Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tutaj nowy na forum także z góry przepraszam jeśli te pytanie zadaje w nieodpowiednim miejscu. Interesuje mnie kupno bmw e46 320 d 150 konnego (rok 01 -04) w przedziale cenowym do 18, 19 tysięcy ewentualnie. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tym silniku, jakie są realne koszty utrzymania, jakie spalania. Podobno słyszałem że z trwałości nie jest najlepiej, że niby pękają wały korbowe itp. Ponieważ będzie to moje pierwsze BMW liczę na jak największą garść informacji :)

Chciałbym się też dowiedzieć co forumowicze myślą o takim BMW ? http://allegro.pl/bmw-320-diesel-150km-czarne-skory-alu-jak-nowe-i5589413794.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Ceny części masz np. tu http://czescidobmw.pl/

Spalanie 5-8l (manual)

Pęknięte wały to rzadki przypadek (zależny od eksploatacji, wpływa mają wymiany oleju co np. 30kkm, jazda z rozpadającym się tłumikiem drgań, poduchami silnika, dwumasą, przebieg 500kkm+..).

Co masz na myśli przez "z trwałością nie jest najlepiej"? Oczekujesz, że nic nie trzeba będzie wymieniać w aucie z realnym przebiegiem 300kkm+?

Do oceny jest odpowiedni dział (vin obowiązkowy).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się wiesz pisząć " z trwałością nie jest najlepiej" mam na myśli to co znalazłem w internecie. Wiesz, mimo młodego wieku miałem już 2 samochody z silnikiem diesla ( golfa 1.9 tdi 110 i vectre b 2.0 dti ) oraz ojciec ma na podwórko fiata stilo 1.9 jtd 140. O ile 1.9 TDI jest silnikiem sprawdzonym i każdy zna jego zalety o tyle DTI z Opla oraz multijet z fiata mają różną opinie. A u mnie w domu każdy z tych samochodów sprawował się bez większych problemów. Wiadomo że kupując samochód prawie że 15 letni trzeba się liczyć z tym że nie będzie bezawaryjny. Tak samo liczę się z tym że kupując samochód i tak na starcie będzie trzeba i tak swoje dołożyć bo to nie jest nowy samochód. Czyli mówisz że ogólnie rzecz biorąc nie jest to jakoś wyjątkowo awaryjna jednostka? Zastanawiałem się też nad którymś z silników benzynowych ale jednak ogólnie od zawsze przyjemnniej mi się jeżdzi dieslami. Jednak moment obrotowy robi swoje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierwsze słyszę, żeby ktoś narzekał n 1.9 jtd. Śmiało możesz przebierać w m47n.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza ale jak masz do wyboru 2 w podobnym stanie to lepiej brać mocniejsze bo serwis taki sam i spalanie też a przyjemniej się jeździ.

 

Ja płacę niecałe 600 ale nie mam jeszcze pełnych zniżek.

 

Zostaw kasy troche na serwis po kupnie. Czy m52 czy m54 to fajne silniki.

 

 

Też tak zrobie... myśle że temat został juz raczej wyczerpany. Oczywiscie priorytetem dla mnie będzie znalesc sztuke ze zdrowym motorem oraz nie składany z 3 w 1 :D

Wstrzymam sie z zakupem i dorzuce troche mamony oraz oczywiscie musze jeszcze sprzedać swojego sedana ;) 22k na wszystko starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na przedliftowe 323ci tak, ale na bogate poliftowe 325i niekoniecznie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dziadek z 1931r to był zapalony fan bmw i aktywny działkowiec

 

blachą obił dywan bo często w gumowcach jezdził na działkę, w bagażniku woził kwiatki i ziemię a w wolnym czasie od zmian biegu głaskał znaczek eM oraz delektował sie obszytym mieszkiem skrzyni i ręcznego (na nim też jezdził w wolnym czasie)

bidak najeździł tylko 70k przebiegu ale jak na dziadka działkowca przystało zdążył wytrzeć gałkę zmiany biegów (allegrowy zamiennik), do auta dodawane jest nagranie gdy płakał jak sprzedawał

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pasie przednim brakuje naklejki o klimie, wydaje mi się, że kolory prawej strony drzwi, a nadkola są inne. Generalnie Radom miasto cudów z autami.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
co do samego zakupu to nie jest czasami tak że Niemcy nie chcą zbyt tanio sprzedawać swoich aut szczególnie gdy o nie dbali? Patrząc na ogłoszenia niektóre naprawde wydają się o wiele ciekawsze niż nasze.. tylko ciekaw jestem czy nie kręcą tam też wałków.. a kręcenie liczników nie jest tam czasami zabronione?

Kupując bezpośrednio od Niemca spod domu masz pewność, że stan auta jest taki jak opisywany w ogłoszeniu (pomijam fakt kupna od niemieckich ruskich czy turków i niestety równiez polaków). Kupiłem 3 auta poprzez ebay kleinanzeigen i wszyscy użytkownicy aut są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dziadek z 1931r to był zapalony fan bmw i aktywny działkowiec

 

blachą obił dywan bo często w gumowcach jezdził na działkę, w bagażniku woził kwiatki i ziemię a w wolnym czasie od zmian biegu głaskał znaczek eM oraz delektował sie obszytym mieszkiem skrzyni i ręcznego (na nim też jezdził w wolnym czasie)

bidak najeździł tylko 70k przebiegu ale jak na dziadka działkowca przystało zdążył wytrzeć gałkę zmiany biegów (allegrowy zamiennik), do auta dodawane jest nagranie gdy płakał jak sprzedawał

Auto od 2011 w Polsce więc pewnie obecnego właściciela poniosła fantazja ze wstawkami od M3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi w różnych kolorach. Zarówno lewe jak i prawe, przód i tył. Nieoryginalne felgi i umyty silnik.

Poza tym opis wyposażenia nieprawdziwy, koleś poodhaczał chyba wszystko co możliwe.

 

Drzwi może po prostu na zdjęciach tak wyszło?

Silnik sam umyłem ostatnio w swojej hondzie więc to chyba nie do końca trzeba się tym sugerować że może być wałek.

Postaram się zdobyć vin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e46-swap-328-ci-coupe-18-shadowline-sportsitze-m-pakiet-ID6y91kx.html#cd3fd5db55

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e46-325ci-192km-ID6y9ivZ.html#eb8324a461

 

co myślicie o tym? Co do 1 jest to auto po swapie.. warto coś takiego wgl rozważać?

2. troche przebieg wysoki ale jeśli silnik jest w dobrej kondycji to wole brać to niż powiedzmy 150k na liczniku a silnik ledwo chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tefugioss

 

1) wrzuć auta do odpowiedniego działu z zachowaniem zasad regulaminu -nazwa wątku i jedno aut na temat

2) z autami po swapie czy tuningu to jest tak, że wielu zrobi to samemu, ale kupić nikt takiego nie chce -bo nie wiadomo jak to było robione.

3) to nie jest duży przebieg, to jest zwykły przebieg jak na auto 16-letnie. Ja kupiłem z przebiegiem 282k km z 2003 roku. Ważne czy wiesz co było robione i czy auto zadbane/utrzymane na bieżąco, bo że z takim nalotem wymagało lub wkrótce będzie wymagało wkładu -to pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.