Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej jest możliwa, aczkolwiek pewnie w bardziej ograniczonym zakresie, ogólnie to zależy ilu chętnych dzwoni za samochodem, jak sporo to może Ci "odłoży", ale z targowaniem będzie ciężko. Ogólnie to bym się nie napalał i nie jechał samemu żeby ktoś chłodnym okiem spojrzał :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kiedyś była opinia że na pograniczu Beneluxu i RFN to po stronie niemieckiej samochody były tańsze i nawet trefne samochody z Beneluxu trafiały do Niemiec bo było łatwiej sprzedać.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu mojego pierwszego BMW. Jest to wersja e46 o powalającej mocy 118 km. Jednak dopadły mnie wątpliwości, byłem z samochodem na serwisie, autko przeszło cały proces bez problemu, brak błędów, pare drobnostek do robienia. Jednak podczas rozmowy z serwisantem, odradził mi zakup auta z tym silnikiem twierdząc, że występuje w tych silniakch wada fabryczna- obracające sie panewki, które mogą spowodować uszkodzenie wału- a więc spory problem.

 

Stąd moje pytanie- czy tak faktycznie się dzieje czy jest to tylko jego opinia?

 

Jeżeli zakupie taki samochód to czy jeżeli od razu wymienie panewki to pozbędę się ewentualnego problemu ? Czy też nowe i tak szybko się zużyją?

Ile mniejwięcej bedzie kosztować wymiana takich panewek z robocizną?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Faktycznie, zdarzają się takie przypadki, ale nie aż tak często. To i tak jest najtańszy w eksploatacji silnik benzynowy w e46, więc lej dobry olej, często zmieniaj i będzie dobrze.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z automatem w E46 w 2.2 kombi? Warto rozważać taki samochód czy nie? Z tego, co wiem, te automaty są dość wytrzymałe. Z drugiej strony nigdy nie jeździłem automatem i czy w ogóle ma to sens w pierwszym samochodzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw się przejedz tym konkretnym autem z automatem i sam oceń. Mocy wiele nie ma ale sprawnie można wyprzedzać. Automat podniesie Ci spalanie o conajmniej litr, spadną osiągi również. Natomiast jest wygodny, nie jest super szybki ale w benzynowych silnikach jest trwalszy. Nie jest poddawany takim przeciązaniem jak np. 3l diesel.

 

Jak najbardziej auto do jazdy.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejadę się i wtedy będę wiedział, z czym to się je. Osiągi myślę, że dla mnie zadowalające - setka w 9.6 sekundy. Najbardziej boje się o awaryjność i że będzie dużo wyższe spalanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem automat pierwszy raz w życiu, co prawda silnik 2.0 i sedan, pierwsze dni próbowałem wysprzęglać lewą nogą ale już się wyleczyłem, jest w miarę zrywny i czuć 150km jednak nie jest to jakiś potwór do palenia gumy, gdy zabraknie mocy przy wyprzedzaniu jest magiczny przycisk(kickdown) pod pedałem gazu który zredukuje bieg do najniższego możliwego biegu, spalanie po mieście 12 do 15 litrów w trasie zejdzie do 10l mowa o benzynie, na szczęście mam lpg,

ogólnie dużo wygodniej jeździ mi się automatem szczególnie po mieście gdzie nic nie muszę machać ręką i spokojnie rozmawiać przez telefon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Kolejne pytanie: czy jak na zdjęciach widać różnice odceniu to znaczy, że tak jest w realu, czy może tylko na zdjęciu?

 

Przykłady:

Lewe nadkole przód i drzwi przód:(sprzedający twierdzi, że to tylko na zdjęciu i fotele też nie są brudne)

http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/bmw/m1140419723-bmw-328i-handgeschakeld-lpg-g3.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr&pos=19

 

Maska(1 zdjęcie):

https://www.autoscout24.pl/oferty/bmw-330-i-executive---nieuwe-koppeling-velgen-en-banden-benzyna-niebieski-306219795

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lewe nadkole przód i drzwi przód:(sprzedający twierdzi, że to tylko na zdjęciu i fotele też nie są brudne)

http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/bmw/m1140419723-bmw-328i-handgeschakeld-lpg-g3.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr&pos=19

Maska nie leży jak powinna, kiera jest nie od tego auta a Ty analizujesz odcienie lewego błotnika i drzwi w 19-letnim aucie z przelotem ponad 300k km :shock:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale u Ciebie mogła tak wyjść z fabryki a w 328i 98r. niestety nie, o to tu chodzi. Sportowa kiera z tamtych lat wygląda inaczej i to "rzuca" się w oczy jak szuka się auta, przynajmniej powinno.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja mam odwrotne wrażenie - w e46 zmiana kiery, foteli, dołożenie ramek na zegary czy dołożenie pełnego M-paku jest tak częste, że nikt się nie powinien dziwić. Jak ktoś potraktuje zmianę tego:

http://i62.tinypic.com/4lt2j9.jpg

w to:

http://i65.tinypic.com/2h7oyu0.jpg 56e22b4d6254.jpg

jako defekt to wygonię, spuszczę furtkę i zamknę psa (czy tam odwrotnie). E46 jest bardzo łatwe do modzenia i jak ktoś to lubi, to jest przy tym prawie tyle samo frajdy co przy jeżdżeniu. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze przedmówca, jeśli już kupuję dla oszczędności wersję bez dodatkowych bajerów, to dlaczego z biegiem czasu i przypływem gotówki nie miał bym dokładać kiery nawigacji i innych gadżetów zwiększających frajdę z jazdy i ewentualnie podnieść wartość auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z waszego punktu widzenia to macie rację nic tak nie ucieszy jak ulepszenie naszego auta ale jak już było zauważone

Sportowa kiera z tamtych lat wygląda inaczej i to "rzuca" się w oczy jak szuka się auta

Potencjalny kupujący jeszcze na BMW się nie zna ale po nr VIN sprawdza co wyszło z fabryki i jak widzi że jest inaczej to sobie wyobraża że to składak i wkładano co znaleźli na shrocie, albo modyfikacje robił napaleniec co silnik pałował a wiadomo że kkażdy wolałby auto od Niemieckiego emeryta

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupowałem swoje Bmw, kryterium był silnik i skrzynia biegów, radio, kierownice, fotele byłem w stanie pominąć, znalazłem prawie full, oprócz foteli, które wymieniłem, nie zwracałem uwagi pomimo tego, że jestem całkowitym laikiem, czy wyposażenie dodatkowe jest fabryczne, czy dołożone, nie każdy kupujący to fanatyk, dopiero po zakupie stajemy się uzależnieni od marki i to tak bardzo, że zamierzam kupić drugie Bmw tylko i wyłącznie do zabawy. Edytowane przez Letold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie przymierzam się do kupna pierwszego BMW w życiu tak więc potrzebuje kilku porad i wskazówek odnośnie tego auta. Zacznę może od tego że wcześniej jeździłem Oplem Vectrą B 1.8 , Audi A4 B5 1.9 110km, obecnie Golfem 4 1.9 90km, więc będzie to pierwsza tylnonapędówka. Auto ma mi służyć do codziennego użytku ale głównie do dojazdów do pracy ( 60km ). Zależy mi głównie na komforcie jazdy, bezawaryjności i niezbyt dużym spalaniu i właśnie w tym miejscu pojawia się dylemat jaki silnik wybrać ? Myślałem nad 2.0d 150 km lub 2.2 170 oczywiście z lpg gdyż moje roczne przebiegi będą wynosiły około 20tyś także czysta benzyna odpada. Do tej pory bardzo dobrze jeździło się dieslami jednak boje się że koszty eksploatacji pochłoną kupę kasy, a nie chce kupować skarbonki. Proszę o konkretne porady i opinie na temat tych silników i ogólnie autka gdyż tak jak mówię nie miałem nigdy styczności z tą marką. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu to bym wybrał 320D .Przygotował bym na start 2-3 tys aby doprowadzić auto do stanu używalności po mimo że w ogłoszeniu było napisane bez wkładu finansowego.Do tego rocznie bym miał przeznaczone 1-1,5 tys zł na drobne naprawy i eksploatację czyli np przez 5 lat włożyć 5-7,5 tys.

Nie liczył bym na to że to auto bezawaryjne, ale bym się cieszył z jazdy i oglądania się innych kierowców za tym autem.

Unikał bym się ścigania z pastuchem.

Jak wybrać samochód to już inny temat.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota jaką chce przeznaczyć na autko to około 15 tyś i wiadomo jakieś 1,5 tyś na drobne wydatki po zakupie bo wiadomo że takie będą, najlepiej chciałbym usłyszeć opinie właściciela 2.0 D 150km, gdyż z tego co czytałem są to silniki którą palą mało są przyzwoite jeśli chodzi o dynamikę lecz niestety bardzo problematyczne i trzeba w nie pchać spory kasy.Nie jestem jakimś amatorem latania bokiem czy upalania pod blokiem kapcia, chce mieć komfort,dynamikę przy nie zbyt dużym spalaniu. A co sądzicie o tym silniki 2.2 benzyna 170km ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota jaką chce przeznaczyć na autko to około 15 tyś i wiadomo jakieś 1,5 tyś na drobne wydatki po zakupie bo wiadomo że takie będą, najlepiej chciałbym usłyszeć opinie właściciela 2.0 D 150km, gdyż z tego co czytałem są to silniki którą palą mało są przyzwoite jeśli chodzi o dynamikę lecz niestety bardzo problematyczne i trzeba w nie pchać spory kasy.Nie jestem jakimś amatorem latania bokiem czy upalania pod blokiem kapcia, chce mieć komfort,dynamikę przy nie zbyt dużym spalaniu. A co sądzicie o tym silniki 2.2 benzyna 170km ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.