Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Gdzie ten m-pakiet z tytułu się podział? Ktoś się nie bał i ..., nerki nie od tego auta, ksenony też (brak spryskiwaczy oraz jest przełącznik z regulacją), szczerze to szybko zamknąłbym takie ogłoszenie, nie dyskutuję nawet o kwestiach wizualnych, w tej cenie szukaj przedliftowego sedana 323i a nie coupe 325i :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdzie ten m-pakiet z tytułu się podział? Ktoś się nie bał i ..., nerki nie od tego auta, ksenony też (brak spryskiwaczy oraz jest przełącznik z regulacją), szczerze to szybko zamknąłbym takie ogłoszenie, nie dyskutuję nawet o kwestiach wizualnych, w tej cenie szukaj przedliftowego sedana 323i a nie coupe 325i :roll:

 

Dzięki wielkie. Niestety to chyba jedyne e46 z większym silnikiem w mojej okolicy. Zostaje e39 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powiem Ci, że wyszukujesz egzemplarze specjalnej troski :roll: ten sprawia wrażenie, że wszędzie jest rdza (mokre auto do zdjęć bardzo źle wróży), na pewno tylna klapa w dramatycznym stanie, prawy przedni błotnik, chyba lewy tylny, wyobrażam sobie jak wyglądają spody drzwi (zapytaj o to). Ksenon w długie? :o nie widzę drugiej soczewki, za to są jakieś cudaczne puszeczki w komorze silnika. Zmieniony przedni zderzak i tylne lampy, pogięta przednia rejestracja, brak spryskiwaczy, nie patrzę nawet na te performensy :? w tej cenie to szukaj ładnego e36 320i/323i (moja uwaga wcześniej dotyczyła 11-12k a nie 8-9).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na mnie robi słabe wrażenie..wybierasz same auto po jakichś młodych gniewnych, podoba Ci się wygląd tego auta? Czarna matowa maska, czerwone zaciski (przy niebieskim aucie :duh: ), ringi, naklejka, kierunki boczne i tylne lampy wysmołowane..na przód już zabrakło "materiału", może auto technicznie jest ok, ale wygląd dla mnie niedopuszczalny, to pokraka a nie e46 :nienie:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo możliwe, dołożone czujniki parkowania w nietypowym dla e46 miejscu. Powtórzę się i tu, bardzo ważny jest stan skrzyni, trzeba to dobrze zweryfikować.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy więc przepraszam za wszystkie możliwe błędy. szukam BMW E46 w benzynce z silnikami 2,5 lub większe i w wersji coupe.Znalazlem jedną ciekawa bmke 325Ci pojechałem ogladnąc. Auto ładne zadbane można by powiedzieć, gwint ,ładne 18 calowe felgi. Podobno samochód jest od fanatyka marki ,który jeździł na zloty. Auto ma 4 lata i niby wszystko fajnie ale rdzewieje mu tylne nadkole i to w dość dużym stopniu ( fanatyk i tego nie zrobił ,przez 4 lata ruda mogła narobić szkód ) .Cena to 17 tys.Chcialbym skorzystać z oferty autotesto.Co sądzicie ?Mam też opcję wziasc mechanika ale nie wiem w jakim stopniu się zna. Inna sprawa że może ten facet przy badaniu się połapać i przekupić faceta z autotesto aby wynik wyszedl pozytywny( skrajno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przekupywania ludzi z auto testo - pewnie możliwe, ale szczerze wątpię, raczej problem będzie taki, że możesz trafić na gościa, który o e46 wie tylko tyle, że istnieje ;) to sprawdzi ci wszystkie opony, szyby, karoserie, wyposażenie już sprawdzaja raczej niedokładnie, przejedzie się i tyle - skoro sam je widziałeś to nie dowiesz się wiele więcej, poza pomiarem karoserii czy bieżnika opon. Jak chcesz komuś zapłacić to polecam bimmer check albo napisz skąd jesteś to może ktoś z forum zaproponuje pomoc, jeżeli dobrze pamiętam to maniek może pomóc, napewno będzie to lepiej hajs zainwestowany niż w auto testo. Nie mówie, że są źli, po prostu nie każdy zna wszystkie bolączki danego modelu, więc nie wie na co patrzeć żeby ominąć koszt duzego serwisu pozakupowego. Inna opcja jest taka, że go nie widziałeś, a nie znajdziesz nikogo ogarniętego kto by podjechał zobaczyć, wtedy można brac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zakup testera zawartosci co2 w plynie chlodniczym, koszt 20zl a wyeliminujesz w 80% duza usterke glowicy albo uszczelki, jesli oczywiscie sprawdzisz czy nie ma plynu w oleju. Pozostale 20% moze byc przepalona uszczelka miedzy cylindrami i wtedy zaden test nie pomoze.

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napatoczyłem się wczoraj na taką ofertę

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320d-serwisowana-do-konca-1-wlasciciel-100-orygnal-jak-nowa-ID6AX8Nc.html


Dla moich amatorskich oczu, auto jest ładne i dobrze utrzymane. Ma tylko niepokojąco niski przebieg. Sprawdziłem VIN i wszystko co zdołałem rozszyfrować, to się zgadza ze zdjęciami (ale jestem laikiem, więc pytam też Was).


Zadzwoniłem do sprzedawcy. Opowiedział mi historię, że brat pracuje w niemczech i kupił po znajomości od kolegi niemca, który razem z bratem pracuje. Spytałem się, czy zgadza się na profesjonalne sprawdzenie. Zgodził się. Podpytałem go jeszcze o auto. Przyjechało z Niemiec na lawecie (1200km), niemieckie blachy. Spytany czy rzeczywiście był robiony w ASO, powiedział, że nie wie do końca, że musiałby sprawdzić w papierach. Spytany o przebieg, powiedział że ma udokumentowane (jest rzeczywiście jakieś zdjęcie w ogłoszeniu nawet). Zachwalał że auto w super stanie, zawieszenie, mechanicznie i silnik. Spytałem skąd wie, skoro nie jeździł tym samochodem? Czy jakoś to sprawdzał czy co? Na to pytanie się chyba trochę obraził. Powiedział, że sprzedają 200 samochodów rocznie i jak będę zainteresowany to żebym przyjechał i sobie sprawdzę i albo się spodoba albo nie. Po czym dodał, że pytam jakbym mercedesa kupował (??) i w złości się rozłączył.


Co sądzicie o aucie, ofercie i podejściu sprzedającego? Może byłem zbyt upierdliwy w rozmowie telefonicznej i się zirytował? To mój pierwszy zakup auta, więc może coś źle robię. Planuję skorzystać z usług http://www.bimmer-check.com bo widziałem, że polecacie na forum, prawda? :)


UPDATE:

Porównując numer telefonu z oferty na otomoto, znalazłem archiwalne oferty z allegro pod nickiem "pawelpiras". Poszperałem w internecie i rzeczywiście w Chmielniku jest założona firma o profilu działalności sprzedaż samochodów używanych. Znalazłem też jedną negatywną opinię, ale napisaną takim językiem, że nie wiem czy to nie jakiś frustrat, chociaż mówi o kręceniu przebiegu, czego najbardziej się boję w tej ofercie. (tutaj: https://etransport.pl/forum10650.2.html)

UWAGA OSZUST!! FIRMA JEEF TOMASZ PIRAS z msc CELINY koło CHMIELNIKA woj. Świętokrzyskie. Sprzedaje stare trupy z przekręconymi licznikami o 300 tysięcy i więcej. Sam dałem się nabrać bo pięknie wymalował samochód i pozakładał pare nowych rzeczy a mosty silnik i cała reszta jak sie otworzyło i uruchomilo to do wyrzucenia w kubeł!!! Grubas myśli że jest cwany ale juz mu sprawę nakreciłem także troche tych pieniążków będzie musiał wrocić. Uważajcie na niego wszyscy bo to oszut i krętacz!!! FIRMA JEEF TOMASZ PIRAS !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo co sądzicie o takiej wersji? Opis budzi zaufanie i brzmi profesjonalnie i zgodnie z prawdą. Do tego garażowane i ładne felgi. Szkoda tylko, że fotele takie wytarte i że tak daleko :P Ale cena korzystna się wydaje.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320d-zadbana-zarejstrowana-150ps-ii-wlasciciel-ID6B8dLM.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytałem skąd wie, skoro nie jeździł tym samochodem? Czy jakoś to sprawdzał czy co? Na to pytanie się chyba trochę obraził.

 

Odpusciłbym sobie ;) Poza tym auto ma 6 poduszek, nie 8 (brak opcji S261A), w wyposażeniu ma wpisane hak - ja go nie widzę, Klimatyzacja dwustrefowa - chyba żadne e46 jej nie miało? Przebieg mały, skontaktuj się z bimmer-check (nick na forum Dray) i on pomoże ci coś znaleźc. Nie twierdzę, że to zły egzemplarz, albo że ktoś się obraził, bo zadajesz za dużo pytań, ale zazwyczaj to nie wróży nic dobrego. A i data produkcji 2004, nie 2005.


Tego drugiego VINu nie moge zdekodować, ale z pewnościa przez telefon więcej usłyszysz od właściciela i raczej się nie obrazi za pytania jak jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Albo co sądzicie o takiej wersji? Opis budzi zaufanie i brzmi profesjonalnie i zgodnie z prawdą. Do tego garażowane i ładne felgi. Szkoda tylko, że fotele takie wytarte i że tak daleko :P Ale cena korzystna się wydaje.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320d-zadbana-zarejstrowana-150ps-ii-wlasciciel-ID6B8dLM.html

Poproś o poprawienie vin, ponieważ nie jest prawidłowy. Jakbyś chciał go sprawdzić to daj znać na pw, nie mam daleko. Natomiast jeżeli chodzi o pierwszą sztukę to podejście sprzedawcy takie jak większości handlarzy, czyli aby pochwalić ale konkretów już mniej, ponieważ nie może znać auta tak jak właściciel, który jeździł kilka lat.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeżeli chodzi o pierwszą sztukę to podejście sprzedawcy takie jak większości handlarzy, czyli aby pochwalić ale konkretów już mniej, ponieważ nie może znać auta tak jak właściciel, który jeździł kilka lat.

Ale czy to eliminuje to auto? Czy może warto jednak sprawdzić? Trochę mnie niepokoi ten niski przebieg, czy da się sprawdzić ze 100% pewnością, że licznik nie był kręcony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Absolutnie nie, wiele kupujących oczekuje, że sprzedawca będzie ich po stopach całował :lol: wiadomo nie można przeginać w żadną ze stron, sam musisz ocenić czy chciałbyś kupić od niego auto czy przesadził, my nie byliśmy przy tej rozmowie. Pamiętaj, że kupujesz auto a nie sprzedawcę :wink: Masz vin więc poświęć 4,5E i zobacz co wyjdzie na www.auto-records.com

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem poprawiony VIN od właściciela z Lubska: WBAAP71020PN51977 (ta oferta: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320d-zadbana-zarejstrowana-150ps-ii-wlasciciel-ID6B8dLM.html)


Co ciekawę widzę, że jest opcja: S606A Navigation system Business, ale na zdjęciach nie widzę żadnej nawigacji, ktoś mnie oświeci? :P


Właściciel pisze też, że auto oryginalnie nie ma dwumasy i DPFa. To możliwe? Gdzieś wyczytałem, że DPFy były montowane od 2004/5 roku, więc to by się zgadzało, ale dwumasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może i była nawigacja ale się zbyła. Raczej żadna strata, wstawisz chińczyka i będziesz bardziej zadowolony niż z ori. Może automaty nie mają dwumasy, DPF nie występował seryjnie, ewentualnie tylko na życzenie jako opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież to automat, więc jaka dwumasa? :roll: dpf w e46 był montowany tylko na życzenie, więc to nic dziwnego, że go nie ma. Ta strzałkowa navi szału nie robi.


VIN WBAAP71020PN51977

Type Code AP71

E Series E46 (3FL)

Series 3

Type TOUR

Model 320D (EUR)

Steering LL

Doors 5

Engine M47DO1

Displacement 2.00

Power 110

Drive HECK

Transmission AUT

Colour SILBERGRAU METALLIC (A08)

Upholstery STOFF JACQUARD/ANTHRAZIT (H9AT)

Prod. Date 2004-12-03

Vehicle options

L801A National version Germany

P735A Basic Package

S1CAA Selection of COP relevant vehicles

S205A Automatic transmission

S210A Dynamic stability control

S240A Leather steering wheel

S249A Multifunction f steering wheel

S2AAA BMW light alloy wheel, ellips. styl. 46

S321A Exterior parts in vehicle color

S386A Roof railing

S423A Floor mats, velours

S428A Warning triangle and first aid kit

S431A Interior mirror with automatic-dip

S473A Armrest front

S488A Lumbar support, driver and passenger

S493A Storage compartment package

S494A Seat heating driver/passenger

S520A Fog lights

S521A Rain sensor

S534A Automatic air conditioning

S548A Kilometer-calibrated speedometer

S550A On-board computer

S606A Navigation system Business

S785A White direction indicator lights

S832A Battery in luggage compartment

S851A Language version German

S863A Retailer Directory Europe

S879A On-board vehicle literature German

S8SPA Control unit COP

S915A Dummy-SALAPA

S979A Value Package

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W takich pieniądzach nie, zostaje bimmer-check.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Wcześniej nie miałem przygód z marką BMW, jednak chcę takową rozpocząć :)


Interesuje mnie model e46 w kombi, budżet wynosi max 12 000 zł.


Auto na co dzień na służyć jako środek transportu w mieście, w weekendy na wypady razem z moją rodziną. Czy na dłuższe trasy także za granicę to auto może się sprawdzić?


Drodzy koledzy z forum, co myślicie o poniższej ofercie?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e46-lift-skrzynia-6-biegow-alu-z-oponami-zimowymi-16-ID6AUqsb.html#198e27677d


Z grubszych napraw jakie były wykonane to wymieniona uszczelka pod głowicą, wymienione koło dwumasowe.


Blacharsko poza lekkim nalotem rdzy na drzwiach kierowcy i klapie bagażnika jest ok. Było malowane w okolicy wlewu paliwa.



Proszę o wasze opinie :) Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.