Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma silnika 2,3l, model 323i ma silnik o pojemności 2,5l.

 

Racja, tak jak w E36. Nie wiem czemu mi się wydawało że tu jest inaczej, mój błąd.

Sprowadzenie z Niemiec jak najbardziej wchodzi w grę.

 

Więc jednym słowem, będzie ciężko znaleźć E46 aczkowlwiek nie jest to niemożliwe, ale lepiej zostać przy E36? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od Twoich wymagań - e46 ideału na wypasie z małym przebiegiem w coupe nie znajdziesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny wypas jaki mi potrzebny to klimatyzacja.

 

Tak Ci się tylko wydaje :mrgreen: Na początek może i starczy, a po jakimś czasie odczujesz brak tego i owego i zacznie się zabawa w dokładanie. A później możesz mieć problem przy odsprzedaży tak "doposażonego" auta, bo większość chce mieć auto w oryginale, nieważne 5 czy 15-latka, i trafiając na takie egzemplarze kupujący stwierdzi "eee, kombinowane, odpuszczam".

 

Podsumowując: moim zdaniem lepiej kupić starszy, ale bardziej zadbany i lepiej wyposażony model. Ale skoro twierdzisz, że nic oprócz klimy nie jest Ci potrzebne, to szukaj e46, może coś się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczne szyby w standardzie tylko z przodu, tylną elektrykę trzeba było domawiać. Podobnie poduszki powietrzne. A zabraknąć może sportowych foteli, skóry lub alcantary, multifunkcyjnej kierownicy, radia CD, dobrego nagłośnienia, podgrzewanych foteli itd. Nie mówiąc już o tak pożądanym m-pakiecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Elektryczne szyby w standardzie tylko z przodu, tylną elektrykę trzeba było domawiać.

Nie do końca, bo w 330i/330d były za free :P nie wiem jak w 328i, pewnie też, bo nie widziałem jeszcze z korbami :wink: oraz oczywiście w coupe.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja opowiem na swoim przykładzie

 

kupiłem ostatnio E46 323i 1999r (w briefie 2000)r cossmoschwarz sedan za 14.500 na konkretnym wypasie m.in. kompletny oryginalny m pakiet 1, shadow line, wnętrze mega zadbane

 

na dzień dobry do wymiany: olej i filtr (400zł), jeż (190zł), 2 opony używane (280zł), 1 parktronic (100zł), 1 drążek (~60zł), 1 końcówka (~60zł), 2 gumy (~120zł), guma do przepustnicy (~80zł). Do tego należy doliczyć koszt zbieżności (zależy jaką metodą 50-300zł) TO WSZYSTKO są ceny części więc doliczamy jeszcze koszt robocizny

 

do wymiany pozostały jeszcze klocki i tarcze (~400zł powinno starczyć) oraz akumulator do zimy wyzionie ducha na 100% (~300zł).

 

Poza tym auto było sprowadzone z zagranicy, tak więc wszelkie opłaty związane z rejestracją ok. 1500zł (UWAGA: bez rzeczoznawcy byłoby 2x więcej)

 

póki co auto wyniosło ok. 17 500zł czy było warto? Póki co uważam że tak.

 

Myślę, że kolega wooden_kid jeżeli poszuka to znajdzie jakieś ogarnięte, "gołe z klimą" 323 do 15 000.

Edytowane przez beltusss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz rację, ale kolega pyta o 323i ;)

Racja, ale jak mu się trafi "okazyjne" 330i za 15k to żeby wiedział na czym stoi :norty:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Idzie kupić, ale dla porównania jeden z forumowiczów wystawiał swoje 320d 2002r. za ok 25k, nie w m-pakiecie, bez skóry, nawigacji..więc masz nad czym myśleć :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy za 15tyś da się kupić bmw 320d e46 po lifcie które bedzie wiecej jeździło niż stało u mechanika, czy lepiej sie nie pchać w 13 letnie auto? widać ze liczniki kręcone bo zazwyczaj z 2002r mają 200tys przebiegu..

 

raczej nie :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczne szyby w standardzie tylko z przodu, tylną elektrykę trzeba było domawiać. Podobnie poduszki powietrzne. A zabraknąć może sportowych foteli, skóry lub alcantary, multifunkcyjnej kierownicy, radia CD, dobrego nagłośnienia, podgrzewanych foteli itd. Nie mówiąc już o tak pożądanym m-pakiecie.

 

Skróy czy podgrzewanych foteli w samochodzie za 15 tysięcy nie oczekuję, ale nie ukrywam, że radio CD by się przydalo :) Zobaczymy, pojeżdżę, poszukam i pooglądam E36 i E46. Jak już zobaczę kilka egzemplarzy to wtedy będę wiedział naprawdę czego powinienem szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróy czy podgrzewanych foteli w samochodzie za 15 tysięcy nie oczekuję, ale nie ukrywam, że radio CD by się przydalo :) Zobaczymy, pojeżdżę, poszukam i pooglądam E36 i E46. Jak już zobaczę kilka egzemplarzy to wtedy będę wiedział naprawdę czego powinienem szukać.

 

Racjonalne podejście :cool2: Pooglądaj, może ktoś ze znajomych ma e36 i/lub e46 i udostępni Ci samochód na przejażdżkę, to sam zobaczysz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 2 miesiace temu E46 320i z 99r sprowadzona z Niemiec i laczny koszt z oplatami i serwisem zmianowym to 15 tys,takze na miejscu kolegi szukalbym E46.A skoro mu sie nie spieszy to ma czas zeby sie rozejrzec. A moje auto nie jest gole bo ma klimatronic,skore,grzane fotele,pelna elektryke wraz z roleta tylnej szyby,takze warto szukac i ogladac. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 2 miesiace temu E46 320i z 99r sprowadzona z Niemiec i laczny koszt z oplatami i serwisem zmianowym to 15 tys,takze na miejscu kolegi szukalbym E46.A skoro mu sie nie spieszy to ma czas zeby sie rozejrzec. A moje auto nie jest gole bo ma klimatronic,skore,grzane fotele,pelna elektryke wraz z roleta tylnej szyby,takze warto szukac i ogladac. :)

 

To żeby mieć pełen obraz, to podziel się jeszcze z kolegami informacją o przebiegu i przeszłości, mam nadzieję, bezwypadkowej ;) I od kogo odkupiłeś - od Niemca, czy od kebaba z placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkupilem od Niemca. Przebieg to 165 tys i był sprawdzony w serwisie. Co do wypadkowosci to auto mialo wymieniony tylko tylny zderzak.Klapa bagaznika nie byla ruszana,takze prawdopodobnie bylo to lekkie pękniecie,a nie coś poważnego.

 

:cool2: da się? da! Trzeba mieć tylko trochę oleju w głowie oraz nieco się znać :cool2: gratulujemy zakupu i życzymy radości z jazdy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze trafiłeś, gratuluję udanego zakupu! Mam nadzieję, że się pochwalisz autkiem w galerii ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.