Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Do: Davede2, z powodu aspektu psychologicznego i zacięcia sportowego silniki o małej pojemności szybko się nudzą i pozostaje niedosyt. Szczególnie gdy kilka razy ktoś nas Golfem pozostawia w tyle ;-)

Jest cała plejada silników https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_BMW_engines

i co niektóre mają złą ( czytaj ;słabszą) opinię ale to tu na forum już było nie jednokrotnie wałkowane co z łatwością znajdziesz. Zresztą chociaż bym ci napisał że XYZ jest felerny to byś pytał dlaczego a ja nie chcę się uwikłać w posty na 3 strony, ale może ktoś inny się zdecyduje

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciężki temat z e46/e39. Dużo osób kupiło te auta w dobrym stanie, ale potem na naprawę już nie było pieniążków... i jest druciarstwo - zaniedbanie.

 

Kupiłem 2.8 za 11 k , wiedziałem , że w tych pieniądzach nie będzie igła. Doprowadziłem do stanu prawie idealnego . 5 k włożyłem . Nie liczę czasu i nerwów ile mnie to kosztowało, zamierzam sprzedać, żona krzyczy, że głupi jestem bo tyle roboty w nią włożyłem i pieniędzy . Teraz e46 jeździ i prowadzi się jak trzeba. Jazda to sama przyjemność, sztywna, nie puka. Zamarzyła mi się X5 e53 ze względu na wieeeeeeeeelki bagażnik i ilość miejsca w środku. e46 w porównaniu do ex a8 to maluch :D

 

Z jednej strony szkoda mi sprzedawać bo wiem co już mam porobione , a jest zrobione bardzo dużo. I co teraz zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
E46 zostawić żonie a sobie kupić E53 :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moja żona jak ma wybór to zawsze wsiada w rwd :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego 1.6. Oznaczenia BMW nie zawsze muszą iść w parze z pojemnością skokową. 316 to silnik 1.8, 318 2.0, 320 2.2. Jeśli chodzi o ten pierwszy to mam ten motor od niewiele ponad pół roku i generalnie mogę go polecić. Przede wszystkim mało pali i jak na r4 ma dosyć wysoką kulturę pracy (porównując ze starszym m43). Jednak jedna uwaga: jeśli komukolwiek zależy na osiągach, to niech nie patrzy na nic poniżej 170 KM. Taka 316 to auto do normalnej, spokojnej jazdy, ale na pewno nie na wyścigi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie zawsze 316i ma pojemność 1.6, wsześniej było 1.9, tak samo z 318i (1.9) i 320i miało pojemność 2.0.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest osobny dział do oceny aut z ogłoszenia tylko musisz mieć nr VIN.

Tam chłopaki już nie jednemu du....pę uratowali.

Widzę że jesteś napalony i szkoda abyś wtopił ale tym samym możesz też się utwierdzić o trafnym wyborze.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów to mój pierwszy post ale mam nadzieje że nie ostatni bo mój kolejny samochód to BMW :D

Tylko mam parę pytań gdyż E46 albo E39 z silnikiem 2.5 193 km. Spalanie jak to spalanie te 10-15 litrów poleci ale chodzi o co innego. Jak w tych silnikach w tych samochodach z codzienną eksploatacją. Czy drogie jest utrzymanie takiego samochodu chodzi o jakieś wymiany w zawieszeniu, hamulce, filtry + oleje, itp...

Mój budżet to maks 25-27 tysięcy. Na co zwracać uwagę przy kupnie i co trzeba wymienić, sprawdzić już po kupnie.

I jakieś wasze opinie o tym właśnie silniku. I przebieg tego silniczka jaki on wytrzymuje mam kilka ogłoszeń na oku w mojej okolicy i przebiegi wahają się od 150 do 270 tysięcy o ile są prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Silnik m54b25 ma dokładnie 192km, w e39 jest bardziej skomplikowane zawieszenie więc i droższe. Eksploatacja e46 do tanich nie należy, zależy z czym porównujesz, jak z np. focusem lub golfem to x2 spokojnie, więc miej tego świadomość, sam dobry serwis olejowy to z reguły 400-500,- nie licząc odmy, którą też warto wymienić co kilka lat. Jak silnik nie będzie przegrzewany to spokojnie przejedzie 400-600k km, ale ile będzie wtedy wciągał oleju to osobna kwestia, bo jeżeli nie wiesz to z reguły jest to ok 1l na 2000-3000km i to jest dobry wynik jak na m54.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Audi a4 B7 2.0 więc wiem co to koszty :shock:

Ale załóżmy kupuje taki samochodzik z tym silnikiem. Pierwszy przegląd filtry oleje no i ta odma do sprawdzenia. Czy jest jeszcze coś na co trzeba zwrócić uwagę? I do posiadaczy tych silników dużo łykają paliwa tak przy spokojnej jeździe ? Slyszalem różne historie od 7 w trasie po 20 w mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wycieki, podstawa filtra oleju, pokrywa zaworów, miska olejowa, pękające zbiorniki wyrównawcze, bananowa chłodnica. Spalanie 20l to raczej ekstremum, zimą i krótkie odcinki, średnio w mieście ok 15l, pewnie można mniej ale zależy od miasta :wink: trasa dość dynamicznie 8-9, można zejść do 7 przy eko jeździe.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sluchaj, m54, bez wzgledu na to jak o nim inni pisza jest silnikiem wspanialym, jeden z ostatnich super silnikow bmw. Mocny, elastyczny, bezproblemowy. U mnie nie wystepuje problem spalania oleju. Przez 2lata w aucie nie robilem nic. Jezdzi i jezdzi. E39,e46 auta super. Roznia sie tylko wielkoscia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hmmm czyli niezła sumka do wyłożenia. Można zamknąć się w 5 tysiącach ?

Przeważnie tak, miej 3-4k w zapasie na start. Kwestia jaki egzemplarz kupisz, wiadomo, że w porównaniu do nowszych n52 i n53 to super silnik, tylko trzeba wiedzieć, że eksploatacja tych aut nie jest tania, szczególnie jak wszystko oddaje się przypadkowym mechanikom. Jeżeli chodzi o spalanie to są takie, które nic nie biorą, czyli pomijalne 100ml na 1000km, ale w większości nie jest tak różowo.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bez polerki 100-130, wnęki i słupki ok 70. Przednie/tylne błotniki, progi wewnątrz, tylna klapa koło listwy, ten wąski element pod lampami z tyłu, maska od spodu na wysokości reflektorów.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy o e60 czy e90 można powiedzieć też jakieś dobre słowo oczywiście w tym silniku ? Oglądałem dziś jedną e90 tylko z dużym przebiegiem :/ Dziś jak chodziłem trochę po komisach to wpadała mi w oko 735i w gazie i automacie. Trochę się tej skrzyni boje. Co wy na to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No nie wiem, to sa dwa rozne swiaty, e46/e39 vs e90/e60. Silnikowo jesli to samo to tu problemow nie ma ale sa inne, natury elektronicznej. E46/e39 jezdzi, jezdzi, jezdzi...e90/e60 nie jest tak trwale. Oczywiscie bardziej nowoczesne ale gorzej wykonane, szczegolnie e39 vs e60. Automatu sie nie obawiaj. 735i, dla mnie auta rewelka. Wielkie, super komfort i smiesznie mala cena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie było e90 z m54 (od razu n52), tylko wczesne e60.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Chciałbym zakupić swoje pierwsze auto i będzie to bmw :). Raz że w rodzinie ta marka stoi w garażu od kiedy pamiętam i dwa, mam znajomego, który ma własny warsztat Bmw i po prostu z nim będzie mi łatwiej znaleźć fajna sztukę. Pierw chciałbym rozwiać moje wątpliwości, czy za 10k można kupić e46 316/318(przed jak i po lifcie) w przyzwoitym stanie ? Liczę się z tym, że wiekowe auto jednak wymaga jakiegoś początkowego serwisu, dlatego w zapasie mam trochę pieniążków :) Auta szukam w okolicach Wrocławia. Będzie ono służyć do dojazdów do szkoły, ew jakis wypad weekendowy(mało kilometrów rocznie). Generalnie jestem statycznym człowiekiem :p Brat ma a3 1.9tdi i taka dynamika mi wystarczy :) Jednak wolałbym mieć jakiś zapas mocy tak więc bardziej skłaniam się ku 318 albo 316 po lifcie. Nie chcę innego silnika. Tylko te dwa wchodzą w grę. Wynika to z tego, że mimo że kasa jest w 100% moja to jednak rodzice mają duży wpływ na moc auta :D Tak wiec szukając w internecie, znalazłem kilka sztuk.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-klima-skora-sedan-bardzo-ladna-zobacz-ID6zh0Jh.html

 

Z opisu i zdj ta wygląda najlepiej

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bardzo-ladny-stan-felgi-lato-zima-klima-grzane-siedzenia-okazja-ID6ziXDO.html

 

Ogromny plus że jest z Wrocławia. Trochę za tania mi się wydaje ale nawet jeżeli trzeba dużo w niej zrobić to mam już więcej kasy

 

Co sądzicie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy za 10k można kupić e46 316/318(przed jak i po lifcie) w przyzwoitym stanie ?

Nie.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bardzo-ladny-stan-felgi-lato-zima-klima-grzane-siedzenia-okazja-ID6ziXDO.html

Trochę za tania mi się wydaje ale nawet jeżeli trzeba dużo w niej zrobić to mam już więcej kasy

:shock: W życiu tanszej nie widziałem. Więcej znaczy ile? Drugie 6k?

 

Zdobądź VINy i załóż tematy tutaj -> viewforum.php?f=44 to się nad nimi trochę poznęcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.