Skocz do zawartości

E93 330d - Stormtrooper - sprzedany - jest następca


Wlodi

Rekomendowane odpowiedzi

W tym momencie jest ciut ponad 290KM i 616Nm.

Teraz myśle co dalej :). Swap ? Tylko na 3.0d 286KM czy na 4.0d ;) 306KM?

W końcu się moc pojawiła :cool2:

 

4.0d to też 3.0d :wink: ....jak już rozważasz taką opcję to lepiej moim zdaniem pakować 3.0d bi 286 - one się ładnie kręcą i trzymają moc :8) ...Jeśli chodzi o te 4.0d (czyli 3.0d twin-scroll) to mają problem z trzymaniem mocy...podobno jeszcze żadna seria tych 306KM nie pokazała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 741
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

te "40d" maja 313km niby w serii :D

 

Wlodi, gratuluje wyniku, zapraszam na pomiary race logiciem bo z tego co wiem to jeszcze jest klika chetnych na pomiary ;)

 

Co dalej bym zrobil? Zalezy do czego auto potrzebujesz, wiadomo ze na osiagach zawsze bedziesz w plecy przez 150-200 kg nadwagi, ale jesli nie chcesz miec po prostu SZYBSZE auto to zrobil bym swapa na silnik "35d", program itp itd.

Jednak nie wiem czy to gra warta zachodu, moze byc droga, i pytanie czy dla 60-70 koni i sekundy lepiej do setki i okolo 3 sekund lepiej do 200 warto ladowac grube chyba juz dziesiatki tysiecy zlotych...

 

Oczywiscie sprawa indywidualna, ale cabrio masz ladne takie jak jest.

Jak chcesz sie tak bawic, kup M3 cabrio i zamontuj GPower SK1.

 

Jeszcze raz gratuluje wyniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zatem jeszcze do przemyslenia.

Z tego co widze kompletne 3.5d mozna zakupić 7-10tyś.

Zakładam że mój obecny sprzedam i że nowy silnik ma te same mocowania itp- może tak być bo to taki sam blok- zastanawia mnie czy jakieś pompy nie będą musiały być wymieniane itp.

Kwestia teraz jak dużo wezmie za wymianę osoba która to ogarnie.

Dodatkowo 3.5d jest ALUMINIOWY więc może być lżejszy co pozytywnie wpłynie na cabrio.

Jak ktoś ma jakiegoś linka z parametrami silnika to podeślijcie.

 

Jak to wyjdzie za drogo to pewnie wkrótce wleci jakas hybryda turbo i już będzie te 300 kuni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wymiana silnika to jednak bezsens.

Raz że koszta by zrobić to profi i tak będą duże a dwa że wiesz jak będzie w dalszej odsprzedaży.

Chyba że myślisz auto pozostawić przynajmniej jeszcze 3 lata od takiej modyfikacji to co innego.

 

Wiem z własnego doświadczenia że takie zmiany to studnia bez dna.

Wydalem mnóstwo kasy w swoje 335d żeby wszystko było profi a dalej było mi mało.

 

Na twoim miejscu pojeździłbym do wiosny przyszłego roku w takim stanie kolejno sprzedałbym i kupił M3 E93 bo wiem że cabrio u ciebie musi być choć nie na sztywność :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jak dla mnie wymiana silnika to jednak bezsens.

Raz że koszta by zrobić to profi i tak będą duże a dwa że wiesz jak będzie w dalszej odsprzedaży.

Chyba że myślisz auto pozostawić przynajmniej jeszcze 3 lata od takiej modyfikacji to co innego.

Na twoim miejscu pojeździłbym do wiosny przyszłego roku w takim stanie kolejno sprzedałbym i kupił M3 E93 bo wiem że cabrio u ciebie musi być choć nie na sztywność :cool2:

 

 

No ja własnie mysle ze białas zostaje na dłużej. Powoli zabieram się za rozglądanie za drugim autem - X5 lub 1er z wskazaniem na X. :cool2:

 

M3 e93 nie planuje jeszcze bo chce mieć drugie auto - po Polsce czasem się przydaje wyższy profil :mad2:

 

Wiem z własnego doświadczenia że takie zmiany to studnia bez dna.

Wydalem mnóstwo kasy w swoje 335d żeby wszystko było profi a dalej było mi mało.

Ty robiłeś swapa w 335d ? Chyba coś przeoczyłem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Ty robiłeś swapa w 335d ? Chyba coś przeoczyłem :shock:

:duh:

... no coś ty :mrgreen:

 

ale jak mi zaczęło brakować mocy no to wiesz jakie modyfikacje poczyniłem (wydajniejszy IC, wydech, r.turbin, nowy kolektor itd.)

dlatego pisze ci że wydatki bez dna chcąc cały czas coś zmieniać.

Ja doszedłem do etapu takiego że wiem że więcej w granicach zdrowego rozsądku bym nie osiągnął.

 

Dlatego pojawiło się u mnie M3 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Spoko. Ja to traktuje w kategoriach pasji :).

Chyba nawet bym nie chcial auta w ktorym juz nic wiecej nie da sie zrobic:).

Na szczescie tu mam jeszcze jakies opcje zmiany turbo , pakiety oswietlenia , inna tapicera navi , tv , performance brakes itp itd :)

Z full opcja mniejsza frajda z siedzenia na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ja to traktuje w kategoriach pasji :).

Chyba nawet bym nie chcial auta w ktorym juz nic wiecej nie da sie zrobic:).

Na szczescie tu mam jeszcze jakies opcje zmiany turbo , pakiety oswietlenia , inna tapicera navi , tv , performance brakes itp itd :)

Z full opcja mniejsza frajda z siedzenia na forum.

 

 

I tu się zgadzam z Tobą! Dlatego ja kupiłem golasa i dokładam powoli rzeczy :lol: fotele/koła itd. itd. :wink: Choć wiem,że czasem modyfikacje nie zawsze wychodzą tak idealnie jak seria...

http://i42.tinypic.com/2u7vjag.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ja to traktuje w kategoriach pasji :).

Chyba nawet bym nie chcial auta w ktorym juz nic wiecej nie da sie zrobic:).

Na szczescie tu mam jeszcze jakies opcje zmiany turbo , pakiety oswietlenia , inna tapicera navi , tv , performance brakes itp itd :)

Z full opcja mniejsza frajda z siedzenia na forum.

 

Włodi plany super z tego co kiedyś gadaliśmy na spocie planujesz auto zostawić na dłuższy czas więc taki mod jak tapicerka na duży plus ale jeżeli chodzi o swap ja bym odpuścił masz już super auto do lansu a do za...... kup jako drugie auto (///M) i będzie wszystko w jak najlepszym porządku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, wyobraz sobie ile lasek mozna by poderwac na dwa biale cabrio.. 330d i M3 :D takie cos w garazu miec to fajny config...;P

Ja mam w sumie podobne zdanie do Karola, Z modami do 335i dlugo sie wahalem i dzieki bogu ze ich nie zrobilem, bo fajnie mialbym bardzo szybka fure ale kasa utopiona bez dna...

A takto mam "Best handling bmw car ever made" ;)

W czwartek zapraszam na pomiary, zmierzymy Ci chociaz te 0-100 czy zajdzie ponizej 6s czy nie zejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co hybryda? nie lepiej założyć suszarkę z 330d lci

w 231PS masz gt2260v,a w lci wkładają gtb2260v które, jak wieść niesie, mają wydajność do 330-340KM

 

i może to być o tyle proste, że rozwiązanie mocowania do kolektora wydechowego i dp jest prawdopodobnie takie same,

jak po stronie zimnej nie mam pojęcia

zawsze możesz wykonać sobie telefon np. do dynosoftu i obadać temat

życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co hybryda? nie lepiej założyć suszarkę z 330d lci

w 231PS masz gt2260v,a w lci wkładają gtb2260v które, jak wieść niesie, mają wydajność do 330-340KM

Tak tylko taka hybryda ma wydajność do 400 ps i jest przygotowana do tego, żeby taką moc przenieść. Nie ma sensu wydawać kilku tysięcy na turbo które może dać góra 20 dodatkowych koni i przy dalszych modyfikacjach będzie ono hamulcowym. Kolektor wydechowy i tak trzeba robić bo standardowy raczej nie wydoli przy takiej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujesz :D

Kiedy wrzucasz CICa do tej ślicznotki?

Masz tak zmodowaną furę, że aż się prosi o CICa ;)

Uwierz mi, że warto.

Btw.

Ile dawałeś i gdzie kupowałeś ten większy intercooler?

Przełożył się w rzeczywistości na osiągi? :?:

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/196/nduk.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ale kombinujesz :D

Kiedy wrzucasz CICa do tej ślicznotki?

Masz tak zmodowaną furę, że aż się prosi o CICa ;)

Uwierz mi, że warto.

Btw.

Ile dawałeś i gdzie kupowałeś ten większy intercooler?

Przełożył się w rzeczywistości na osiągi? :?:

 

http://www.wagner-tuning.de/

Jestem BARDZO zadowolony - "Radość z jazdy" nabrała zupełnie nowego sensu ;)

CIC chyba poki co nie - mysle o nowej tapicerce, soft close, pakiecie oswietlenia no i czyms zeby mieć te 300 kuni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.