Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Znam osobe ktora ma 320d 136km z 98 roku od nowosci z Polskiego salonu z przebiegiem aktualnym 410 tys, po rozmowie z nia nie miala z nia zadnych wielkich problemow jak np pekniety wal czy inne powazne awarie. Byl dobrze traktowany i serwisowany i za zadne skarby nie chciala go odsprzedac, zostanie u niej do konca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupię to auto. :D Wiem, że diesel nie dla mnie, ale poczytałem tutaj opinie i kupno E46 bezwypadkowego z prawdziwym przebiegiem 190k km za 8000 to raczej niemozliwe. Ojciec mówi, że silnik i zawieszenie po przejechaniu bez zarzutu. Wymienić tylko olej, filtry i mozna smigac. Mysle, ze jednak zabiore go jeszcze do kogos kto siedzi w BMW, zeby mi sprawdzil czy cos jest na poczatek do zrobienia. Mysle, ze to auto na 3-4 lata. Zrobie maks 50k i odsprzedam moze bez wielkich strat. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kupię to auto. (...) Mysle, ze to auto na 3-4 lata. Zrobie maks 50k i odsprzedam moze bez wielkich strat. :)
Powodzenia. Po drodze będziesz robił wtryski i podejrzewam, że turbinę. Za 4 lata będzie to samochód blisko 20 letni więc nie sądzę żebyś odsprzedał to auto "bez wielkich strat". O prawdziwości przebiegu nie wypowiadam się ponieważ to temat rzeka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię to auto. :D Wiem, że diesel nie dla mnie, ale poczytałem tutaj opinie i kupno E46 bezwypadkowego z prawdziwym przebiegiem 190k km za 8000 to raczej niemozliwe. Ojciec mówi, że silnik i zawieszenie po przejechaniu bez zarzutu. Wymienić tylko olej, filtry i mozna smigac. Mysle, ze jednak zabiore go jeszcze do kogos kto siedzi w BMW, zeby mi sprawdzil czy cos jest na poczatek do zrobienia. Mysle, ze to auto na 3-4 lata. Zrobie maks 50k i odsprzedam moze bez wielkich strat. :)

 

Weź na handel i pozbądź się go jak najszybciej. Cena wygląda naprawdę atrakcyjnie jeśli prawdą jest to co o tym piszesz. Odsprzedasz na pewno z zyskiem i kupisz coś bardziej pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie mogę na handel bo to mój ojciec jest handlarzem (okazjonalnym) i on normalnie chce 10k + dać je do znajomego komisu który też coś by jeszcze doliczył. :P

 

8k to cena ile za nie wyłożył w Euro bez transportu który jakby mam w gratisie. Przebieg na 100% oryginalny, zresztą widać po wnętrzu. No i zna właściciela. Prawdziwy niemiecki emeryt jak z opowiadania "handlarza Mirka"

 

Aczkolwiek auto nie jest zupełnie bez wad. Stało ponad 2 lata nieużywane i zewnątrz trzeba je dopolerować. Pare rys można się doszukać. Uszczelki przy szybach są jakieś zarośnięte mchem i nie przylegają idelnie (od mrozu?) Troszkę zmatowiałe klosze przednich lamp oraz nie działa otwieranie tylniej klapy przyciskiem (z pilota otwiera).

 

Myślę jednak, że z pomocą forum, ojca i allegro da się to wszystko doprowadzić do fajnego stanu. Naczytałem się strasznych rzeczy o tej pompie i chciałbym dla świetego spokoju ją dobrze sprawdzić.

 

Dzisiaj przjechałem się autem pierwszy raz (Choć jeszcze nie zarejestrowane :| ) i prowadzi się super. W porównaniu do Passata w gazie to jest mały bolid F1. Ale dalej utrzymuję, że mimi młodego wieku będę jeździł rozsądnie. Jedynie czułem, że mam słabą widoczność do tyłu. Lusterka jakoś mi pewności nie dają. W kombi widoczność lepsza. :) No ale to kwestia przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jedynie czułem, że mam słabą widoczność do tyłu. Lusterka jakoś mi pewności nie dają. W kombi widoczność lepsza. :) No ale to kwestia przyzwyczajenia.

W BMW nie potrzebujesz patrzeć do tyłu, bo i tak wszystkich wyprzedasz :wink: A tak serio to opisane wcześniej problemy to mają samochody z 300+ przebiegu, więc jak twierdzisz, że masz pewne 190k przebiegu to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie bo to zależy ile tak na prawdę auto ma przebiegu.. choc lata też swoje robią. Nie mniej jednak jeśli auto nie jest zużyte i masz cenę okazyjna to bierz bo nigdzie nie kupisz za 8k 320d z takim realnym przebiegiem bądź co bądź nie bitego ale tego nie wiemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak prośba jeszcze na szybko.

 

Jutro zaczynam rejestrację i nie wiem jaką cenę mam wpisać na umowę kupna-sprzedaży? Bo 80% tej kwoty chcę wpisać na wniosek akcyzowy. Nie chciałbym żeby zakwestionowali, ale też chciałbym zapłacić jak najmniejszą akcyzę. Wydatków na start i tak mam sporo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie pytanie z innej beczki koleś mówi że auto jest 100% opłacone i muszę tylko za rejstracje auta zapłacić możecie mi powiedzieć jakie on musi mi papiery dać żeby faktycznie starczyło tylko zarejstrować ?? (nigdy nie kupowałem auta na innych blachach niż polskie i nie wiem jak wyglądają procedury a nie chciał bym aby nagle się okazało że muszę zapłacić nie wiem jakiś podatek 22% czy coś ... (chodzi o BMW 320ci) auto szwajcarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
możecie mi powiedzieć jakie on musi mi papiery dać żeby faktycznie starczyło tylko zarejstrować ??
Zadzwoń do wydziału komunikacji w twoim powiecie i powiedzą tobie czego wymagają. Rejestrowałem auto w zeszłym roku, ale już nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No właśnie aktualna cena trochę niska, jak na R6 e46 coupe. A jak tak szybko leci w dół, to może coś się niedobrego zaczyna dziać. Chociaż opis wygląda na w miarę rzeczowy (mimo przejaskrawienia momentami). Zobaczymy co wyjdzie na oględzinach. A Ty koniecznie R6 coupe szukasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po oględzinach.

 

Pomierzyłem miernikiem i tylko coś było robione przy klapie wlewu paliwa, ale nawalone kitu nie ma. Także test miernika pozytywnie jak najbardziej.Nic nie stuka, prowadzi się bardzo pewnie. Jedyny minus to smierdzi gazem... Gdzieś pewnie nieszczelność jest. Właściciel oczywiście pali jana że filtra nie zmienił i to może prze filtr.. Ale nieszczelność to chyba nic poważnego tzn.. Niegruby wydatek. Z wyposażenia wszystko działa. W sumie jestem na tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoję przed trudnym wyborem. http://ww3.autoscout24.de/classified/286293770?asrc=st|as juz po telefonie do gościa, wg opisu powymieniał eksploatacje w zeszłym roku. Dzwonił też znajomy Niemiec i jemu powiedział to samo. Podobno wszystko działa, 0 rdzy. Tylko, że mało zdjęć i nie wyśle wiecej. I teraz pytanie, nie wyśle bo ma gdzieś, i wie co sprzedaje, i wie że sprzeda. Czy nie wyśle bo coś nie tak. Ja na zdjęciach nic niepokojącego nie widzę, ale mało i może ktoś coś dojrzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupuje w maju swoje pierwsze BMW. Byłam nastawiona na E46 3.0 Diesel ale zaczęłam trochę czytać i mam teraz mętlik w głowie czy może nie lepiej benzyna+gaz Coupe 325 Ci lub 328? Sama benzyna odpada bo mnie paliwo zje.. mam nadzieję że pomoże ktoś w wyborze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie taniej i lepiej będzie kupić benzynę i zamontować LPG, albo kupić już założona. Ale wtedy warto dobrze sprawdzić instalację przed zakupem. Benzynę kupisz zdecydowanie szybciej w dobrym stanie i wartą uwagi, z mniejszym przebiegiem, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.