Skocz do zawartości

Spalanie F25 28i 2.0 tt


Miki.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie martw się, Twój motor to złotko i nie musi palić mało:)

Ten wynik zrobiony przez 28i jest efektem "chirurgicznej" jazdy - nigdy nie widziałem takich cyferek u siebie wcześniej :)

Ten wynik myślę cięzko będzie pobić przez 28i

 

Ooo widze ze odkryles procedure wg ktorej szwaby podaja oficjalne spalanie swoich samochodow :mrgreen:

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie... no co Ty ... deptałem jak sie dało :norty:

Jakbym jechał Economy toby pewnie było 4.0l :)

 

A tak serio mówiąc warunki drogowe bardzo sprzyjające i bez gazowanek i max 80km/h :norty:

Wrzuciłem to bo mimo wszystko nie myślałem że można taki wynik osiągnąć, a fakt dane katalogowe to niezła fantazja jako średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czytam, te wasze watki..i zachodze w glowe, czemu Panowie nie mysleliscie o 35i, sam jak tylko pokazal sie silnik 28i, pognalem do Mcarsu i przejchalem sie F10. Wnioski byly takie ze mnie ten silnik nie lezy...dzwiek, charakterystyka, dynamika. Sam mam (jeszcze) X6 z 35i , jezdze glownie po miescie i srednio pali mi 10,0, na trasie z Włoch udalo mi sie zejsc do 8,9.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bariera jest nie tylko w cenie zakupu, ale późniejszych kosztów (35i - nie należy do najmniej awaryjnych silników BMW, ubezpieczenie jest też znacząco droższe).

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dluzszej trasie (nie oszczedzajac sie, co widac po sredniej predkosci), wracajac z mini-wakacji z gor na polnocy, zaladowanym po brzegi X3 35i, w terenie gorzysto-wyzynnym, wyglada to tak:

69.1mph to jakies 111.206km/h - srednia predkosc. [Naprawde momentami pociskalem :cool2:].

26.1mpg to 9.01205l/100km.

http://i.imgur.com/qqr0SBI.jpg

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze sie da..:)

Jasne, ze sie da. Jakbym naprawde piescil ten silnik, zszedlbym ponizej 7. Zreszta, nie raz to robilem. :)

 

Silnik dotarty, przebieg 40 tys. km.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara Słowiańska prawda mówi że od dużego mocnego silnika lepszy może być tylko większy i mocniejszy :mrgreen: :cool2:

 

Jakbym miał wybór 35i za dobre koszta to nie mam żadnego argumentu by się zastanawiać...

Dźwięk 28i jest brzydacki ale dynamiki tej jednostki będe bronił - zużycia paliwa porównując Wasze 35i jak widać nie będą argumentem - jedynie co to koszta zakupu i akcyzy na każdym dodatku... = 330tys za X3 35i... za dużo jak na moją skarbonkę :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara Słowiańska prawda mówi że od dużego mocnego silnika lepszy może być tylko większy i mocniejszy :mrgreen: :cool2:

 

Jakbym miał wybór 35i za dobre koszta to nie mam żadnego argumentu by się zastanawiać...

Dźwięk 28i jest brzydacki ale dynamiki tej jednostki będe bronił - zużycia paliwa porównując Wasze 35i jak widać nie będą argumentem - jedynie co to koszta zakupu i akcyzy na każdym dodatku... = 330tys za X3 35i... za dużo jak na moją skarbonkę :nienie:

No dokladnie. Gdyby nie cholerna akcyza u nas, nawet bym nie spojzal na 28i.

Niestety w moim przypadku roznica byla cos kolo 60tys, z czego kolo 45tys zabraloby panstwo. Sorry i tak mnie wystarczajaco łupią. :|

28i w X3 dynamike ma calkiem niezla, wiec jest rozsadnym kompromisem.

Nie jest to tez model, w ktorym najmocniejszy silnik jest must have, bo inaczej nie wypada. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to tez model, w ktorym najmocniejszy silnik jest must have, bo inaczej nie wypada. ;)

Ale co innego Jeep Commander, nie? :cool2:

 

HEMI maja fajny tylko dzwiek, bo osiagami (ani w kategorii power- ani eco-) chyba nikogo nie przekonaja do siebie. Jezdzilem wieloma z nich.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dandanio

Jeepa albo sie kocha, albo jest sie smutnym czlowiekiem przy dystrybutorze. ;)

Inna sprawa, ze w cenie swojej X3 prawie mialbym nowego Granda w SRT8. :D

 

Osiagami jak na 2 i pol tonowe bydle, na 31" ATekach wiele X3 nie ustepuje. Sprawdzone organoleptycznie na kresce. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam chorobe tzw. ciezkiej nogi. :duh: Nie ma na to lekarstwa, podobno mozna tylko zaleczyc poprzez uplynnienie jazdy i zrezygnowanie z potwierdzania 5.7s do setki za kazdym ruszaniem spod swiatel. :norty: Tak mnie uczyl lekarz prosto z BMW na lokalnym torze. :) Na razie dziala.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Mam od 2 miesięcy F25 28i, przejechałem 5 tys km i najniższe spalanie to 7,6 - wlokłem się niemiłosiernie, normalnie to 9,5-10,5 l/100 km. Może ktoś ma jakieś triki odnośnie techniki jazdy żeby fajnie pojeździć i nie spalać zbyt dużo??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.