Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może być ciężko z tym znalezieniem. Kolega Zenon zrezygnował ze swoich radosnych występów na forum jakiś rok temu.

Zresztą polecanie szukania go tu może się okazać niedźwiedzią przysługą. Auto może być w porządku. A posty zenka są od tego dalekie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem 330Ci (mpak, czarna, skóry banan, hk) ogólnie zadbana, fotele jak nowe, 265k km

Cena - 28k tylko, że dwa błotniki do poprawki, próg i klapa (mały purchle)

Warto brać? ogólnie baaardzo przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i mam pytania co do E46, a kto może wiedzieć lepiej jak nie posiadacze.

Planuje zakup samochodu, rozglądałem się za wieloma modelami, głównie niemieckiej produkcji, ale także zastanawiałem się nad japończykami, a nawet francuzami, lecz było mi dane jechać E46 z motorem 2.2, komfort jazdy super, po tym momencie rozmyślałem nad zakupem E46, czytałem poradniki, komentarze itp. i mam dylemat.

 

Pewnie wałkowane już było wiele razy, ale temat ma już 4 lata, a przeglądając ostatnie strony to głównie linki do aukcji i prośba o opinie. Mam kilka pytań.

 

Najważniejsze pytanie - koszta - czy rzeczywiście utrzymanie BMW jest tak drogie jak to wszędzie można słyszeć? Wiadomo oryginalne części tanie nie będą, a o częściach zamiennych różne rzeczy czytałem, w artykule jedno, w komentarzach drugie, bo jeśli na prawdę koszty utrzymania, eksploatacji są znacznie wyższe niż w podstawowych jak VW, Opel czy Renault to raczej nie ma się co brać za taki samochód jeśli nie czuje się "finansowo" na siłach.

 

Interesuje mnie wersja benzynowa w sedanie, czytając różne artykuły to lepiej celować w wersje poliftowe, 1.9/2.0 - mnie akurat bardziej zachęca 2.0 143/150km.

 

Jak te silniki znoszą LPG, bo jeśliby nie było większych problemów to myśle że taka instalacja byłaby rozsądna patrząc na raporty spalania ~12l gazu.

 

Jakie porady, wskazówki na przyszłość? Jeśli chodzi o styl jazdy to raczej spokojny, bardziej stawiam na komfort i wygodę jazdy niż na moc i osiągi.

 

z góry dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czyts315 Poczytaj trochę to forum, wszystko się wyjaśni. Ja powiem tylko krótko:

 

Tak, będzie drożej.

 

A dłużej, oczywiście wszystko zależy od tego na jaką sztukę trafisz, ile trzeba dołożyć i co padnie, ale:

Matko bosko! Czemu wszyscy się zastanawiają czy utrzymanie auta które w dniu zakupu jest 2-3 razy droższe od aut marek tak zwanych "popularnych" będzie droższe niż właśnie Opla czy Renault?

W 2003 roku nowa astra to było około 60tys złotych, BMW to 120-140. Dzisiaj opel astra z 2003 roku kosztuje koło 8k, za e46 w dobrym stanie z tego czasu trzeba dać dwa razy tyle. Więc?

 

Nie mówie już nawet o tym że w aucie, które ma wszystkiego więcej, więcej rzeczy może się zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty Zenka to jedno ale ja jestem zadowolony z mojej coupe 330 :)

Zresztą jak widzę ciągle wystawia samochody pod tym samym numerem telefonu (ten co mam zapisany z 2014 się nie zmienił) i tło zdjęcia, jak by przy tych kwotach coś było nie tak to już by go dawno spotkał jakiś wypadek od niezadowolonego klienta.

Nie wiem jechać i obejrzeć jak ok to brać, a jak paść to opisać na forum i tyle. Ja już jeden samochód od forumowicza opisałem jakim był złomem za 25 tysięcy więc czemu by nie no ale typowy kierowca, młody wykształcony z wsi a pracował z mieście jako informatyk :D

 

Boże wy ludzie o co się pytacie tak BMW będzie droższe w serwisie bo dobra diagnoza kosztuje, części nawet zamienniki są droższe, spalanie to najmniejszy kłopot przy samochodach, które mieszą się w przedziale wiekowym gdy prokurator nie grozi.

Nie kupujcie R6 jak robicie mniej niż 15km w jedną stronę zajedziecie te silniki bo nie dacie im się porządnie dogrzać nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na moje oko różne kolory elementów karoserii (maska dziwnie spasowana). Na pewno po dzwonie, pytanie jak wielkim. Sprowadzona ze Szwajcarii, a tam tanie samochody nie są, dodaj do tego wysoki kurs franka + wysoka akcyza i masz odpowiedź.

Brak ważnych tablic rejestracyjnych i ubezpieczenie które nic nie daje. Zapytaj sprzedawcę o VIN i o akcyzę, czy została opłacona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich, jestem nowy na forum i mam pytania co do E46, a kto może wiedzieć lepiej jak nie posiadacze.

Planuje zakup samochodu, rozglądałem się za wieloma modelami, głównie niemieckiej prod(..)

Temat jest stary ale aktualny. Auta gaz znoszą dobrze, chociaż przy silnikach na które polujesz ja bym lpg nie zakładał. Zadaj konkretne pytanie to każdy będzie chciał ci odpowiedzieć. Na tak ogólnikowe można pisać elaboraty, a w zasadzie na wszystko znajdziesz odpowiedź wertując forum.

Przed bmw jeździłem hondą (miałem ich w sumie 4) i gdyby w ofercie mieli fajne kombi dalej jeździłbym hondą. Teraz mam 2 bmw i pomału rozglądam się za trzecią beemką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Chcę kupić E46 w wersji 2,0 diesel coupe w automacie.

 

W oko wpadła mi ta aukcja http://allegro.pl/show_item.php?item=6017092312#b0dd69ddb7

 

Zastanawia mnie tylko przednia szyba na której ciężko mi się doszukać znaczku producenta. Wysłałem zapytanie do sprzedawcy o datę sprowadzenia do Polski i poprosiłem o dokładne zdjęcia przedniej szyby.

 

Jakie są wasze opinie o tych autach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3v3n po pierwsze brak książki czyli na 99% skręcony o 50, 100 czy 200 tyś trzeba sprawdzić, po drugie kolor srebrny więc od razu powinno być widać co i jak dla kogoś kto się zna. Co do przedniej szyby to w tak starym aucie mogła być już 2 razy zmieniana chociaż ze względów bezpieczeństwa (ja w prawie każdym aucie zmieniam szybę przednią bo rysy mnie irytują zwłaszcza w nocy i w dużym słońcu.) . Miernik w rękę i porządne sprawdzenie w okolicach ponownego lakierowania. Śmieszą mnie ludzie któzy w ponad 5 letnim aucie chcą mieć nie malowane nigdzie auto i bez rys, a w 12 letnim dieslu wierzą w przebiegi poniżej 200tyś km :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przebieg to na pewno "skorygowany", pytanie o ile? Dzwon lub stłuczka również na pewno: zderzak bez sprysków, ewentualnie "dołożony" ksenon.

Brak oryginalnych m-pakietowych felg.

E46 ma spryskiwacze w listwie pod lampą a nie w zderzaku. Auto nie ma ksenonu, więc spryskiwaczy mu nie potrzeba.

Płock, więc czujność wzmożona.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za opinie. Auto wydawało mi się zbyt idealne. Czekam jeszcze na odpowiedź od sprzedawcy odnośnie VIN, ale sam fakt nie wpisania go do opisu aukcji już była podejrzana.

 

Znalazłem inne auto http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e46-320-d-m-pakiet-coupe-150km-ID6yictt.html#9b42562d26

 

Wersja jest w manualu, a wolałbym w automacie. Słyszałem różne opinie o automatach i nie wiem czy jednak manual nie jest lepszą opcją. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale zdajesz sobie sprawę, że to auto nie ma m-pakietu? Nawet optycznego, cokolwiek to znaczy, o czym napisał sprzedający..za to znaczek z tyłu powala :duh:

Automaty w dieslach nie mają zbyt dobrej opinii, ale wiadomo zależy od egzemplarza, czyli czy jest po remoncie czy jeszcze przed :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
E46 ma spryskiwacze w listwie pod lampą a nie w zderzaku. Auto nie ma ksenonu, więc spryskiwaczy mu nie potrzeba.

Płock, więc czujność wzmożona.

Faktyxcznie, moje przejęzyczenie. Soczewka w reflektorach to nie ksenon? Siedzi tam zwykła żarówka H7?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wakacjach planuje zakup samochodu, z Audi a4 forda mondeo i bmw , bardziej ciagnie mnie do e46 czy jestem wstanie kupic je w gazie do 10 tys?

Tak, ale nie polecam.

Na dobre czterocylindrowe E46 lepiej mieć budżet ok. 15 tysięcy. Oczywiście wszystko zależy od wersji nadwozia, wyposażenia i stanu, ale wydaje mi się, że 10 tysięcy to takie totalne minimum za golasa 316ti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wakacjach planuje zakup samochodu, z Audi a4 forda mondeo i bmw , bardziej ciagnie mnie do e46 czy jestem wstanie kupic je w gazie do 10 tys?

spokojnie kupisz 316i-318i w tym budżecie.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.