Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Olej polecam Valvoline synpower MST C3 5w30, filtry Mann lub knecht, płukanka do silnika Liqui Moly engine flush Pro-Line (polecam zastosować). Wszystko dobierzesz i kupisz w tym sklepie na podstawie nr. Vin: https://czescidobmw.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E60 2008r

Silnik: 3.0d 235km

Przebieg: 135k

Styl jazdy: mieszany (raczej spokojny)

Użytkowanie: większość autostrada

Zużycie bieżące na l/1000km: nie wiem

DPF: nie wiem

Dotychczas: nie wiem


Witam,

W sobote odbieram auto i bede chcial zrobic wymiane oleju. Robie okolo 1000 mil na miesiac 90% po autostradzie z maks predkoscia 80-90 mil/h.


jaki olej polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E60 2008r

Silnik: 3.0d 235km

Przebieg: 135k

Styl jazdy: mieszany (raczej spokojny)

Użytkowanie: większość autostrada

Zużycie bieżące na l/1000km: nie wiem

DPF: nie wiem

Dotychczas: nie wiem


Witam,

W sobote odbieram auto i bede chcial zrobic wymiane oleju. Robie okolo 1000 mil na miesiac 90% po autostradzie z maks predkoscia 80-90 mil/h.


jaki olej polecacie?

 

Tak jak wyżej, lepkość 5w30 z specyfikacją LL04 np. Valvoline synpower mst c3 5w30, SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AM-L 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E60 2008r

Silnik: 3.0d 235km

Przebieg: 135k

Styl jazdy: mieszany (raczej spokojny)

Użytkowanie: większość autostrada

Zużycie bieżące na l/1000km: nie wiem

DPF: nie wiem

Dotychczas: nie wiem


Witam,

W sobote odbieram auto i bede chcial zrobic wymiane oleju. Robie okolo 1000 mil na miesiac 90% po autostradzie z maks predkoscia 80-90 mil/h.


jaki olej polecacie?

 

Tak jak wyżej, lepkość 5w30 z specyfikacją LL04 np. Valvoline synpower mst c3 5w30, SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AM-L 5W30

 

a przy takich przebiegach jak napisalem wyzej co ile robic wymiane oleju ?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na pewno będzie szybciej się zapychał i następstwem będzie częste wypalanie sadzy i oczywiście gromadzący się popiół którego nie da się wypalić,

potem już tylko pozostanie kupno nowego lub ewentualnie regeneracja filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E60

Silnik: 520i m54b22

Przebieg: 275 000 km

Styl jazdy: mieszany/raczej spokojny

Użytkowanie: trasa/miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: 500-700 ml

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Dotychczas: VALVOLINE LL01 5W40


Zastanawiam się Panowie, czy nie zmienić oleju na orlen platinum 10w40 gas, ponieważ zużycie oleju wzrosło, a silnik pracuje troszkę głośniej, podejrzewam, że to wina zaworów już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E60

Silnik: 520i m54b22

Przebieg: 275 000 km

Styl jazdy: mieszany/raczej spokojny

Użytkowanie: trasa/miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: 500-700 ml

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Dotychczas: VALVOLINE LL01 5W40


Zastanawiam się Panowie, czy nie zmienić oleju na orlen platinum 10w40 gas, ponieważ zużycie oleju wzrosło, a silnik pracuje troszkę głośniej, podejrzewam, że to wina zaworów już.

 

Nie polecam przechodzić na lepkość której nie zaleca producent, tym nie naprawisz silnika a tylko przyspieszysz jego zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do LPG nie potrzebny jest specjalny olej ale jeśli już chcesz to może wybierz taki który posiada aprobatę BMW np. Motul Specific CNG/LPG 5W40 lub taki który ma największy TBN ponieważ przy lpg olej się bardziej zakwasza. Shell Helix Ultra 5w40 tbn ma na poziomie 12,7 tak że powinien się dobrze spisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Niedawno nabyłem E39:

VIN: WBADM61090GN06826

Type code: DM61

Model: 528I (EUR)

E-F-R series: E39

Series: 5

Type: LIM

Steering: LL

Doors: 4

Engine: M52/T

Displacement: 2.80

Power: 142 (193 hp)

Drive: HECK

Transmission: AUT


Olej niby był wymieniany przez poprzedniego właściciela, ale nie wiem co tam siedzi bo nie ma żadnej karteczki. Co polecacie dla tego silnika przy 330kkm przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć,

Niedawno nabyłem E39:

VIN: WBADM61090GN06826

Type code: DM61

Model: 528I (EUR)

E-F-R series: E39

Series: 5

Type: LIM

Steering: LL

Doors: 4

Engine: M52/T

Displacement: 2.80

Power: 142 (193 hp)

Drive: HECK

Transmission: AUT


Olej niby był wymieniany przez poprzedniego właściciela, ale nie wiem co tam siedzi bo nie ma żadnej karteczki. Co polecacie dla tego silnika przy 330kkm przebiegu?

 

Do twojego silnika polecam 5w40 z specyfikacją LL01 np. Valvoline synpower 5w40 i również polecam zastosować płukankę przed wymianą LM engine flush Pro-Line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje zapytanie odnośnie oleju.

BMW E90 320D 2005 rok.

Silnik: M47T2 163 KM DPF

Przebieg: 221***


Dotychczas lałem CASTROL EDGE TITANIUM FST 5W30 C3 5L (dokładnie stąd: https://allegro.pl/oferta/castrol-edge-titanium-fst-5w30-c3-5l-6783092746). Brać to samo, czy warto zmienić? Jest coś lepszego?

Przy okazji zapytam o filtry: MANN czy KNECHT? Czy jeszcze coś innego? (MANN: https://allegro.pl/oferta/bmw-e90-e91-320d-zestaw-filtrow-mann-filter-7258525907 ; KNECHT: https://allegro.pl/oferta/bmw-3-e90-e91-2-0d-320d-163km-zestaw-filtry-knech-5954752337)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Moje zapytanie odnośnie oleju.

BMW E90 320D 2005 rok.

Silnik: M47T2 163 KM DPF

Przebieg: 221***


Dotychczas lałem CASTROL EDGE TITANIUM FST 5W30 C3 5L (dokładnie stąd: https://allegro.pl/oferta/castrol-edge-titanium-fst-5w30-c3-5l-6783092746). Brać to samo, czy warto zmienić? Jest coś lepszego?

Przy okazji zapytam o filtry: MANN czy KNECHT? Czy jeszcze coś innego? (MANN: https://allegro.pl/oferta/bmw-e90-e91-320d-zestaw-filtrow-mann-filter-7258525907 ; KNECHT: https://allegro.pl/oferta/bmw-3-e90-e91-2-0d-320d-163km-zestaw-filtry-knech-5954752337)

Pozdrawiam!

 

Proponuje zastosować płukankę i przejść na coś lepszego np. Valvoline synpower mst c3 5w30. Mann i knecht są na podobnym poziomie tak że który nie wybierzesz będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może to nie bmw ale co polecicie do C63 AMG C204? :wink:

 

Do tego silnika mercedes zaleca specyfikację 229.5 i lepkość 0w40 lub 5w40 dlatego mogę polecić Valvoline synpower 0w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Niedawno nabyłem E39:

VIN: WBADM61090GN06826

Type code: DM61

Model: 528I (EUR)

E-F-R series: E39

Series: 5

Type: LIM

Steering: LL

Doors: 4

Engine: M52/T

Displacement: 2.80

Power: 142 (193 hp)

Drive: HECK

Transmission: AUT


Olej niby był wymieniany przez poprzedniego właściciela, ale nie wiem co tam siedzi bo nie ma żadnej karteczki. Co polecacie dla tego silnika przy 330kkm przebiegu?

 

Do twojego silnika polecam 5w40 z specyfikacją LL01 np. Valvoline synpower 5w40 i również polecam zastosować płukankę przed wymianą LM engine flush Pro-Line

 

Ok, zamówione. Mam pytanie o filtry. Czy rzeczywiście Filtron wypada aż tak źle na tle Manna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Guzior nie obraz się ale tak od dłuższego czasu śledzę temat i wyglądasz jakbyś był przedstawicielem handlowym valvoline :mrgreen:

 

Mieszkam w UK tak że gdyby to była prawda to i tak nic bym nie miał z tego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ok, zamówione. Mam pytanie o filtry. Czy rzeczywiście Filtron wypada aż tak źle na tle Manna?

 

Nie stosowałem nigdy filtrona ale kiedyś w necie ktoś pokazywał jak filtr tej firmy rozpadł się po wyciągnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.


BMW E90 330D+ PreLCI 2008r 170tyś. km. teraz jest Valvoline SynPower Xtreme MST C3 5W30, pozostać przy nim czy coś innego wlać?



:roll:

 

Jeśli jesteś zadowolony to pozostań przy obecnym ale z dopiskiem "Xtreme" już raczej nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.