Skocz do zawartości

e39 - jak podłączyć wzmacniacz pod navi-radio.


motopawlak

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego kupujesz konwenter na allegro za 25zl. Z jednej strony masz przewody do wpięcia się np. w głośniki tylne (ja tak zrobiłem), a z drugiej wychodzą Ci wejścia na chince i podłączasz sobie wzmaka. Ja mam w ten sposób podłączone 2 wzmacniacze i jest ok. bo przecież wzmacniacz potrzebuje tylko sygnału. Co innego jak widziałem jak podłączali do oryginalnej instalacji 4 głośniki bez wzmaczniacza :duh: A po tem tematy na forum, dlaczego radio działa, a nic nie słychać :D

 

P.S Wystarczy poszukać na forum. Już było o tym i nawet rysunek wklejałem własnej roboty jak to podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmówców- nie kombinować, nie kupować sprzętów cuda-wianki przetwornice emulatory za setki PLN tylko najzwyklejszy z aukcji kasztan konwerter i ladnie gra pod ori radiem, z glownikami tez za wiele nie zawalczysz, bo wiekszosc firm robi za glebokie glosniki do E39 ( oczywiscie mozna przerobic boczki ale sporo zachodu). Ja u siebie wrzucilem hertza w drzwi, tweety zostaly ori, subwoofer aktywny pioneera, taki malutki, miesci sie do schowka w bagazniku, ale jednak warto bylo(700zł) bo gra miło i czysto.

A znajomy wrzucił ponad 2tys u specjalistow car audio i dalej zazdrosny jak slyszy moje audio za grosze

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
witam chciałem u siebie sedan 99r. wyprowadzić wyjście RCA za pomocą konwertera i teraz pytanie mam gdzie się najlepiej podpiąć czy demontować półkę i przy tylnych głośnikach czy może gdzieś w bagażniku (mam tam moduł od telefonu i kilka kostek może któreś to przewody głośnikowe) z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam touringa a nie sedana, ale podejrzewam, że do głośników dostaniesz się od bagażnika - od dolu polki a nie przez górę od strony kabiny. A co do kabli przy module- nie wypowiem się bo nie wiem- ale na mój kombinatorski rozum, gdybym ja projektował to auto, dźwięk z telefonu puscilbym tylko na przednie głośniki, może i tak jest w rzeczywistości. Im krotsze kable zastosujesz tym lepszy efekt uzyskasz, więc weź pod uwagę gdzie umiescisz konwerter.
BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem przewody tylnych głośników znalazlem wyjmując zaślepki od tylnych pasów bez odłaczania od głośników można je wyciągnąć na zewnątrz. Potem zdemontowałem zagłówki wraz z tymi plastikowymi zaślepkami i tam znalazłem przejście do bagażnika i puściłem przewody do konwertera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.