nie Dania, ale zawsze :wink:

vin WBAEN11030PB11516

prodDate 2005-07-27

type 320i

series E46 (3 Series)

bodyType Touring

steering Left Hand Drive

engine M54

displacement 2.2

power 125kw / 170hp

drive HECK

transmission Manual

color Black-sapphire metallic (475)

upholstery Cloth "Laser"/anthracite (G7AT)

serie E46

typeCode EN11

individualInteriorCode

region ECE

S226A Sports suspension settings

S249A Multifunction f steering wheel

S302A Alarm system

S338A M Sports package II

S386A Roof railing

S411A Window lifts,electric,front/rear

S441A Smoker package

S481A Sports seat

S494A Seat heating driver/passenger

S502A Headlight cleaning system

S520A Fog lights

S522A Xenon Light

S534A Automatic air conditioning

S550A On-board computer

S650A CD drive

S661A Radio BMW Business (C43)

S710A M leather steering wheel

S716A Aerodynamics package

S760A High gloss shadow line

S772A Interior strip strips, Alu Black Cube

S785A White direction indicator lights

S788A BMW LA wheel, Individual

S832A Battery in luggage compartment

S851A Language version German

S167A EU4 exhaust emissions standard

S1CAA Selection of COP-relevant vehicles

S210A Dynamic stability control

S521A Rain sensor

S548A Kilometre speedo

S724A Sports Edition

S775A Headlining anthracite

S842A Cold-climate version

S863A Dealer List Europe

S877A Omission of non-combined operation

S885A On-board literature, Swedish

S896A Daytime driving lights

S8SPA Control unit COP

S925A Dummy-SALAPA

S9AAA Outer skin protection

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze inne na Olx w moim zasięgu z silnikiem m54. Sprowadzone rok temu, link: https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-2-2-benzyna-2005-rok-caly-m-pakiet-CID5-IDEB0iy.html

Nr vin: WBAEN11030PB11516

Jeśli rzeczywiście jest przejechane 207 tysi to uważam że warto się autkiem zainteresować.

Bardzo fajna wersja, warto dobrze obejrzeć go od spodu, niby to nie Dania, ale zawsze :wink:

vin WBAEN11030PB11516

prodDate 2005-07-27

type 320i

series E46 (3 Series)

bodyType Touring

steering Left Hand Drive

engine M54

displacement 2.2

power 125kw / 170hp

drive HECK

transmission Manual

color Black-sapphire metallic (475)

upholstery Cloth "Laser"/anthracite (G7AT)

serie E46

typeCode EN11

individualInteriorCode

region ECE

S226A Sports suspension settings

S249A Multifunction f steering wheel

S302A Alarm system

S338A M Sports package II

S386A Roof railing

S411A Window lifts,electric,front/rear

S441A Smoker package

S481A Sports seat

S494A Seat heating driver/passenger

S502A Headlight cleaning system

S520A Fog lights

S522A Xenon Light

S534A Automatic air conditioning

S550A On-board computer

S650A CD drive

S661A Radio BMW Business (C43)

S710A M leather steering wheel

S716A Aerodynamics package

S760A High gloss shadow line

S772A Interior strip strips, Alu Black Cube

S785A White direction indicator lights

S788A BMW LA wheel, Individual

S832A Battery in luggage compartment

S851A Language version German

S167A EU4 exhaust emissions standard

S1CAA Selection of COP-relevant vehicles

S210A Dynamic stability control

S521A Rain sensor

S548A Kilometre speedo

S724A Sports Edition

S775A Headlining anthracite

S842A Cold-climate version

S863A Dealer List Europe

S877A Omission of non-combined operation

S885A On-board literature, Swedish

S896A Daytime driving lights

S8SPA Control unit COP

S925A Dummy-SALAPA

S9AAA Outer skin protection

 

Na coś szczególnego zwrócić uwagę ? Czy tylko przyjrzeć potencjalnym wyciekom, zawieszeniu (czy nie wybite) ? Mam tam spory kawałek i próbuje się jak najlepiej przygotować do takich oględzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.