Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Jestem tu nowy i planuje kupno bmw e46 320d. Mam jeden egzemplarz na oku ale zauważyłem wyciek z silnika (zaznaczone na czerwono).

http://wrzucaj.net/images/2016/03/07/a78d7836febc68cded06622f0994ee56.jpg

Wydaje mi się że to było to lecz mechannik na przegladzie przedzakupowym nie mogl stwierdzic co dolkadnie jest przyczyna wycieku i zostałem z niczym. Mam pytanie co to jest bo nie moge znaleźć. Jestem ciekaw opinii forumowiczów czy to duzy klopot i kosztowny jesli jest tam wyciek? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Noszę się z zamiarem zakupu autka. Niestety poprzednie autko, którym się poruszałem poległo w kolizji, z czego jestem mega niezadowolony, bo autko było prawie od nowości w rodzinie i przede wszystkim bardzo tanie w utrzymaniu, aczkolwiek z małym silnikiem. Tak, mówię o Golfie IV :D

Ale czas zacząć nowy etap. Już dawno chciałem zasiąść za sterami samochodu z tylnym napędem, dlatego pomyślałem o E46. Przeglądam na bieżąco ogłoszenia i odnoszę wrażenie, że nie wiele jest egzemplarzy wartych uwagi. Liczę tutaj na Waszą pomoc.

Na auto mam przeznaczone do 12 tysięcy, wyskrobię do 14, ale to już na naprawdę zadbany egzemplarz. Samochodem w ciągu roku robię ok. 40-60 tysięcy km, dlatego wydaje mi się, że wersje benzynowe powyżej 320 odpadają ze względu na ekonomię. O dieslach naczytałem się sporo złego. Jednak w oko wpadła mi odmiana 318d o mocy 136km. Czy pompa rozdzielaczowa w tych jednostkach rzeczywiście zapewnia większą trwałość, być może jednostka o mocy 116km będzie lepsza?

Co do wersji nadwozia nie mam konkretnych typów, fajnie jakby były dwie pary drzwi, ale zadbanym compactem bym nie pogardził.

 

Doradźcie proszę czego mogę się realnie spodziewać po samochodzie za tę kwotę, bo to co widzę w internecie robi mi ogromny kipisz w głowie. W tej samej cenie znajduję egzemplarze z początków produkcji, jak i pojazdy poliftowe już z czasów E90. Może macie jakieś inne typy? Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożona. Podobnie, jak inne elementy mające upodobnić to auto do M3.

Słabo to wszystko poskładane, xenony od innego auta, w środku kibel. Ja jestem na nie.

Auto z grudnia 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Doradźcie proszę czego mogę się realnie spodziewać po samochodzie za tę kwotę, bo to co widzę w internecie robi mi ogromny kipisz w głowie. W tej samej cenie znajduję egzemplarze z początków produkcji, jak i pojazdy poliftowe już z czasów E90. Może macie jakieś inne typy? Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.

Pozdrawiam. :)

Kwota o której wspominasz wystarczy na sztrucla z milionem km przebiegu. Za 14 tysi kupisz zaj...stą e36, ale e46 to mała benzynka z początków lat produkcji i bieda wyposażenie. Oczywiście możesz nie uwierzyć w moje słowa i szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

jak kolega kilka postów wyżej również zamierzam przesiąść się na BMW :)

Szukam E46 touring, najchętniej po lifcie, budżet - 16 max 18, czy za te kwotę można znaleźć coś godnego uwagi?

Wielkich przebiegów nie robimy w ciągu roku, na obecnym aucie wychodzi około 10 12 tys km (w lecie częściej poruszam się motocyklem :) ) i tu kolejny dylemat - benzyna czy diesel? Kuzyn ma 330d, dużo dobrego czytałem o tym silniku, ale z tym silnikiem może być ciężko:(

Jakie przebiegi wytrzymują serwisowane na bieżąco silniki 318i, 320i, 320d i 330d??

Czy te silniki 320d 150 KM (common rail) przysparzają sporo problemów? Są bardzo awaryjne? Jaki silnik będzie najlepszy (trwałość)?

Wiem, masa jest takich informacji ale chciałbym odpowiedź bezpośrednio od użytkowników :)

Pozdrawiam,

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moim zdaniem za kasę którą chcesz wydać powinieneś znaleźć fajne 320D. 330 to nie ten budżet. Nie napalaj się i nie wierz w przebiegi rzędu 200 tyś. Osobiście, z pieniędzmi które masz na auto szukałbym benzyny. Dlaczego... Diesli jest dużo ale w większości to zajeżdżone egzemplarze. Znaleźć coś "godnego" to jak szukanie igły w stogu siana. Większość fur jest sprowadzonych, a po zachodniej stronie Odry ludzie nie kupują diesli żeby jeździć nimi po bułki do sklepu. Powinieneś być gotowy na przebieg rzędu 300-350 tyś (i to w zadbanych egzemplarzach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up - no właśnie jestem tego świadomy, ile taki silnik wytrzyma serwisowany? Czego mogę się spodziewać przy takim przebiegu? sprzęgło, turbina, wtryski?

z benzynowców co najlepiej brać pod uwagę? 318i 143 KM?

Na chwilę obecną ie planowałbym gazowania ale gdy np. zmienię pracę i będzie potrzeba poruszania się autem które silniki najlepiej zniosą podtlenek lpg? W przypadku benzyniaków jakie przebiegi nie będą oznaczać ich bliskiego końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przebiegami, to szukaj 316i, 318i moze 320i. Kombiaki z tymi silnikami bywaja zadbane i z niskimi przebiegami.

Diesla 320d odradzałbym, jesli nie robisz duzych przebiegów. Po co Ci kłopoty, drogie serwisy, awarie?

 

Zakladajac auto za 16-18 tys to benzyniaka 318i kupisz w duuuzo lepszym stanie niz 320d.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to auto nie miało fabrycznie m pakietu, srodek to zwykła wersja ze zmienioną kierą

mozliwe ze dostało dobrego dzwona z kazdej strony i była okazja zmienić zderzaki, kierownice i przełozyć go z anglika

 

bedzie vin to będzie kabaret ;)

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co powiecie o tym egzemplarzu?

Kompletności pakietu i wyposażenia?

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-330i-231-km-touring-lift-org-m-pakiet-duza-navi-z-niemiec-ID6yj5A1.html

Czujniki parkowania z tyłu jakieś inne...

Vin: PC41311

Edytowane przez Glaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zacząłem konkretnie szukać i mam:

http://olx.pl/oferta/bmw-seria-3-serwis-stan-wzorowy-webasto-gwarancja-oplacony-CID5-IDdQ0IN.html#115808c8d3

rdza podgrilem na masce od wewnątrz, mały purchelek pod tylną lampą plus małe rdzawe kropki na lewym słupku z przodu, miernikiem lakieru sprawdziłem cale auto, dach i maska 170, druga warstwa lakieru tylko na prawym tylnym błotniku i na przednim prawym,

książka serwisowa z ostatnim wpisem z grudnia 2013 roku...

Wklejam link dozdjęcia słupka i do foty wykwitu na nadkolu - jest się czym martwić?

https://drive.google.com/file/d/0BwH-IFvzqjAYV28zWWtIbW85eTg/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0BwH-IFvzqjAYckNZaUZyZ1UzdW8/view?usp=sharing

VIN: PP31441

Warte to uwagi?

Czy lepiej wziąć coupe z 99 roku z AutoBawaria za 17 tys? 323i automat, w środku fajnie wyposażona, tv nawigacja, fotele z pamięcią ustawień, 250 tys przebiegu, 17alu z dobrymi oponami, automat nie szarpie, nic nie stukało w zawieszeniu mimo przejażdżki po nierównej drodze, silnik bez wycieków, miała dwa purchle na błotnikach z prawej strony, ogarnięte, mają foty jak to wyglądało przed robieniem???

Takie coupe w automacie w takim stanie jest łatwo sprzedać czy lepszy manual?

Dzieci nie mamy, podróżujemy z małżonką we dwoje plus bagaże, może faktycznie combi/toureg to dopiero jak się rodzina powiększy zakupić??

Pozdrawiam

Edytowane przez cezary1808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam posiadam bmw e46 po lifcie i zakupilem tylny zderzak m technic 1 (kompletuje calosc) na zderzaku zauwazylem inne slizgi mocowania niz sa na karoserii, da rade dokupic i wymienic mocowanie na karoseri ?

Temat o przodzie: viewtopic.php?f=69&t=288163

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.