Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Moja beemka to już w życiu niesprzedawalna jest, bo kierownice zmieniłem na 3-ramienną z multi, bo ta z VINu zapewne miała pościel na wierzchu, listwy oklejone, bo pewnie na tych oryginalnych nie dało się domyć krwi po wypadku, radio zmienione, bo stare zostało przebite konarem po wpadnięciu w las. No nie sprzedam za więcej jak 5tys PLN :cool2: Druga sprawa, że nie mam zamiaru i pewnie zostanie w rodzinie albo u znajomych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

forlo

ten pierwszy compact ma lampy akcesoryjne Tajwańskie... Wiem bo sam mam compacta i miałem takie lampy w bagażniku plus oryginały na aucie. Jakość tych lamp akcesoryjnych 6/10 w stosunku do oryginałów. Płetwa dokładana na dachu, i te listwy na dachu chyba powinny być czarne nie lakierowane. No i według mnie warto dołożyć do M pakietu bo wygląda o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli wyjaśniło się, jednak dach wstawiany :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonny

Listwy na dachu są ok. Też mam w kolorze.

 

Maniek 21112

Masz rację w kwestii stanu technicznego - to najważniejsze.

Sens mojej wypowiedzi był taki, żeby przy oględzinach zwrócić baczniejszą uwagę.

Swoją drogą, nie zaryzykowałbym kupna takiego auta. Stary a jednak w miarę skomplikowany diesel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To co polecasz? n42b18/20? Zobacz ile jest teraz tematów o problemach z nimi związanymi :shock: jest pora na tematy "320d nie odpala/nie mam mocy" a cały czas przewija się n42/n46..Mam auto z tym silnikiem 6 lat i złego słowa nie powiem, nawet jak jest problem to podpinam kompa i wszystko jasne a w n42/n46 jeden błąd i niekończąca się opowieść. W czym m47n jest skomplikowany? On jest tylko w większości zaniedbany przez poprzednich właścicieli i wymiany oleju co 25-30kkm a właśnie skomplikowany wychodzi, że jest n42/n46, bo jedna osoba, może dwie mają pojęcie co i jak w nim zrobić a mechanicy nawet maskę boją się otworzyć na słowo valvetronic.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Chcę na dniach obejrzeć te dwa modele BMW

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e46-325i-2001r-oryginalny-m-sportpakiet-lpg-jeszcze-na-gwarancji-ID6yJTiZ.html#37d5f2d55e

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-3-e-46-1-8-lpg-zadbane-osoba-prywatna-ID6yDW4j.html#88d149d641

 

Wyprzedzając posty które za chwilę się pokażą typu czepiania się że taki "rozstrzał" między silnikami to już wyjaśniam - zastanawiam się między oszczędnością a zabawą z jazdy i nie wiem jeszcze na co się zdecydować ale nie o to chciałem pytać. Chciałbym żeby mi ktoś z grubsza ocenił te dwie oferty i czy ten M-pakiet w pierwszym linku jest "prawdziwy" czy tylko chwyt do sprzedaży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek21112

W ogóle zapomniałbym o BMW. Zalety tych aut są oczywiste i rozumiem zainteresowanie kolegi.

Problem w tym, że dobre zamienniki do tych aut są drogie, mam na myśli części eksploatacyjne.

Np. Opony 16" są na moje oko droższe niż 15".

Chyba że, pozostając przy oponach, kupujemy takie z chińskimi krzaczkami - widziałem takie już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój typ to zdecydowanie pierwszy link :8) to jest jak najbardziej "prawdziwy" m-pakiet I, przedliftowe e46 w tej wersji wygląda obłędnie a dodatkowo ten kolor robi robotę. Nie kupuj 316i, będziesz żałował.

 

tsztrz to jest oczywiste, że tanio nie będzie, osoba zainteresowana kupnem BMW powinna wiedzieć ile kosztują części eksploatacyjne. 205/55/16 jest droższa o ponad 100zł od 195/65/15 jeżeli chodzi o topową zimówkę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój typ to zdecydowanie pierwszy link :8) to jest jak najbardziej "prawdziwy" m-pakiet I, przedliftowe e46 w tej wersji wygląda obłędnie a dodatkowo ten kolor robi robotę. Nie kupuj 316i, będziesz żałował.

 

tsztrz to jest oczywiste, że tanio nie będzie, osoba zainteresowana kupnem BMW powinna wiedzieć ile kosztują części eksploatacyjne. 205/55/16 jest droższa o ponad 100zł od 195/65/15 jeżeli chodzi o topową zimówkę.

 

Jakieś rady na co szczególnie zwrócić uwagę przy tej wersji z m-pakiet ? Jakich szukać mankamentów tego modelu ? Jutro jadę oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź czy nie jest wyrwane mocowanie tylnych sanek (dość częste zjawisko w mocnych przedliftach), czy nie faluje silnik i czy płynnie wkręca się na obroty. Przydałby się komputer z inpa do sprawdzenia parametrów silnika.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie jest wyrwane mocowanie tylnych sanek (dość częste zjawisko w mocnych przedliftach), czy nie faluje silnik i czy płynnie wkręca się na obroty. Przydałby się komputer z inpa do sprawdzenia parametrów silnika.

 

Kompa nie mam możliwości sprawdzenia ale zawieszenie i od dołu jak sprzedający się zgodzi to zabiorę do siebie na kanał i posprawdzam co się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z oględzin tego modelu

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e46-325i-2001r-oryginalny-m-sportpakiet-lpg-jeszcze-na-gwarancji-ID6yJTiZ.html#37d5f2d55e

 

- sprzedawca handlarz - właściciel samochodu to kolega który wyjechał i zostawił samochód na sprzedaż

- auto stało na placu a w okół z 10 Audi i BMW porozbijanych mniej lub więcej

- auto malowane maska,dach,klapa bagażnika,nadkola przód i tył z czego na prawym przednim widać źle położony szpachel.

- wewnątrz plastiki mocno powycierane

- fotel kierowcy na pograniczu przetarcia materiału.

- podjazd na stację diagnostyczną za darmo bo to znajomy sprzedawcy więc za free udostępnił kanał

- pod spodem skrzynia mokra, tylny most mokry i uszczelniony czerwonym silikonem który akurat jak byliśmy pod autem odkleił się i sprzedawca palcem próbował przykleić z powrotem ten silikon :shock:

- wyświetlony błąd "check" - sprzedawca mówił że to błąd sondy - nie właściwa mieszanka paliwowa ( nie sprawdzałem bo nie mam kompa)

- opony przód i tył w agonalnym stanie

 

To tyle co na szybko pamiętam z oględzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ewidentnie poprzedniego właściciela nie było stać na utrzymanie tego auta a szkoda, bo wersja idealna. Mimo wszystko negocjowałbym cenę, bo ciężko będzie znaleźć drugi egzemplarz w takiej wersji.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forlo jak szukasz dalej compacta to w moim poblizu jest ponoc zadbana sztuka, przynajmniej tak gosc opisuje.

https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-compact-320d-xenon-150km-CID5-IDjJgBz.html#7f37c6a29c

 

damian398 niestety wiekszosc e46 tak bedzie wyglądac, co do drugiego linku to przednie lampy nie pasują do tylnych, z tylu kierunki pomaranczowe, z przodu białe.

gg 5216510


6981e5d7cb7f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Proszę was o poradę. Stosunkowo niedaleko ode mnie jest wydaje mi się całkiem fajna okazja, biorąc pod uwagę, że faktycznie bezwypadkowa i stanie idealnym. Myślicie, że warto podjechać?

Co do samego samochodu to chce zamontować instalację LPG i jeździć głównie miasto, parę razy w miesiącu krótkie trasy( do 100 km)

http://pimico.gratka.pl/ogl/21571756.html

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-0i-143-km-elegance-stan-perefekcyjny-polecam-ID6yJJHp.html

 

Z góry dzięki za porady! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze nic dobrego w nim nie ma. Do gazu też problemowy bo trzeba wiedzieć co i jak. Jak chcesz polifta to juz mniej problemow sprawi 2.2 r6. Spali litr wiecej, dźwięk super, do gazu lepszy. Problemów ma w sumie mniej, jedynie olej popija. A jesli przedlifty to kazdy r6. Nie maja wad wrodzonych, nie pija oleju.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie uogólniaj, bo m54b30 było oczywiście przed liftem, tak jak i m54b22 oraz m54b25 od bodajże 09.2000r. N42/n46 nie jest taki zły, tylko niewiele osób wie co go "boli" a pod względem dynamiki i ekonomii bije na głowę m52tu20.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ma takie ceny. Rynek szybko weryfikuje co jest dobre a co nie. On dobry nie jest, za dużo ma problemów stałych nie wynikających z wieku czy zużycia. Jest nieudany jak m47 i dyskusji nie ma. Można jeździć oczywiście ale po co? Lepiej wydać odrobinę wiecej na paliwo niz mechanika.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

N42/N46 jest spokojnie do ogarnięcia, poczytajcie tematy o n43 w e90, to dopiero wynalazek :shock:

bary_kent sprzedałeś już swoje 325i?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.