Skocz do zawartości

X3 (F25) - Niedługo lifting


wodzik2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Rzućcie okiem,

http://autokult.pl/2012/10/16/bmw-x3-facelifting-w-drodze jak dla mnie to felgi na 5, reflektory na 3-.

 

A co Wy o tym lifcie sądzicie?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
No tak. Za chwilę zaczniemy jeździć starym modelem :-(. W sumie dla mnie bez znaczenia. Drugi raz raczej nie kupię BMW

Nie mów, że szybki lift był aż takim ciosem dla Ciebie. Czy masz jakieś inne "przygody"?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Za chwilę zaczniemy jeździć starym modelem :-(. W sumie dla mnie bez znaczenia. Drugi raz raczej nie kupię BMW

Nie mów, że szybki lift był aż takim ciosem dla Ciebie. Czy masz jakieś inne "przygody"?

Jakimś tam ciosem to nie, ale dlatego też nie kupiłem q5 bo ciągłe liftingi oznaczają, że masz już starszy i tańszy model. Jak wywalasz ponad 200kPLN to chciałoby się czuć, że zainwestowane pieniądze nie poszły w błoto. Przygód też specjalnie nie miałem, ale auto jest drogie, jeździ tak sobie, klekocze, przeciętnie wykończone i niestety przeciętnie spasowane. Serwis mocno średni i drogi; jako ciekawostka, słyszałem w serwisie, że jak BMW jest dobrze spasowane to znaczy, że było "bite" :-)

Kiedyś mi się podobał, ale teraz zastanawiam się czy warto było w to wchodzić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakimś tam ciosem to nie, ale dlatego też nie kupiłem q5 bo ciągłe liftingi oznaczają, że masz już starszy i tańszy model. Jak wywalasz ponad 200kPLN to chciałoby się czuć, że zainwestowane pieniądze nie poszły w błoto. Przygód też specjalnie nie miałem, ale auto jest drogie, jeździ tak sobie, klekocze, przeciętnie wykończone i niestety przeciętnie spasowane. Serwis mocno średni i drogi; jako ciekawostka, słyszałem w serwisie, że jak BMW jest dobrze spasowane to znaczy, że było "bite" :-)

Kiedyś mi się podobał, ale teraz zastanawiam się czy warto było w to wchodzić.....

Rozumiem Cie, może nie w pełni, ale częściowo podzielam Twoje bóle... szczególnie o jakoś(ć) wykonania wg BMW. Audi niestety tu góruje... no i w dodatku Q5 dopiero po blisko 6 latach od wkroczenia na rynek przeszło nieznaczny lift.

 

Ale z drugiej strony w tym przedziale cenowym nie ma za bardzo co wybierać... w sumie są 2 alternatywy Land Rover Evoque (drogi!) i Kia :oops: Sorento / Hyundai Santa Fe (całkiem ładny - ale z ceną przesadzili).

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale z drugiej strony w tym przedziale cenowym nie ma za bardzo co wybierać... w sumie są 2 alternatywy Land Rover Evoque (drogi!) i Kia :oops: Sorento / Hyundai Santa Fe (całkiem ładny - ale z ceną przesadzili).

Myślisz, że można F25 porównywać z Koreańczykami? Mam na myśli jakoś wykonania, awaryjność, itp? Zadziwiające jest, że Kia daje 7lat (lub 150tys.) gwarancji a BMW tylko 2. Czy oni na prawdę robią tak dobre samochody czy po prostu wkalkulowali naprawy w cenę? Swoją drogą maksymalnie wypasione Sorento z silnikiem 2,2l można kupić katalogowo za jakieś 180tys. czyli dużo taniej niż X3 2.0d ze zbliżonym wyposażeniem. No ale to skośnooki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale z drugiej strony w tym przedziale cenowym nie ma za bardzo co wybierać... w sumie są 2 alternatywy Land Rover Evoque (drogi!) i Kia :oops: Sorento / Hyundai Santa Fe (całkiem ładny - ale z ceną przesadzili).

Myślisz, że można F25 porównywać z Koreańczykami? Mam na myśli jakoś wykonania, awaryjność, itp? Zadziwiające jest, że Kia daje 7lat (lub 150tys.) gwarancji a BMW tylko 2. Czy oni na prawdę robią tak dobre samochody czy po prostu wkalkulowali naprawy w cenę? Swoją drogą maksymalnie wypasione Sorento z silnikiem 2,2l można kupić katalogowo za jakieś 180tys. czyli dużo taniej niż X3 2.0d ze zbliżonym wyposażeniem. No ale to skośnooki :(

Myśle, że można spokojnie porównywać przynajmniej Santa Fe, wygląda znakomicie wew i na zewn. - wyposażeniem równa się z klasą premium. Kia trochę odstaje stylistycznie.

 

Przywykliśmy już do długich gwarancji - ale zarówno KIA jak i Hyundai mają mnóstwo wyłączeń (przynajmniej na EU, w US np. 10 lat = 150 000 ale mil! i mnie wyłączeń). Wydaje mi się, że po prostu część rzeczy wkalkulowali w cenę, a cześć po prostu robią technicznie bardziej żywotne.

Stan techniki jest taki, że producenci jak CHCĄ to mogą robić materiały długowieczne i takież też cześć, ale wolą, gdyż im się nie opłaca robić buble o żywotności 2-3 lata. Powszechnie się wie, że jak się samochód zaczyna "sypać", trzeba kupić nowy...no i interes się producentom rozkręca.

 

Co do skośnookich, psują krew innym, bo robią coraz lepsze, ładniejsze, lepiej jeżdżące auta i co więcej wyłamują się z trendu aut "2-letnich staruszków" nadających się na sprzedaż. Tak czy siak by kupić Santa Fe za 180 tys. trzeba być naprawdę odważnym fanem koreańskiej motoryzacji, niestety za taką kasę Hyundai powinien dawać złote klamki :norty:

Edytowane przez wodzik2

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie koreańskie są coraz lepsze i całkiem ładne. Ale zobaczcie za cenę jednej bogatszej X3 można kupić Tiguana i Passata w całkiem dobrym wypasie. To już nie koreańskie i na pewno jakościowo bardzo dobre, no i ma się dwa auta, a nie jedno. A tak co do gwarancji, warto dokupić do 5 lat i 100 lub 120 kkm. Cena 6-7 tyś. Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myśle, że można spokojnie porównywać przynajmniej Santa Fe, wygląda znakomicie wew i na zewn. - wyposażeniem równa się z klasą premium. Kia trochę odstaje stylistycznie.

Sorento właśnie przeszło gruntowny liftnig. I nie krzyczcie - ale zastanawiam się czy nie jest to lepszy wybór niż F25... Wprawdzie to nie marka premium ale wykonanie całkiem niezłe i przyjemnie się jeździ jeździłem przedliftingowym). Za tydzień mają być w PL autka demo. Chyba umówię się na jazdę próbną. X3 jest bardzo fajne ale rozsądna konfiguracja 2.0d to 230tys. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj tesciu ma Sorento. Z reszta, za moja namowa.

Auto przyzwoite, ale do X3 nie ma co kompletnie porownywac. Jakosc materialow duzo nizsza. Skora po roku uzytkowania jest w gorszym stanie niz w moim 5 letnim Jeepie. :|

Skrzynia automatyczna biegi zmienia baaardzo wolno, ale jezdzi sie tym calkiem przyjemnie.

Z plusow to jest duzo miejsca w srodku. Nie wiem czy nie wiecej jak w X5. I mamy awaryjnie 7 miejsc.

Do tego jakby jej nie cisnac, to pali max 10l.

Cena po dobrym rabacie na poziomie 140k zl za praktycznie maksymalny wypas jest niezla.

 

Tylko jak dla mnie Sorento to jest wlasnie auto dla pana po 60tce, a nie mlodej osoby. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia daje 7lat (lub 150tys.) gwarancji a BMW tylko 2.

Ja mam X3 od 1,5 roku. Wygląda na to, ze 150 k osiągnę po trzech latach. To na co mi gwarancja 7 lat? To jest chwyt marketingowy dla "niedzielnych" kierowców. A w ofercie BMW to "na niedzielę" jest Z4. Opcja z dokupieniem gwarancji jest optymalna. Decydujesz się na dłużej zatrzymać auto - dokupujesz gwarancję bo jest Ci potrzebna. Koszt nie jest wygórowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myśle, że można spokojnie porównywać przynajmniej Santa Fe, wygląda znakomicie wew i na zewn. - wyposażeniem równa się z klasą premium. Kia trochę odstaje stylistycznie.

Sorento właśnie przeszło gruntowny liftnig. I nie krzyczcie - ale zastanawiam się czy nie jest to lepszy wybór niż F25... Wprawdzie to nie marka premium ale wykonanie całkiem niezłe i przyjemnie się jeździ jeździłem przedliftingowym). Za tydzień mają być w PL autka demo. Chyba umówię się na jazdę próbną. X3 jest bardzo fajne ale rozsądna konfiguracja 2.0d to 230tys. :(

 

Sorento może nie jest najlepsze, ale Santa Fe to już rozsądna alternatywa. Problem jest taki, że Hyundai jakość ma porównywalną, natomiast parametry techniczne już nie. Silnik 2,2D 197KM i zaledwie 10,5s. do setki, przy wadze o prawie 200 KG mnie niż X3... nie mówiąc już o prowadzeniu. Z drugiej strony brak zaawansowania technicznego i wyżyłowania silnika to właśnie dzięki temu mogą sobie pozwolić na taką gwarancję.

 

Nie jestem snobem i nie mówię nikomu jeżdżącemu KIĄ czy Hyundaiem, że jest "gorszy" bo wybrał tą, a nie inna markę.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sorento może nie jest najlepsze, ale Santa Fe to już rozsądna alternatywa.

Niestety miałem bardzo złe doświadczenia z serwisem Hyundai'a i ta marka jest dla mnie spalona :( Kia kusi ceną i bardzo bogatym wyposażeniem. Zdaje się, że za to bardzo szybko traci na wartości...

Co do jakości wykonania to BMW też nie jest idealne (nie wiem jak F25). Mój X3 (E83) ma teraz 4,5 roku i trochę ponad 150tys. a kierownica jest powycierana, z niektórych plastików schodzi lakier a skóra na fotelu kierowcy popękała. Do tego lista napraw, które miałem na gwarancji i po jest bardzo długa. Niestety też jeżdżę sporo i gwarancja "na 7 lat" skończyłaby się u mnie po 4-5...

Zresztą mam właśnie zaproszenie także na jazdę X3 28i chociaż z uwagi na paliwożerność raczej nie zdecyduję się na ten silnik. Gdyby tak F25 miało silnik 25d w rozsądnej cenie to miałbym mniej dylematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorento może nie jest najlepsze, ale Santa Fe to już rozsądna alternatywa.

Przeciez to technologiczne i mechaniczne "blizniaki". :roll:

 

I jak mowimy o 7mio letniej gwarancji KIA, to prosze sobie poczytac o jej wyjatkach i na co faktycznie jest 7 lat. :lol:

W BMW mamy BSI i to jest faktyczna gwarancja na wszystko, lacznie z materialami eksploatacyjnymi wiec nawet nie ma co porownywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Gwarancja na 7 lat jaką daje KIA to fikcja:

http://img41.imageshack.us/img41/4042/zrzutekranu20120110o205.png

 

W BMW to zawieszenie 60 tkm bez problemu zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sorento może nie jest najlepsze, ale Santa Fe to już rozsądna alternatywa.

Przeciez to technologiczne i mechaniczne "blizniaki". :roll:

 

I jak mowimy o 7mio letniej gwarancji KIA, to prosze sobie poczytac o jej wyjatkach i na co faktycznie jest 7 lat. :lol:

W BMW mamy BSI i to jest faktyczna gwarancja na wszystko, lacznie z materialami eksploatacyjnymi wiec nawet nie ma co porownywac.

 

BSI? Czy możesz sprecyzować?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylko, ze pakiet 6lat/150tys. to koszt ponad 27kzł i X3 2.0d kosztuje wtedy 260tys. a to już stanowczo przesada. Nie wiem też co musiało by się popsuć przez te 2 lata (po upływie standardowej gwarancji a zanim osiągnę 150tys) by pochłonąć 27kzł?

 

A w temacie liftingu:

Czy coś wiadomo o planowanych zmianach (poza zderzakami)? Czy znane "choroby" zostaną wyeliminowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie liftingu:

Czy coś wiadomo o planowanych zmianach (poza zderzakami)? Czy znane "choroby" zostaną wyeliminowane?

Też mnie to interesuje.Swoją drogą dojrzałem pod tym maskowaniem,że migacze będą LED nareszcie,choć dziwne że tylne pozostaną zwykłe :duh:

Co myślicie kiedy poliftingowa X3 znajdzie się na rynku i czy to już jest ostatni lifting przed nowym modelem,czy jeszcze auto przejdzie powazniejszy lifting w późniejszym czasie?! Bo powiedzmy sobie obecne zmiany są raczej kosmetyczne i tak na oko ich nie widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze pakiet 6lat/150tys. to koszt ponad 27kzł i X3 2.0d kosztuje wtedy 260tys. a to już stanowczo przesada. Nie wiem też co musiało by się popsuć przez te 2 lata (po upływie standardowej gwarancji a zanim osiągnę 150tys) by pochłonąć 27kzł?

Wystarczy skrzynia biegow. ;)

 

Na 5 lat pelne BSI kosztuje 14k zl minus 1600zl to co daja w standardzie, wiec jak sie policzy przeglady i glupie hamulce, to koszt nie jest taki duzy. I tak wiecej niz 4 lata autem jezdzil nie bede i akurat te 100kkm do konca leasingu zrobie. Wiec poza laniem paliwa nic wiecej mnie nie obchodzi. Idealny uklad. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze pakiet 6lat/150tys. to koszt ponad 27kzł i X3 2.0d kosztuje wtedy 260tys. a to już stanowczo przesada. Nie wiem też co musiało by się popsuć przez te 2 lata (po upływie standardowej gwarancji a zanim osiągnę 150tys) by pochłonąć 27kzł?

Wystarczy skrzynia biegow. ;)

 

Na 5 lat pelne BSI kosztuje 14k zl minus 1600zl to co daja w standardzie, wiec jak sie policzy przeglady i glupie hamulce, to koszt nie jest taki duzy. I tak wiecej niz 4 lata autem jezdzil nie bede i akurat te 100kkm do konca leasingu zrobie. Wiec poza laniem paliwa nic wiecej mnie nie obchodzi. Idealny uklad. :)

BSI to tylko koszty serwisów olejowych i podstawowych materiałów eksploatacyjnych typu klocki, tarcze itp. Gwarancję trzeba dodatkowo dokupić, chyba że w tej najwyższej opcji BSI jest już zawarta ? Wiesz jak to jest faktycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSI to tylko koszty serwisów olejowych i podstawowych materiałów eksploatacyjnych typu klocki, tarcze itp. Gwarancję trzeba dodatkowo dokupić, chyba że w tej najwyższej opcji BSI jest już zawarta ? Wiesz jak to jest faktycznie?

Z materiałow BMW:

BMW Service Inclusive Ultimate.

BMW Service Inclusive Ultimate pozwoli Ci cieszyć się wyjątkowymi wrażeniami z jazdy całkowicie beztrosko, ponieważ pakiet ten oprócz prac serwisowych i napraw części eksploatacyjnych obejmuje również przedłużenie okresu gwarancyjnego.

 

Pakiet zawiera następujące usługi:

• wymianę oleju silnikowego i filtra

• serwis/wymianę filtra powietrza, mikrofiltra, filtra paliwa

• serwis/wymianę świec zapłonowych i płynu hamulcowego

• klocki hamulcowe/tarcze hamulcowe z przodu i z tyłu

• sprzęgło w razie zużycia

• gumy/pióra wycieraczek w ramach prac serwisowych

• kontrolę pojazdu i przegląd standardowy zgodnie z książką serwisową

a oprócz tego:

przedłużenie ustawowej gwarancji w ramach ustalonego okresu czasu

 

Pelne BSI, czyli opcja Ultimate rozszerza rowniez gwarancje do 5 lat, lub 100kkm. Jest tez opcja na 6 lat i 150kkm, ale jest juz duzo drozsza.

Tak wiec, przez te 5 lat lejesz tylko paliwo i plyn do spryskiwaczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.