Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy to będzie silnik N42/N46 B20 czy M54 B22 - zadecyduje ogólny stan auta ... ale zgadzam się z tym, że możliwie mniej problemów mógłbym mieć z motorem 2,2 litra.

Zanosi się zatem na długieeeeeee szukanie

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym 2.0 143 są przeważnie jakieś błache awarie w stylu napinacz ,jakiś wyciek oleju itd

to tak ... gorzej jednak jak silnik klekocze (niczym diesel) na wolnych obrotach

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały temat jest na co zwracać uwagę.

 

Tak jak w każdym aucie należy zwracać uwage na jego stan, to samo co w każdym aucie, bite nie bite, luzy w zawieszeniu, stuki, pocenie sie silnika, wycieki, odpalanie na zimno na ciepło, przełączyć każdy pstryczek i zobaczyć czy działa funkcja która uruchamiamy (teraz w zime cieżko klime sprawdzić bo się chyba nie ząłaczy nawet jak niska temperatura). Warto auto zabrać do warsztatu albo serwisu wydac 200/300zł za sprawdzenie, pomierzyc lakier czy jest tylko np. lakierowane czy jakis element szpachlowany. Wrzucić link w ODPOWIEDNI TEMAT (nie ten).

 

podpiąc pod komputer, wykasować błedy, zrobić jazde próbną i jeszcze raz podpiąć pod komputer żeby mieć pojęcie ktore błedy są aktualne, a które po prostu nie są skasowane.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały temat jest na co zwracać uwagę.

 

Tak jak w każdym aucie należy zwracać uwage na jego stan, to samo co w każdym aucie, bite nie bite, luzy w zawieszeniu, stuki, pocenie sie silnika, wycieki, odpalanie na zimno na ciepło, przełączyć każdy pstryczek i zobaczyć czy działa funkcja która uruchamiamy (teraz w zime cieżko klime sprawdzić bo się chyba nie ząłaczy nawet jak niska temperatura). Warto auto zabrać do warsztatu albo serwisu wydac 200/300zł za sprawdzenie, pomierzyc lakier czy jest tylko np. lakierowane czy jakis element szpachlowany. Wrzucić link w ODPOWIEDNI TEMAT (nie ten).

 

podpiąc pod komputer, wykasować błedy, zrobić jazde próbną i jeszcze raz podpiąć pod komputer żeby mieć pojęcie ktore błedy są aktualne, a które po prostu nie są skasowane.

Z tym kasowaniem bym Sie nie rozpedzal ...;) bardzo często ludzie cofajacy liczniki zapominają o błędach i wtedy w opisie błędu mamy przy jakim przebiegu błąd wystąpił i często jest wyższy niż widoczny na liczniku ...;)

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no masz racje 100% :) chodziło mi że ktoś może sie przerazić jakiegoś błedu który był 5 lat temu i nie kupi auta bo błąd w pamieci został, a część czy auto sprawne :)

 

Na reszcie jakiś kolega z Częstochowy :) - super ! ;)

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

i proszę o opinie, od jakiegoś czasu szukam bmw e46 coupe 330d mój budżet to 23-30tyś zł. Nie mogę znaleźć nic ciekawego. Czy ten model w dobrym stanie jest tak ciężko spotykany? I czym najlepiej się kierować gdy już uda mi się odnaleźć jakąś ciekawa ofertę? :D

Z góry dzięki za podpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kierować się przeświadczeniem, że conajmniej 10 letnie auto nie będzie jak nowe.

 

Dlatego określ co jest zadowalającym Cię stanem bo jeśli oczekujesz dużej navi, felg 18'', pełnego orginalnego Mpaku, przy tym całkiem niebitego auta i przebiegu poniżej 100tkm to w życiu takiego auta nie znajdziesz bo one już nie istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że poniżej 100tyś km to takich nie znajdę. No rocznik 2002-2003 tak myślałam. Liczę się z tym że autko 10-cio letnie to nie jest nówka funkiel i trzeba będzie jeszcze trochę do niego włożyć :) szukam auta po lifcie, żeby miało kopa i ładnie się prezentowało. Wiem, że 330d są dużo lepsze niż te wersje z mniejszymi silnikami. Zastanawiam się która lepsza 5-cio czy 6-cio biegowa skrzynia biegów? I oczywiście manualna skrzynia biegów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepiajac sie do tematu tez mam zamiar takie kupic w jade w weekend obejrzec jeden egzemplaz.

http://www.2dehands.be/autos/autos/bmw/bmw-320-sport-2003-150091915.html?prijsmin=0&prijsmax=7000&auto_bj__tot=2005&qq=&auto_bj=2001&auto_brandstof=diesel&pc_id=&afd=autos%2Fautos%2Fbmw

prosze o pomoc co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze ktos daje za to auto w ciemno 5300E juz, a uwazam, ze to zdecydowanie za duzo.

Patrzac na galke zmiany biegow, ktora jest az biala, albo ktos lubi zonglowac biegami jak glupi i ma papier scierny na rekach albo samochod ma o 100-200tkm wiecej na liczniku niz podano. Chyba, ze to zludzenie optyczne, bo zdjecia za wiele nie mowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
podczepiajac sie do tematu tez mam zamiar takie kupic w jade w weekend obejrzec jeden egzemplaz.

http://www.2dehands.be/autos/autos/bmw/bmw-320-sport-2003-150091915.html?prijsmin=0&prijsmax=7000&auto_bj__tot=2005&qq=&auto_bj=2001&auto_brandstof=diesel&pc_id=&afd=autos%2Fautos%2Fbmw

prosze o pomoc co o tym sadzicie?

po pierwsze to nie ten dział.

i ci co wiedzą niech piszą a nie bur.del mądrościami robią.

i już ktoś następne auto wrzuca tutaj.

samochody do oceny tutaj:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=44

a nowych i tak nie zwalnia z czytania regulaminu.

co do tego czarnego trumniaka to gościu pisze że serwisowany i ostatni przy 179tkm więc wpisy są w bazie.

a na gałce biegów może lubi siadać i kto mu zabroni :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.