Skocz do zawartości

Synchronizator- jak dlugo wytrzyma??


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mialem problem (nadal mam) z 5 biegiem, wiem juz ze jest to wina synchronizatora. Przy wrzucaniu na 5 jest maly zgrzyt. Bylem u znajomego mechanika i stwierdzil wlasnie to, ze uszkodzony jest synchronizator, powiedzial, ze mozna tak jezdzic tylko trzeba delikatnie wkladac bieg, ewentualnie skrzynie uzywana kupic ale narazie nie stac mnie na taki wydatek :wink: Chcialbym sie dowiedziec jak dlugo owy synchronizator, pociagnie na takiej jezdzie :? Mial ktos taki problem, czytalem na 4um ale nikt nic nie napisal jak dlugo da sie tak jezdzic?! :roll: Piszcie co myslicie o tym. Pozdro
BrillaNtrot- MałY DiabeŁ ::--::
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jhezeli bedziesz odpowiednio wbijal 5 bieg to bardzo dlugo... nie mozesz szybko wbijac biegu - musisz to robic powoli i z wyczuciem .... albo wbijac biegi jak dawniej na 2 razy - czyli jedziesz na 4 , wciskasz sprzeglo - wbijasz na luz , naciskasz sprzeglo - wbijasz 5 ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys podobny problem - jezdzilem z tym jakies 50tys km i nic nie padło na amen, na zgrzytanie pomogla mi troche wymiana oleju i przyzwyczaiłem sie ze 5 bieg trzeba wkladac nieco wolniej - wtedy tryby maja wiecej czasu na wyhamowanie i mniej albo wcale nie zgrzyta. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhe :) no OK zobaczymy co z tego bedzie, zgrzyt naprawde nie jest taki mocny raczej delikatny, lekko wyczowalny. Trzeba bedzie sie przyzwyczaic :8) w przyszlosci napewno zmienie skrzynie jak wpadnie mi troche gotowki :D Dzieki za szybka odpowiedz, jestem wdzieczny :wink: Pozdro chlopaki 3mcie sie......
BrillaNtrot- MałY DiabeŁ ::--::
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu masz teraz niesynchronizowaną piątkę.

 

60 lat nazad bywało, że wszystkie biegi były niesynchronizowane, a skrzynie jakoś się nie rozlatywały. Pod warunkiem, że za fajerą siedział kumaty szofer, który zmieniał biegi z wyczuciem, podpierając się paroma "sztuczkami" (międzygazy, podwójne wysprzęglenia). U ciebie wystarczy wyczucie.

 

Chociaż pozostawienie zużytego synchronizatora ma jedną dość istotną wadę - zwiększa się ilość opiłków pływających w oleju. A skrzynka mechaniczna nie ma filtra, żeby to draństwo wyłapać. Co najwyżej magnetyczny korek spustowy, który przyciąga grubsze opiłki.

Edytowane przez 130rapid

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Moje autko tez choruje na ten defekt, ale po jakims czasie przyzwyczalem sie do niego,

podwujne wysprzeglenie albo dlugie przytrzymania sprzegla sprzwdza

ze 5 wchodzi gladko bez zadnego zgrzytu.

Jedynie zdarza sie gdy ktos "nowy" kieruje mym autkiem. :duh:

 

Ja osobiscie przyzwyczailem sie, nie sprawia mi to zadnego prpblemu

i stwierdzilem ze szkoda wydawac kasy na nowa skrzynie lub inne cuda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Piąty biego to pól biedy, bo żadko się ostro rozpędza do piątego biegu.

 

U mnie dwójka zgrzyta a trójka nie wchodzi, jak jest zimna to nie idzie jeździć. Ponoć nie opłaca siewymianiaćsynchronizatorów, lepiej wymienić skrzynię na sprawną używkę . Tak mi powiedizało kilka osób, ale ja spróbuje powymieniać te synchronizatory.

 

Podwójne wysprzęglanie jest w moim przypadku bez sensu, bo co ja będe rozpędzał się na pierwszym biegu tylko i potem machać sprzęgłem, nie, nie tak się nie da jeździć, nawet małe fiaty mnie prześcigną, zanim wrzucę dwójkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.