Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

zależy jaki masz ustawioną poprzeczkę dobrego stanu.

jak chcesz jeździć e46 z wyleniałą tapicerą, z wyoraną kierą i ledwo trzymającym się kupy to looz.

albo po konkretnym strzale czterośladem bez poduch to ryzykuj.

nie ma siły żeby w takim budżecie nie był to ulep.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Słuchajcie wiadomo, że jak coś jest w dobrym stanie to musi kosztować.

 

Powiem z własnego doświadczenia bo też kiedyś kupiłem E46 w podobnym budżecie (14tyś). Też moim zamiarem było kupić i naprawiać powoli. Niestety nie jest to dobry pomysł ponieważ już włożyłem 8 tysi a jest jeszcze sporo do zrobienia. Jeździ już naprawdę dobrze ale ja mam większe ambicje.

 

Jeśli możesz poczekać i odłożyć to tak zrób (choć ja ze względu na słabość do marki nie żałuję). Można kupić za sporo kasy nowsze auto ale nie każdego na to stać. Tylko moja żona której oddałem inne czteroletnie auto pyta się co jeszcze będziesz robił w beemce. niestety nie mogę jej powiedzieć, że wszystko już jest zrobione - przecież to auto 15 letnie.

 

Mimo wszystkich problemów jakie mam kolejne auto planuje BMW. Dla siebie i dla żony.

 

Chyba że chcesz mieć już auto to kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak lepsza będzie w tym wypadku Alfa, tak jak poprzednicy mówili. 2 lata temu zrobiłem podobnie jak Ty, kupiłem tanio E39 (8 tysięcy) i uznałem, że je sobie powoli doprowadzę do stanu, jaki lubię. Wydałem 12 tysięcy i brakowało jeszcze z 2-3 :duh: Najlepiej kupić auto w jak najlepszym stanie i potem ten stan pielęgnować, bo odbudowa auta, po osobie która o nie nie dbała, lub jeszcze gorzej, po kilku osobach, które tylko jeździły to horror.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak lepsza będzie w tym wypadku Alfa, tak jak poprzednicy mówili. 2 lata temu zrobiłem podobnie jak Ty, kupiłem tanio E39 (8 tysięcy) i uznałem, że je sobie powoli doprowadzę do stanu, jaki lubię. Wydałem 12 tysięcy i brakowało jeszcze z 2-3 :duh: Najlepiej kupić auto w jak najlepszym stanie i potem ten stan pielęgnować, bo odbudowa auta, po osobie która o nie nie dbała, lub jeszcze gorzej, po kilku osobach, które tylko jeździły to horror.

 

Jest tu jakaś sensowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori radia nie mają mp3

Nie prawda, były pod koniec produkcji. Jest temat, w którym są podane nr tych, które odtwarzają mp3.

Oczywiście. Mam takie radio u siebie w aucie.

 

Sprawdzić producenta bardzo łatwo. Wyciągasz radio i patrzysz na... nazwę producenta. 2 Minuty roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :)

 

Mam do was pytanie, czy warto kupić BMW e46 320d mapowany do 190km 2005r prawdzie 156tys przebiegu w m pakiecie: zderzaki(przód , tył, bok) kierownica, fotele w pełnej regulacji - alcantara , czarna podsufitka, dwa komplety opon na zime i lato alusy m pakiet, auto full opcja bez navi za 20tys ?

 

Z zewnątrz auto wygląda dokładnie jak to, nawet ten sam kolor:

http://allegro.pl/bmw-320d-6-bieg-sedan-m-pakiet-xenon-alcantara-i5259845791.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myzone rozumiem że przebieg potwierdzony oryginalną książką serwisową i bezwypadkowy (sprawdzany porządnie miernikiem i z kanału)? Jak tak to warto jak nie no cóż...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, auto sprowadzone 3 miesiące temu, zarejestrowane w Polsce. Auto należy do właściciela serwisu napraw kupił to auto dla siebie, ale ze względu na budowe domu i potrzebnej gotówki sprzedaje je. Wygląd zewnętrzy i wewnątrz bardzo dobry. Tylko mam obawy co do diesla, czy nie lepszym wyborem była by benzynowa r6 ? Jak z awaryjnościa diesla ?

 

Szukałem ogólnie e46 w benzynie do kwoty 15tys, ale ta beemka mnie oczarowała i zastanawiam się nad kupnem. Martwią mnie tylko moje dystanse, do pracy mam 2km w jedną strony i będę jeździł codziennie czasami wypad gdzieś na weekend i po mieście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto należy do właściciela serwisu napraw kupił to auto dla siebie, ale ze względu na budowe domu i potrzebnej gotówki sprzedaje je.

Jeśli nie znasz go osobiście traktuj z ogromną rezerwą takie historie. Zresztą wystarczy się zastanowić, budując dom kupiłbyś w międzyczasie auto, każdy wie, że to kolejny koszt i jeśli nie bierzesz auta z salonu może się skończyć studnią bez dna.. Myślę, że wnioski nasuwają się już same, choć jak wiadomo różne przypadki się zdarzają i nie można powiedzieć, że gość kłamie na 100%, ale na 99% tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myzone w wiekowym e46 320d będzie ciężko ci uzyskać 190 km... W tym konkretnym przypadku brał bym diesla... Ale jeśli chodiz o nowe BMW to zdecydowanie turbo benzyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że w benzynie nic się nie psuje - ani Vanos nie klekocze, ani Valvetronic się nie rozjeżdża, nie padają rozrządy, nie trzeba robić luzów na zaworach, nie padają pompy oleju, oczywiście żadna benzynka nie ma problemu z napinaczami łańcuchów, naturalnie też żadne benzynowe BWM nie ma idiotycznie ustawionego silnika z rozrządem z tyłu gdzie żeby cokolwiek zrobić (chociażby sprawdzić te absolutnie niepadające napinacze) wcaaaale nie trzeba wyjmować całego motoru... no i najważniejsze to znikomy - praktycznie zerowy - apetyt na olej, szczególnie starszych motorów.

 

/s

 

Jeśli ktoś nie zna tagu "/s" to wyjaśniam całkowicie poważnie (i uprzejmie) że to ironia.

 

@ myzone

NIE kupuje się aut od znajomych. Jeszcze raz - NIE kupuje się aut od znajomych!!! Ucz się kolego na cudzych błędach, nie własnych. Chyba, że zupełnie nie zależy Ci na tej znajomości, masz gościa w pompie, on Ciebie i mieszkacie daleko od siebie.

2 km do pracy? Nawet olewając kwestie awaryjności czy przyjemności z jazdy, to żaden samochód, tym bardziej diesel Ci się nie nagrzeje tak, żeby zapewnić normalne spalanie. Zresztą, 2 km to chyba bym z buta wolał dać niż jeździć autem. Ale to oczywiście moja opinia tylko. Po prostu przez pryzmat takich dojazdów nie ma co patrzeć na auto.

A co do budowy - hehe, no też sam się właśnie buduję. Moja bidna E46 (też 05, ale mała benzynka + LPG) zostaje na pewno jeszcze na długo, bo te marne 14-15 co bym za nią realnie dostał, to na g... przy budowie domu starczą. A zamiast tego coś i tak trzeba kupić - no chyba, że kolo ma 8 aut i może se większość spieniężyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nawet nie brałem pod uwagę diesla, ale ta beemka mnie zauroczyła i o niej pomyślałem. Tak więc odpuszczam ją sobie i diesel nie wchodzi w grę.

Zostaje tylko R6. Jakich konkretnie silników szukać do 20tys PLN ? 4-cylindrowca (143km) unikać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unikaj bo sprawia wiecej problemów niż normalny silnik z racji wiekszej komplikacji. Kupisz r6 i jeśli nie bedzie zamordowany to pojeździ długo bez obawy kosztownej awarii, vanos padnie - poniżej tysiaka zdrowo taka naprawa, rozrząd przy 200/300tys nie ma co ruszać nawet chyba że słychać łańcuch, padnie jakiś czujnik wału czy wałka to po 250zł i masz ori. Wymienisz sprzęgło za normalne pieniądze, wiskoza może odmówić posługi to 250zł i masz ori.

 

diesel nie zdązy ci sie w zaden sposób zwrócić jeśli napotka cie choć jedna awaria która musi wystąpić z racji przebiegu i wieku auta. Ja nie widze plusów jazdy starszym dieslem który wchodzi w okres gdzie trzeba do niego tylko dokładać.

 

W razie czego można się ratować LPG i masz max 15tys przebiegu i zwrot instalacji, a silniki dobrze go znoszą. 2.0 do 2.8 są bardzo podobne, palą podobnie, dynamikę mają różną. 3.0 już ma pewne wady jak disa, łykanie oleju ale za to fajnie jeździ i niewiele pali.

 

Moja rada bierz 2.8 193 konny albo 2.5 polift 192 konny bo spali to samo co 2.0 a pojedzie przyjemniej :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :)

 

Mam do was pytanie, czy warto kupić BMW e46 320d mapowany do 190km 2005r prawdzie 156tys przebiegu w m pakiecie: zderzaki(przód , tył, bok) kierownica, fotele w pełnej regulacji - alcantara , czarna podsufitka, dwa komplety opon na zime i lato alusy m pakiet, auto full opcja bez navi za 20tys ?

 

Z zewnątrz auto wygląda dokładnie jak to, nawet ten sam kolor:

http://allegro.pl/bmw-320d-6-bieg-sedan-m-pakiet-xenon-alcantara-i5259845791.html

 

 

Powiem tak auto wygląda zacnie ale :norty: :norty:

 

według mnie coś z przednim pasem robione było.. bo zobacz sobie po bokach tam jak śruby mocowania przedniego pasa(po dwie z każdej strony) i nad śrubami masz taki otwór.Jak nic nie grzebane to ten otwór jest oczko w oczko a tu widać,że pas jest podciągnięty do góry przez co już nie ma oczko->oczko tylko widać kawałek blachy a podciągnięty za pewne dla tego,że jak był niżej to maska albo się nie domknęła albo za bardzo do góry odstawała i trza było podciagnąć :norty:

 

http://zapodaj.net/a5dadf4646a86.jpg.html

 

i co to za jakaś trąbka po lewej stronie koło podgrzewacza taka duża :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jestem nowy na tym forum, planuje zakupic swoja pierwsza bawarke. Mam na oku cos takiego http://otomoto.pl/oferta/143-km-ID6y3uFW.html mam pytanie jak wypadaja silniki 1.8 143 km , awaryjnosc itp. przebieg moze byc krecony przy takim roczniku ? i czy warto ja kupic za takie pieniadze. Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To nie Mariusz tylko Stanisław..może ma na drugie Mariusz, więc 15-sty nick na tym forum taki ma :roll: tak Stachu? Zgadłem?

kater pięknego posta naskrobałeś o bezawaryjnych pb, do których leje się tylko paliwo i to malutko, bo najwyżej 6l na trasie :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.