Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-325i-192km-m-sport-perfekcyjna-ID6ynEHJ.html#467d1333a3

 

wysle wam tu link odnosnie samochodu, ktory chcialbym kupic. I zastanawia mnie wasza ocena, bo raz sie juz nacialem na samochodzie i tym razem chcialbym kupic samochod na ktorym bym sie nie zawiodl :) Bo cena chyba jest dobra jezeli chodzi o samochod. :)

 

Po pierwsze to jest to M-pakiet I.

Po drugie ma zmienioną kierownicę i gałkę (150tkm ?).

Po trzecie nic o opłatach nie ma (chyba, że nie zauważyłem).

Po czym wnosisz, że ma zmienioną kierownicę? Przy pakiecie aerodynamicznym (czy jak napisałeś m-pakiet I) m-pakietowa kierownica nie jest seryjnie montowana.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-325i-192km-m-sport-perfekcyjna-ID6ynEHJ.html#467d1333a3

 

wysle wam tu link odnosnie samochodu, ktory chcialbym kupic. I zastanawia mnie wasza ocena, bo raz sie juz nacialem na samochodzie i tym razem chcialbym kupic samochod na ktorym bym sie nie zawiodl :) Bo cena chyba jest dobra jezeli chodzi o samochod. :)

 

Po pierwsze to jest to M-pakiet I.

Po drugie ma zmienioną kierownicę i gałkę (150tkm ?).

Po trzecie nic o opłatach nie ma (chyba, że nie zauważyłem).

Po czym wnosisz, że ma zmienioną kierownicę? Przy pakiecie aerodynamicznym (czy jak napisałeś m-pakiet I) m-pakietowa kierownica nie jest seryjnie montowana.

 

W ogóle to trochę dziwne bo w 2001 roku powinien być już M-pakiet II. A w ogóle pakiet aerodynamiczny występował jako I (715) i II (716 - ten który uważany jest za właściwy M-pakiet).

Jeśli to jest rzeczywiście M-pakiet I to kierownica powinna być stara sportowa trójramienna lub jeśli nie została zamówiona to zupełnie zwykła. Ta na zdjęciach (może się mylę) była montowana już za czasów M-pakietu II. A gałka to chyba w ogóle nie pochodzi z e46 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
M-pakiet nie jest zależny od rocznika, może być jak to mówisz m-pakiet I w aucie z 2004r. Taka kierownica była montowana od któregoś miesiąca 2000r. (chyba sierpnia, można sprawdzić na realoem), więc jak w vin jest sportowa kierownica to ta jest właściwa. Ten pakiet nie jest automatycznie łączony z innymi dodatkami m-pakietowymi, może być np. podstawowa tapicerka (w aucie z linku kupujący taką sobie wybrał dodatkowo). Gałka nie pochodzi z e46.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są różnice między przedliftem, a poliftem w coupe? Inny kształt przednich lamp. Inne umiejscowienie kierunkowskazów na błotniku (w polifcie są wyżej). Co jeszcze? Kupiłem 325Ci z 2001. Dolne obramówki lamp "płasko/półkolowe", kierunki nisko. Jak rozumiem jest to przedlift. W którym roku weszły polifty w coupe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie akcja reakcja, mam okazję kupić od znajomego BMW e46 330d, 240 KM. Rocznik 2001, sedan. Za 9 tysięcy, znajomy jeździ do Holandii do pracy i wraca więc samochód jak najbardziej na chodzie. Z tego co mówił to jedynie nawiew nie działa i trzeba zrobić. Co myślicie brać? Cena super okazjonalna moim zdaniem. O co pytać? Jakie rzeczy są mankamentem tego rocznika i tej wersji? Do jutra muszę dać odpowiedz bo ma jakiegoś holendra który daje 2tys€ .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, okolice października tego roku planuje kupić bawarke e46 320D 2.0(diesel) 150KM po lifcie czy dostane jakiś fajny egzemplarz tak do 16 tysięcy max? myślę ze celowałbym w rok 2002 ew 2003 na jakiejś *okazji* :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9tys za 330d? :lol: Albo masz tak cudownych znajomych albo to niezła mina. 330d z 2001r ma fabrycznie 184KM, więc ten musi mieć chipa na 240KM.

 

 

Tak w sumie to tak na prawdę za 8 tys, 1zł za sprowadzenie i mówi jak chce na ideolo wszystko to z 2tys bym musiał włożyć. Czerwony kolor mnie troche odstrasza i wychodząca rdza na niektórych elementach, ale za tą cene o myślę że za rok jakbym sprzedawał to dużo nie strace a nawet zarobię, racja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile tysięcy złotych w ciągu roku będziesz musiał włożyć w ten samochód. Bo przy tej cenie możesz bardzo szybko podwoić wartość auta. Jest takie powiedzenie, kto dwa razy traci... Więc żeby się nie okazało, że za rok na aucie zamiast zarobić, dużo stracisz, nie tylko pieniędzy ale i nerwów. 2 tys trzeba włożyć żeby było tip top, to wystarczy olej filtry wymienić i komplet nowych opon kupić??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam was na co zwrócić uwagę przy tym roczniku o co spytać, to na razie była szybka akcja. Bo chciałem kupić zupełnie co innego, a mi wujek mówi że jego znajomy sprzedaje taką BMW, chwila rozmowy i mam się decydować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciężko tu dyskutować na temat samochodu, którego nie widzieliśmy nawet na zdjęciu ale czemu ktoś chce Ci sprzedać samochód za 8 tys skoro na rynku chodzą takie za 3 razy więcej?

Z drugiej strony jak go kupisz za 8 i włożysz drugie 8 to 16 tys za 330d w DOBRYM stanie to dalej cena baaaardzo okazyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz

a nawet zarobię, racja?

Jak nie jesteś ze smykałką handlarza to nie licz że zarobisz.

Jak Ci to auto nie jest potrzebne do zarabiania na życie i masz warunki i smykałkę do samodzielnych napraw to auto można brać, co najwyżej będziesz kupował używki na podmianę jak to robią handlarze.

Pytasz

o co spytać

Pytać można ale sprzedający nie zawsze prawdę powie. Jaki olej wlany,co jest do wymiany, jakie dolegliwości go trapią.

na co zwrócić uwagę

Amatorskie sposoby;

 

Zapalić go na zimnym po nocy, po minucie jazda próbna,zwrócić uwagę na zawieszenie , ściąganie kierownicy w przyspieszeniu , hamowaniu , w jednostajnej jeździe.Sprawdzić jak przyspiesza itd.Jak trzyma temperaturę ?Po powrocie podłożyć karton i sprawdzić wycieki, oleju, płynu wspomagania, płynu chłodzenia.Czy nie anglik ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem dowiem się więcej rzeczy, z tego co wiem to nie działa nawiew (tzn dziala tylko na przednią szybę), i na jeden bak bierze 1l oleju. Robiona była ostatnio pompa wody. 5 lat jeździ w rodzinie to nie żaden handlarz.

 

 

Mam takie 3 zdjęcia feralnych elementów:

 

https://zapodaj.net/af16e3c7a00e7.jpg.html

https://zapodaj.net/0b493ef8654ac.jpg.html

https://zapodaj.net/219ff067cee97.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest to co ci pokazał :P pod spodem bedzie słabiej, próg do robienia bo już na zewnątrz ruda wychodzi, nadkole no i maska, masz conajmniej 3 elementy do malowania. Kolor deczko słaby, zwróc uwagę czy czasem nie odbarwia się już i nie robi matowy.

 

oj dowiesz się po kupnie ile kosztuje serwis takiego auta :) jak masz cierpliwość i odpowiednie środki można. Możesz się tylko miło rozczarować jak założysz że trzeba bedzie wrzucić jeszcze raz 9 tys żeby jako tako jeździło, a wrzucisz np. tylko 7 :) wtedy bedziesz mieć miłe rozczarowanie. Jak liczysz że zainwestujesz 2tys i pojeździsz to zapomnij.

 

wczoraj przytargałem e46 cabrio z 114tys przebiegu ori nic nie malowane. Wiesz ile trzeba w auto włożyć ? :) kompletne hamulce, koła lato i zima, felgi na lato, do tego kompletny serwis filtrów i olejów (skrzynia, dyfer, chłodniczy, hamulcowy, odma, klapki kolektora etc) Do tego coś może w zawieszeniu jakaś guma i na start 5tys wchodzi lekko w ciągu tygodnia :P

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem chwilę z właścicielem, nie bierze oleju nic. Tylko płyn, wymieniony pompa i termostat, nie wie czy jakaś uszczelka czy coś nie chce mu się już bawić ma nowy samochód.

 

wymienione:

hamulce

Tarcze brembo nowe klocki

Amortyzatory komplet kayaba

 

Mówi, że koszty utrzymania dość wysokie bo raz w roku trzeba by wymienić tuleje z przodu. Przez 5 lat zrobił 100tys i wrzucił 10tys.

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ta, nie wie czy płynu ubywa bo kapie pod auto czy płynu ubywa bo spala płyn chłodniczy. Musisz to sprawdzić skoro ci powiedzieć nie chce.

 

według mnie jeśli zdajesz sobie sprawe że czeka cie troche inwestycji to można, ale musisz być swiadom tego.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 9tys to ja kupiłem swoja e46 z 1998 w lutym a wydałem już 2tys na podstawy

filtry,kable,świece,sprężyny tył i takie pierdoły jak po kupnie każdego innego auta trzeba coś wymienić

a Jeszce czeka parę innych dodatkowych kosztów eksploatacyjnych

nie ma bata chce się jeździć trzeba wymienić co zużyte i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.