Skocz do zawartości

Brak światła tylnej lampy w klapie!


rusek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam BMW E91 320D 150KM. I mam taki problem, że nie świeci mi światło pozycyjne tylne w klapie, natomiast to wbudowanie w karoserii świeci. Żarówka jest ok, wtyczka też, przewody sprawdziłem od lampy do bagażnika i są ok, więc na gumowym zagiecu przy połaczeniu z klapą też nie są przerwane. Pamietam jak kupowałem ten samochód kilka miesiecy temu to ten błąd nie wyświetlał się na tablicy licznika. Póżniej podpinał sie do niego taki myślę kiepski mechanik i zastanawiam się, czy czegoś nie namieszał. Czy jest możliwe, że coś wyłączył i komputer poprostu nie wysterowuje wyjścia?? Jestem automatykiem przemysłowym i wiem, że w automatyce coś takiego jest możliwe. Natomiast na elektornice samochodowej się nie znam.

Czy ktoś miał już podobny problem?? Proszę o podpowiedzi i z góry dziękuje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej, sterownik świateł osobno steruje pozycjami w klapie bagażnika oraz w nadkolach (generalnie osobno każdą z żarówek). Łatwo się o tym przekonać. Po wyłączeniu zapłonu, wystarczy wrzucić prawy bądź lewy kierunkowskaz. Zapalą się światła postojowe po jednej stronie, jednak tylko w nadkolu, w klapie już nie.

 

Ruesk84 - w Twoim przypadku obstawiam mimo wszystko przerwę w obwodzie. Skoro już kupiłeś samochód z tym problemem, to nie możesz wykluczyć druciarstwa w wykonaniu poprzedniego właściciela. No i głupia sprawa, ale też do sprawdzenia. Nie przepaliły Ci się obie żarówki? Reszta świateł działa (wsteczny, przeciwmgielne, stop)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już sprawdziłem,

Dla pewnośi nawet naciołem delikatnie żyłe w wiązce biegnacą przez bagażnik do lampy w klapie aby sprawdzić ciągłość żyły. I wszystko gra. A i jeszcze sprawdziłem czy do tego miejsca nacięcia dochodzi napięcie i niestety nie. Więc albo ten przewód jest gdzieś indziej uszkodzony ( ale gdzie przecież dalej przewody tylko leża i nie są nigdzie narażone na zginanie a auto jest 100% bezwypadkowe więc takie uszkodzenie też wykluczam) , albo komputer nie wysterowuje wyjścia. A czy jest możliwe, że ta żarówka w klapie ma osobny bezpiecznik( ja sądze, że nie ale pewien nie jestem)?? Bo żaden nie jest przepalony (a mam kilka wolnych miejsc bez bezpieczników) a absolutnie wszytkie zarówki i wszytko działa.

Nie wiem co mam o tym mysleć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. dzisiaj sprawdziłem przewód od lapy do samego sterownika świateł (znajduje się on od strony lewej nogi kierowcy) i nie wysterowuje on tego wyjścia, a przewód na całej długości jest dobry. Zastanawiam czy jest możliwe, że tylko jedno wyjście jest uszkodzone?? Czy poprostu komputer pokładowy nie wysyła polecenia aby to wyjście wysterować. Sam już nie wiem. W serwisie za taką naprawę skasują mnie jak za zboże a nie znam dobrego elektronika samochodowego, który zajmie się taką naprawą. Macie jeszcze jakieś pomysły?? Znacie może jakiegoś dobrego elektronika na Śląsku??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kable lutowane gdzieś? Mogłeś mieć wcześniej zwarcie i moduł odłączył zasilanie/zablokował uszkodzoną linię po prostu - odciął sam siebie od uszkodzenia :wink: . Moze miałeś uszkodzona żarówkę .

Tu masz info jak to odblokować viewtopic.php?f=70&t=190447#p1417956

Przejrzyj zresztą również cały watek.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, odłączenie akku nic Ci nie da, ale zawsze mozesz spróbować :roll:

 

Tez tak kiedys myslalem, dopoki po nieostroznym grzebaniu przestal mi swiecic jeden xenon. Pomoglo odlaczenie akumulatora na 2 godzinki.

Wczesniejsze resetowanie modulu nic nie dalo. Tkakze ja bym sprobowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kable lutowane gdzieś? Mogłeś mieć wcześniej zwarcie i moduł odłączył zasilanie/zablokował uszkodzoną linię po prostu - odciął sam siebie od uszkodzenia :wink: . Moze miałeś uszkodzona żarówkę .

Tu masz info jak to odblokować viewtopic.php?f=70&t=190447#p1417956

Przejrzyj zresztą również cały watek.

Moze warto przeczytac :wink:

Jak modul wykryje blad zarowki iles tam razy to na stale odcina zasilanie i to moglo sie wlasnie stac u Ciebie.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Miałem kiedys tak samo w e92 ale poruszałem kabelkami pogmerałem tam trochę i zaczeło świecić.

 

Gmeranie dobrą metodą naprawiania problemów :D :D

Mi na jakiś czas też przestała świecić lampka, te same objawy, ale... o dziwo samo zaczęło świecić właśnie po rozebraniu, sprawdzeniu, że żarówka ok i sprawdzeniu wiązki.

Parę miechów tak jeżdżę i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Ja mam u siebie też taki problem. Otworze klapę bagażnika jak wyciągam zakupy i później zamkne to nie świeci mi światło pozycyjne i lewa żarówka podświetlania tablicy, na desce wyświetla błąd że żarówka tylna nie działa. lecz jak ruszyłem kablami to wracała do normy i wszystko świeciło problem na desce znika.lecz wczoraj już ruszenie nie pomogło :D więc muszę w wolnym czasie sprawdzić kable które lecą do klapy :D wie ktoś czy jak się ściągnie ta osłonę od wewnętrznej strony bagażnika to czy będzie ładne dojście? Pozdrawiam Kszyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
witam,

Wyskoczył mi dziś błąd żarówki na komputerze. Patrze a z tyłu nie świeci prawa pozycja ale za to świeci żarówka pod nią i to mnie zastanawia.

To normalne. FRM jest na tyle sprytny, że stara się zastąpić zepsutą żarówkę którąś z sąsiednich lamp żeby zachować parametry oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Wyskoczył mi dziś błąd żarówki na komputerze. Patrze a z tyłu nie świeci prawa pozycja ale za to świeci żarówka pod nią i to mnie zastanawia.

To normalne. FRM jest na tyle sprytny, że stara się zastąpić zepsutą żarówkę którąś z sąsiednich lamp żeby zachować parametry oświetlenia.

 

witam,

też myślałem że żarówka jest spalona. Wsiadam dziś do auta błędu nie ma żarówka świeci jest dobra:-) Czy możliwe że masa się "podziała" na chwile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.