Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Ponawiam: jakie przebiegi robisz? Jakie dystanse? Jaki budzet? Jezeli ma byc tanio i w miare bezawaryjnie to przedliftowe 318i 118km, kazdy inny silnik jest albo problematyczny (poliftowe 316/318i) albo dosc paliwozerny (320i i w gore). Jak nie odpowiesz na powyzsze pytania to nie ma jak doradzac.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A trasy zazwyczaj jaki robisz? Jakiego spalania oczekujesz? W tym budzecie polecam ladne poliftowe 320i 2.2l 170km lub jak sie trafi to 325i 192km, ale spalanie w obu przypadkach w miescie to 12-15l (moze byc i wiecej zima i na krotkich odcinkach) a w trasie ok 8-9l (duzo zalezy od stylu jazdy).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie spalanie na poziomie 12 czy 15 l to troche za duzo. Jesli juz to te 8-9 bylbyyym przyjaaal. A bardzieej samochoody te oplaca sie kupoowac w benzynie, czy raczej juz szukac dobrego silinka Diesla?

 

Odnosnie tras, to krotkieee, nie jezdze tez za daleko, bo VW Polo jechac w dluzsza trase to troche ryzykoo. Aczkolwiek przy nowym samochodzie, od czasu do czasu chcialbym gdzies dalej wyskoczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Diesel jest srednio oplacalny do 15k km rocznie, ale ja np zlego slowa na swojego nie powiem. Jak za duze spalanie to najlepsze bedzie 318i.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że postanowiłem dozbierać troche pieniążków + do tego jakieś świąteczne datki finansowe udało się uzbierać około 14-15 tyś, jako iż BMW podobało mi się od dzieciaka zdecydowałem że trzeba spełniać marzenia i szukać tego własnie auta, Interesuje mnie E46 Tylko 318i (Nie piszcie że 320/325/238) Jeżdżą lepiej bo wiem o tym, roczne przebiegi to jakieś 5 tyś km (Do pracy mam 5km, jakieś wypady weekandowe + raz w roku wakacje) Czy da rade w tej cenie dorwać jakiegoś polifta? Na pakiet startowy będę miał jakieś 3 tyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie, za 14-15 tys.

Czy da rade w tej cenie dorwać jakiegoś polifta?

odpowiedz : tak , da rady jakiegoś kupić, ale jaki on będzie to zależy od twoich zdolności handlowych.

Już od ponad 20 miesięcy szukasz BMW więc powinieneś mieć to już obcykane.

Jak to w handlu samochodami niema cen sztywnych , czasami się zdarzają okazje ale samemu należy się podszkolić aby szybko ocenić stan samochodu.

Jest jeszcze osobny dział do ocen samochodów z ogłoszenia ale trzeba mieć nr VIN

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jeżdże, oglądam, dzwonie i zazwyczaj jestem zawiedziony tym co oglądam na oględzinach, oczywiscie nie oczekuje Bóg wie czego ale większość osób nie potrafi podać daty ostatniej wymiany oleju i na tym często kończe oględziny, chciałem tylko dowiedzieć się że w tej cenie jestem w stanie kupić takie auto. :) Mógłby ktoś tak na chłopski rozum czym różnią się poliftowe silniki 318 od przedliftowych, wiem tylko że iloscią koni pod maską.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica jest ogromna :D

 

przedliftowe to jest normalny silnik 1.8 czy 1.9 to sobie sprawdzisz na wikipedii. Nie ma tam nic dziwnego, żadnej nowej technologii czy skomplikowania. Silniki bardzo fajne, dość dobrze jeżdzą, całkiem elastyczne jak na tak mala pojemność.

 

poliftowe 318 - 143 konie, silnik ma 2l pojemności, nie posiada przepustnicy, posiada system valvetronic czyli zawory regulują ile powietrza dostaje się do silnika. Poczytaj o tym systemie.

Cały silnik jest dość delikatny, lubi pić olej, często wymaga droższej naprawy właśnie przez znikanie oleju. Jeśli planujesz gazować auto to ten silnik nie kazdy gazownik potrafi gazować. Ogólnie silnik jakoś udany nie jest i te 318 mają niskie ceny mocno.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jeżdże, oglądam, dzwonie i zazwyczaj jestem zawiedziony tym co oglądam na oględzinach, oczywiscie nie oczekuje Bóg wie czego ale większość osób nie potrafi podać daty ostatniej wymiany oleju i na tym często kończe oględziny, chciałem tylko dowiedzieć się że w tej cenie jestem w stanie kupić takie auto. :) Mógłby ktoś tak na chłopski rozum czym różnią się poliftowe silniki 318 od przedliftowych, wiem tylko że iloscią koni pod maską.

 

Nie trać nadziei, ja mam spore wymagania co do aut które kupuje, ale nie oczekuje cudów czyli nic nie malowane i przebieg poniżej 150 tyś km... A i tak BMW szukałem ponad 3 miesiące a VW ponad 2 miechy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

chciałem tylko dowiedzieć się że w tej cenie jestem w stanie kupić takie auto

Ten wątek o kupnie odwiedzają też sprzedający a jak wiemy opinia o cenie używanego samochody dla kupującego i dla sprzedającego nie jest taka sama a do tego jeszcze dochodzą zawodowi handlarze co starają się kształtować opinię o cenach aut.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie:

różnice pomiędzy silnikami przedlifotywmi a poliftowymi ?

interesuje mnie 330ci i 330d

 

wiem że np w polifcie 330ci jest skrzynia 6b która nie występowała przed 2003r , są jeszcze jakieś mechaniczne różnice ?

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój wujek (miłośnik bmw) od lat

chce mi sprzedać bmw e46 320d touring za 13 tys

czy to dobra cena? rok koniec 2003 267tys przejechane

wszystko w nim zrobione nic nie piszczy nic nie buczy

po prostu autko lala

wujek sprowadził je.. chyba z niemieć ma je od roku czasu..

skrzynia manualna kierownica polift

czy to dobra cena?

autko nie bite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Cię w tym ogłoszeniu urzekło ? Hmm... można podejrzewać że jak ogłoszenie jest niechlujne to i serwis tego auta może wyglądać podobnie.

Jest osobny dział na oceny aut z ogłoszenia, tylko tam musisz podać nr VIN.

Cena ? podzielić przez 2 ? ale najpierw trzeba by zobaczyć i po VIN-ie sprawdzić historię i przebieg bo nic nie wiadomo.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Silnik jaki toto ma? Czy nie ma wcale? :roll: może siedzi tam 1.9 tdi..wtedy sam bym brał :shock: skąd jesteś?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.