Skocz do zawartości

E53 d3.0 2006 Autko się nie włącza...


Pietrek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Opis problemu:

Wczoraj pojechałem sobie do pracy (ok 8km) i tuż przed firmą autko zgasło (przy parkowaniu, automat, nigdy nic takiego wcześniej nie miało miejsca). Odpaliłem i podjechałem. W trakcie pracy musiałem wyskoczyć do miasta. Odpaliłem bez problemu (także kilkukrotnie w mieście). Po robocie wsiadam do beci, odpaliła jak zawsze i po przejechaniu jakich 5m zgasła. Wyłączyłem zapłon ale próba ponownego odpalenia (3x) nie powiodła się. Ponieważ autko stało pod górkę (ulica pod górkę), wrzuciłem N i powoli stoczyłem się na chodnik po czyn raz jeszcze przekręciłem kluczyk i odpaliło normalnie :). Pomyślałem, że może jest mało paliwa (range:19km) i stałem "pod górkę" to pojadę i zaleję po drodze. Jak pomyślałem tak zrobiłem, Tyle, że na stacji problem z odpaleniem był dokładnie taki sam jak pod pracą. Dojechałem do domu bez problemu. Po obiadku na zakupy. Identyczny problem. Kilka prób, pomachanie wajchą od automatu i sukces. Zakupki zrobiłem i dylałem z siatami kilometr z buta bo becia straciła chęci do jazdy i została pod sklepem. Godzina prób nic nie dała.

 

Jak to wygląda dla zupełnego laika:

Powinno być (tzn. zawsze tak było :) )

- wkładam kluczyk;

- przekręcam w pierwszą pozycję - zapala się radio i liczniki;

- przekręcam w drugą pozycję - odpala wszystkie zegary, grzeje świece, włącza dmuchawy, kierownica się ustawia, ksenony palą;

- przekręcam w trzecią pozycję - kręci rozrusznik, autko odpala i jest ok

 

Niestety jest tak:

- wkładam kluczyk;

- przekręcam w pierwszą pozycję - zapala się radio i liczniki;

- przekręcam w drugą pozycję - nic się nie zmienia - pali się radio i liczniki;

- przekręcam w trzecią pozycję - nic się nie zmienia - pali się radio i liczniki;

 

Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwinę! jesteś dziad kalwaryjski! posiadasz bmw x5, a nie posiadasz w nim paliwa? suuuuper! tylko nie zdziw się póżniej że pompki w zbiorniku zatarte, katalizatory kaput, a na filtrze paliwa sam syf zassany z resztkami paliwa!

Może moderator da mi bana czy ostrzeżenie za to, a może panie coś do ciebie dotrze, bo już ręce, cycki i kalesony opadają jak się takie wypociny czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to miałem na myśli.Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca w aucie tej klasy.

I chyba nie tylko w tej klasie :) Lepiej zatankować do pełna, a potem można cykać nawet po 50 zł. :D Mniej syfu się zbiera w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny objaw w ducato,padł styk w stacyjce i raz łączyło a raz nie(identyczne objawy jak piszesz-na drugiej pozycji brak kontrolek),możne warto isc tym tropem ,bo jak immo pada to kreci ale nie odpali a kontrolki powinny sie palic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tematem, problem jest elektryczny, konkretnie brak połączenia zapłonu. Może być problem jedynie w kostkach (zaśniedziałe?) od stacyjki lub w samej stacyjce. Rozbierz osłony kierownicy i jeżdżaj bez nich. Jak problem będzie się pojawiał, ruszaj kostkami i może winowajca się w końcu pojawi, tzn wykryjesz go.

I zatankuj paliwa, bo możesz nabawić się większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że styki mogą być ok. ale sam otwór kluczyka tak brudny (miałem w audi). Zadałem preparat czyszczący typu wd i po jakimś czasie przedmuchałem sprężonym powietrzem. Czynność powtórzyłem- u mnie pomogło :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.