Skocz do zawartości

przełącznik kierunkowskazów - nie odbija...


mikulam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z przełącznikiem kierunkowskazów, to znaczy raptem ni z tego i owego przestał odbijać kierunkowskaz.

To znaczy włączam kierunek, skręcam i po powrocie kierownicy ramie przełącznika nie wraca do pierwotnego położenia. Problem występuje zarówno

przy skręcie w lewo i prawo.

Pytanie czy to uszkodzenie mechaniczne i poprostu mam kupić moduł całego kierunkowskazu?

Czy jest to jakoś programowo ustawiane?

Proszę o sugestie jeśli ktoś miał podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka jest całkowicie rozbieralna - przeszedłem przez to :) . Pewnie cosik przeskoczyło. Wątpię że się połamało bo dźwignia jest na sprężynie i powinna się poddać. Tak czy owak nowa manetka lub rozbieranie starej. Jak nie masz wprawy to lepiej zlecić warsztatowi bo po drodze jest poduszka w kierownicy a nie wszyscy czuja się dobrze wyjmując to ustrojstwo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam. Mialem ten sam problem. Musisz zdjac kiere i wyjac manetke od kierunkowskazu. Ona jest rozbieralna. U mnie pekla blaszka ktora odpowiada za odbicie kierunkowskazu. Generalnie sa tam dwie bardzo cienkie blaszki. jedna z nich obrocilem w odwrotnym kierunku aby stanowilo jedna calosc. (jak rozbierzesz to zalapiesz o czym pisze) U mnie teraz chodzi wszystko oki ale zdaje sobie sprawe ze jak teraz peknie blaszka to musze kupic nowa manetke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam mi tez nie odbija i to sie stalo z dnia na dzien ale jak krece kierownicą to cos tam pyka i teraz pytanie czy musze kupic kieunki i wycieraczki czy same kierunki wystarczą???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.