Skocz do zawartości

[E87] Czujniki cofania - PDC


k.cholewinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

PDC przez jakieś dwa tygodnie zgłaszał błąd, aż się w końcu całkiem wyłączył. Ne komunikuje błędu no i nie działa oczywiście.

Przeczytałem cały wątek i chciałem się do nie go dobrać, ale... nie wiem jak. :(

Piszecie, że jest po prawej w bagażniku za klapką. Chodzi o tą pokrywę w której jest apteczka?

Po jej zdjęciu u mnie jest tam cała wytłoczka - duża cały prawy bok bagażnika. Trzeba to wyjąć? Jak żeby nie popsuć?

Z boku jest jeszcze małą klapka, ale pod nią tylko lampa...

 

Proszę napiszcie tak krok po kroku co trzeba zdjąć żeby dostać się do modułu...

Mam 116i z 2006.

Pozdroofka

TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Musisz zdjąć tą wytłoczkę, żeby to zrobić trzeba zdemontować wszystko jak w tym linku:

http://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?t=42653

Tu chyba piszą że tylną lampę trzeba zdjąć, ale ja tego nie robiłem. Instrukcja jest w akapicie pdc error. Rozbierzesz to w 5 minut. Najpierw ten tył w bagażniku trzeba zdjąć. Potem odkręcić to ucho co jest z boku na pas mocujący. Pochylić tylny fotel i delikatnie z wyczuciem wyciągać cały boczek. Jak będziesz miał tu wodę to od razu tylną kanapę wysusz i wyjmij zaślepki żeby wypuścić wodę z profili. W linku co podałem koleś ładnie pokazał, gdzie są zaślepki. Ja mam auto z 2009 i wody było po brzegi. Tak nie oszukując to z profili i z tych bocznych komór ze 3 litry wody spuściłem. Na szczęście rozebrałem wszystko w samą pore. Wszystko działa. Uszczelnić trzeba to czym cieknie. U mnie ciekło kratkami wentylacyjnymi, jak i lampami i jeszcze gdzieś mi lekko cieknie, ale bez zdjęcia zderzaka tylnego nie zlokalizuje wycieku. Czekam na lato żeby całkowicie bagażnik uszczelnić.

 

Nie zauważyłem posta o numerach. Ludzie piszą że lepiej kupić z takimi samymi numerami, to działa od razu po podpięciu. W innym przypadku pewnie kodowanie cię nie ominie. Pewnie ze 100 zł liczą sobie za tą usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

W moim e87 mam nawigację I czujniki parkowania tył. Chciał bym dołożyć czujniki do przodu. Wiem, że muszę dokupić wiązke z czujnikami oraz moduł PDC na dwa gniazda. Pytanie czy będą pasowały te podzespoły czy w latach produkcji czym się różniły? Wiadomo kodowanie swoją drogą.

 

http://allegro.pl/bmw-e81-e87n-wiazka-czujnikow-parkowania-pdc-przod-i6653477270.html#thumb/1

 

http://allegro.pl/modul-sterownik-parkowania-pdc-bmw-e90-e87-6982392-i6979395580.html

 

 

Oraz co to sa za dwa kable z wejściami ? Zatyczki czarna i żółta ? od strony pasażera.

 

 

1.jpg 1.jpg

galeria allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć!

Też mam problem z PDC w pewnym momencie przestały działać czujniki, okazało się również, że woda zalała moduł, wymieniłem, ale niestety nie znalazłem dokładnie takiego jaki był pierwotnie. Elektryk kazał mi kupić inny podłączyliśmy go, komputer diagnostyczny wskazał, że każdy czujnik działa i mierzy odległość, ale nie słychać dźwięku brzęczyka. Tutaj pytanie, czy jest jakiś osobno czy powinien znajdować się w module, a akurat ten moduł go nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdziłeś czy ten co kupiłeś pasuje pod Twój numer vin? Jak tak to przekoduj go i będzie ok.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Próbuj u kolegi alb3rt.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam mam problem z PDC w bmw e87 , a zaczęło się tak ciągłe piszczenie po wbiciu wstecznego w kabinie i błąd na desce ,zajrzałem do modułu zalany ,popalone nóżki tych scalaków nie do uratowania ,zamontowałem ja było i dałem spokój z tym i w dalszym ciągu po włączeniu wstecznego nadal piszczało w kabinie ,ale ...po pewnym czasie spokój tylko błąd ,z racji tego że becie przekazałem żonce chciałem jej to naprawić i wymieniłem moduł o tych identycznych numerach wszystkich wsio ,sprawdziłem bezpiecznik 28 światła cofania są ,i nadal cisza w środku i brzeczki też nie działają ,i mam pytanie do was ,

dlaczego gdy uwalony był moduł PDC było piszczenie ciągłe w kabinie przez długi czas i nagle samo się wyciszyło ? czy po odłączeniu modułu PDC całkowicie czy sygnalizowane jest to awarią pdc piszczeniem ? bo u mnie cisza

czy po wymianie PDC na ten o numerach identycznych wymagane jest programowanie ?dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Są dwa sposoby piszeczenia modułu. Przez system audio w tych lepiej wyposażonych autach lub przez buzzer w gorzej. W zależności z jakiego auta kupiłeś moduł tak jest zaprogramowane. Ty kupiłeś inny niż potrzebowałeś. Nie wiem jak to naprawić, bo nikt nigdy nie napisał czy rozwiązał ten problem. Według mnie to kwestia kodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie, przekodowanie pod auto załatwi temat.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedz ,tylko się zastanawiam czemu wsadzony pdc identyczne numery jak uwalony nie działa, przecież ,to jest plug&play i powinno być bez kodowania,ogólnie radio jest profesional ,wcześniej przy uszkodzeniu piszczało ciągiem ,gdzie nagle umilkło i nawet po wymianie na nowy pdc o tych samych numerach cisza ,no nic idę pogrzebać przy wiązkach pdc i chyba zamówię kabelek do obd,bo wcześniej wystarczył ryży delphi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cześć, moje pytanie będzie może dla niektórych głupie ale jestem na etapie wymiany zderzaka bez pdc z tyłu na zderzak z fabrycznymi pdc. E87 LCI 2008R. Czy w SAMochodzie który miał radio business i wymianie go na professional, dokładając czujniki cofania oraz moduł czujników pdc potrzebuje dokupić buzzer dźwięku czy mogę zrobić żeby było pikanie słuchać w głośnikach? Czy muszę zmienić panel w konsoli z guzikiem od PDC czy nie jest to konieczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jack79 za odpowiedź. Faktycznie trzeba przeprogramować radio ale dodatkowo kupiłem buzzera, żeby mieć pod ręką, gdyby się okazało, że będzie niezbędny. jak podłączyć ten głośniczek?

Widziałem, że do modułu wpina się 3 wtyczki. Rozumiem, że to moduł z czujnikami z przodu. Moduł na 2 wtyczki to pdc tylko tył, tak?

C5wkOwK.jpg

Okablowanie:

c57202c201d3.jpg

4374f0ae22d9.jpg


Mam od innego samochodu okablowanie, które ma 2 wtyczki do modłu i ucięte kable - od czego?

Gdzie mogę dobrać do tego wtyczkę albo jakiś schemat potrzebnych rzeczy?

fd0aad32c455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moduł z trzema wtyczkami jest na przód i na tył. Jedna wtyczka jest od zasilania i komunikacji, a dwie pozostałe od czujników. BMW bez problemu udostepnia schematy na stronie

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/

Jest tez wersja niemiecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
dziękuje za odpowiedz ,tylko się zastanawiam czemu wsadzony pdc identyczne numery jak uwalony nie działa, przecież ,to jest plug&play i powinno być bez kodowania,ogólnie radio jest profesional ,wcześniej przy uszkodzeniu piszczało ciągiem ,gdzie nagle umilkło i nawet po wymianie na nowy pdc o tych samych numerach cisza ,no nic idę pogrzebać przy wiązkach pdc i chyba zamówię kabelek do obd,bo wcześniej wystarczył ryży delphi

Witam problem z PDC rozwiązany, nic nie trzeba było kodować ,moduł pasował ,nie działał ze względu że uszkodzone dwa czujniki ,po wykasowaniu błędu i aktywacji modułu PDC wszystko działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

Od roku posiadam E87 120d 2005r i od początku nie działy czujniki parkowania (posiadam tylko z tylu). Znalazłem trochę czasu żeby zbadać temat PDC i okazało się że ktoś przede mną już wymieniał moduł. Inpa pokazuje błędy 9E3C i 9E28. Sprawdziłem bezpiecznik- jest ok. Przedzwonilem kable do czujników też ok. Sam moduł wygląda dobrze (był zabezpieczony folią). Po wrzuceniu biegu wstecznego pojawia sie komunikat o błędzie na wyświetlaczu. Kodowanie zrobiłem zgodnie z instrukcją którą znalazłem tu na forum (innej nie mogę znaleźć):

1. Load NCSExpert.

2. Load Profile and select Expertmode

3. F1 (VIN/ZCS/FA)

4. F3 (ZCS/FA f .ECU)

5. Choose E89 (for the E9X)

6. Select CAS

7. F6 (BACK)

8. F4 (Process ECU)

9. Select the Module I want to Revert back to Stock. W twoim przypadku szukasz pdc.

10. F2->Choose "SG_Codieren->ok

11. F3->to start coding the ecu with factory settings according to the vehicle VO.


Nie mogę w inpie sprawdzić czujników bo pokazuję się błąd: Nicht verbautoder falsch codiert! Anzahl Sensoren 4.

Czy to znaczy że czujniki muszę jakoś zakodowac? a moze źle przeprowadzam proces kodowania pdc? Biorę tez pod uwagę żę wcześniej go ktoś wymieniał i nie zakodował.

Sprawdzając czujniki metodą na dotyk i cykanie to jest tak że raz działają raz nie i ciężko stwierdzić. Po błędach z inpy wnioskuje że może być któryś czujnik uszkodzony do tego coś z tym modułem jest nie tak i zanim kupię nowy chciałbym się upewnić że reszta gratów jest ok. Dopiero zacząłem przygodę z inpa (wcześniej tylko grupa VAG) więc byłbym wdzięczny za ewentualne wskazówki co i gdzie mam kliknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To zależy kto co namieszał i jaki kupił moduł, czy go wykodowywal. Jaki moduł przywracałeś do ustawień domyślnych. PDC czy czy CAS. Czy widzisz wogóle PDC w NCS EXPERT? Wklej 7 ostatnich znaków VIN oraz jaki numer ma moduł PDC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Twoje wyposażenie to:

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S2CT BMW light alloy wheel, spider spoke 151

S4AG Interior trim finishers Titanium matt

P7RP Advantage package

P7RS Package Comfort

S8SP Control unit COP

S249 Multifunction f steering wheel

S255 Sports leather steering wheel

S321 Exterior parts in vehicle colour

S411 Window lifts,electric,front/rear

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S441 Smoker package

S442 Drink holder

S450 Height adjustment, passenger seat

S473 Armrest front

S507 Park Distance Control (PDC), rear

S520 Fog lights

S521 Rain sensor

S534 Automatic air conditioning

S540 Cruise control

S548 Kilometre speedo

S563 Light package

S662 Radio BMW Business CD

S854 Language version, French

S863 Dealer List Europe

S881 Operating instructions, French


Według mnie porównując z wyposażeniem potrzebujesz takie:

66206982395(01/01/2007 — 12/01/2007), Exchangeable retrospectively

66206982387(06/01/2006 — 03/21/2007), Exchangeable retrospectively

66206982391(09/01/2005 — 01/12/2007), Exchangeable retrospectively

66206974020(09/01/2005 — 11/23/2005), Exchangeable retrospectively

66206973114(03/01/2005 — 09/27/2005), Exchangeable retrospectively

66206969280(03/01/2005 — 03/01/2005), Exchangeable retrospectively

66216947795(05/01/2004 — 05/17/2005)

66206982400


Problem z innymi jest taki, że może nie być dzwięku, ale auto powinno widzieć moduł bez problem

Numer 66206973115 został zastąpiony przez 66209252639 i pasuje do aut z navi czyli opcją S606 albo S609 a ty takiego audio nie masz.

Sprawdz czy masz nie moduł CAS przy kodowaniu tylko PDC w punkcie 9, twojej instrukcji kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.