Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Model: F20 2011r

Silnik: 2.0 N47

Skrzynia: manualna

Przebieg: 136000km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: 80% miasto, 20% trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: chyba nic

DPF: tak

Dotychczas: nie wiem

 

Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć

 

Model: F20 2011r

Silnik: 2.0 N47

Skrzynia: manualna

Przebieg: 136000km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: 80% miasto, 20% trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: chyba nic

DPF: tak

Dotychczas: nie wiem

 

Dzięki za porady.

 

Polecam Valvoline synpower XL-III C3 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
guzior2 wcześniej z Valvoline polecałeś synpower MST C3 5w30.Teraz częściej polecasz synpower XL-III C3 5w30. Wiem że są to oleje o podobnych parametrach.Ciekawi mnie jednak powód zmiana lidera ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Uzywalem kiedys w e90 valvoline i ubywalo go wiecej niz znienawidzonego castrola :mrgreen:

Moze pomysl o oryginalnym oleju bmw 5w30.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Uzywalem kiedys w e90 valvoline i ubywalo go wiecej niz znienawidzonego castrola :mrgreen:

Dziękuję za radę :wink:

Nie man problemu z wyborem odpowiedniego oleju :)


Moze pomysl o oryginalnym oleju bmw 5w30.

Nie ma czegoś takiego jak oryginalnego oleju BMW- nie produkuje żadnego oleju.

Po zmianie dostawcą jest Shell .

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
guzior2 wcześniej z Valvoline polecałeś synpower MST C3 5w30.Teraz częściej polecasz synpower XL-III C3 5w30. Wiem że są to oleje o podobnych parametrach.Ciekawi mnie jednak powód zmiana lidera ?

 

Nie ma lidera, obydwa są polecane przeze mnie i nawet stosuję obydwa w swoich samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja zalewam obecnie SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AM-L 5W-30 którego to producent zapewnia o doskonałym utrzymaniu silnika w czystości. Ponieważ olej ten jest produkowany nie z ropy, a z czystszych frakcji gazu.Dane specyfikacyjne są nie gorsze niż Valvoline Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moze pomysl o oryginalnym oleju bmw 5w30.

Nie ma czegoś takiego jak oryginalnego oleju BMW- nie produkuje żadnego oleju.

Po zmianie dostawcą jest Shell .

 

Wiem ze dostawca jest shell. Tyle ze w butelce bmw to żaden z olejow shell. W butelce bmw jest olej robiony przez shell ale inny niz jakis z ich serii, nawet shell am-l ma inna specyfikacje niz oryginal bmw. Takze nadal bede pisal oryginal bmw bo nie widze w tym żadnego błędu. Poza tym mówiąc oryginal bmw, określam o ktory olej konkretnie mi chodzi. Czyli bmw twinpower turbo 5w30 longlife-04. A slowo oryginalny by nie kupic podroby.

 

Uzywalem kiedys w e90 valvoline i ubywalo go wiecej niz znienawidzonego castrola :mrgreen:

Dziękuję za radę :wink:

Nie man problemu z wyborem odpowiedniego oleju :)

Stwierdzenie ze valvoline ubywalo bardziej niz castrola to nie zadna rada. Tobie nic nie radze, gdziez bym śmiał :wink: Moj post byl do dum3n bo to on pytal jaki olej do swojego auta uzyc :reading2:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Uzywalem kiedys w e90 valvoline i ubywalo go wiecej niz znienawidzonego castrola :mrgreen:

Moze pomysl o oryginalnym oleju bmw 5w30.

 

To miałeś pecha albo coś niesprawne (zużyte) w silniku bo 3 lata temu pisałeś że przeszedłeś z Valvoline na Castrol i nadal ci ubywa 1 litr na 10 kkm, ja od kilku lat go stosuję oczywiście chodzi o synpower MST C3 lub XL-III C3, pierw w jednym E60 potem w drugim E60 LCI, od 2 lat w F10 i mini cooper i nic nie ubywa w żadnym samochodzie, nawet był tu kolega który wlewał valvo synpower xtreme MST C3 5w30 do F10 550i i był zachwycony bo w końcu silnik przestał brać olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pisalem ze znienawidzonego castrola ubywalo o polowe mniej niz valvoline. Czyli pol litra na 10 tyś. Olej zmieniam co ok 10 tys km. Wiec tak naprawdę nie dolewam. Ale widze ile po wymianie ubylo na wskazniku przy ilu kilometrach. Po valvoline mialem castrol edge te stara wersje. Jego znikalo najmniej. Pozniej wszedl ten edge fst i jego ubywalo troche wiecej. Nie pamietam teraz co do mililitrow ile i ktorego znilnelo :D bo to bylo prawie 6 lat temu. Nie wydaje mi sie bym pisal kiedys ze castrola znika tyle samo vo valvo. Chyba ze sie gdzies zle wyraziłem. Zreszta valvo uzylem tylko raz. Zobaczylem ze sporo znika i zmienilem wlasnie na castrola i tak zostalo przez 5 lat.

Obecnie w n55 mam mobil i poki co po okolo 7 czy 8 tys nadal pokazuje pelno.

Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kiedyś pisałeś inaczej :?

 

Nie zalewaj jakis ceramizerow. To nie polonez czy duzy fiat. Szukaj wycieku oleju, sprawdz odme (na zapalonym silniku odkrec korek wlewu oleju) z tego co pamietam to powinno byc delikatne podcisnienie w n52, ale naprawde delikatne. Jak mocno zasysa ze nie da sie korka podniesc albo jak dmucha to znaczy że odma padnieta. Mam ten sam silnik, jezdze na castrolu i nie widze roznicy miedzy nim a poprzednim valvoline. Spalanie oleju jakis litr na 10 tys km. Tak i na castrolu jak i na valvoline. Od stycznia ponoc shell bedzie oficjalnym partnerem bmw wiec i polecanymi olejami beda shell :mrgreen: moze w przyszlym roku przeskocze z castrola na shella.

 

 

:D a ja przesiadlem sie z valvoline na castrola wlasnie, bo kiedy musialem zmienic olej valvo nie moglem dostac na juz a castrola tak i nie zauważyłem zadnej zmiany czy to w dzwieku czy w zużyciu. Troche zjadal valvo i troche zjada castrola :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Daj jeszcze daty tych postow. Bo wiesz auto miałem 5 lat a co roku nie pisalem o zuzyciu oleju. Najmniejsze zuzycie mialem na starym edge. Ale jego wycofali wiec lalem fst

Auto kupilem w 2012 roku. Po kupnie wlalem valvo. Zobaczylem ze ubywa wiec przy nastepnej wymianie wjechał edge. Moze z dwa razy ta stara wersja. Pozniej musialem lac edge fst i tak juz fajnie nie bylo ale jakos przez te pare lat nie zmienialem na inny olej. Ubywalo ale nie musialem dolewac wiec bylo mi to obojętne :roll: to ze n52 biora olej to zadna nowosc. A wersja 2.5 duzo wiecej niz 3.0 bo 2.5 potrafi wcisnac litr na 2000 km alvo i wiecej. Mi znikalo okolo litra na 10 tys. Wiec nie było co plakac tylko jezdzic :mrgreen:

Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oj dawne czasy guzior :wink:

Ostatni raz uzylem valvo w 2012 roku. Wtedy chyba nawet byly jakies inne jego wersje. Bo teraz to sa jakies extreme czy cos. Czlowiek zawsze sie podnieca jaki zalac olej jak kupi nowe auto. A pozniej to juz niw tak bardzo. Sam sie na tym zlapalem. Lalem do e90 castrola i bylo mi to obojetne. A pod sam koniec naprawde na to zlewalem. A teraz znowu zmienilem auto i znow mi w glowie temat olejow i znow sie zastanawiam jaki bedzie najlepszy olej :mrgreen: pewnie za dwa lata bede pisal ze bez znaczenia co zalejemy byle bylo ze specyfikacja bmw. I tak w kolko.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tobie nic nie radze, gdziez bym śmiał :wink: Moj post byl do dum3n bo to on pytal jaki olej do swojego auta uzyc :reading2:

Jeżeli nie udzielasz odpowiedzi osobie która napisała post przed Tobą tylko innej osobie która wcześniej pisała post w danym temacie, to forum daje taką możliwość po prawej funkcja- "CYTUJ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No nie spodziewalem sie ze zareagujesz na slowa "moze pomyśl o oleju bmw" skoro nie pytales jaki olej uzyc, tylko pisałeś o czym innym z guziorem. Mniejsza z tym, nie ma co dalej drążyć tematu, ktorego tak naprawde nie ma

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

BMW E90 320i

Silnik: n46 150hp

Przebieg: 250tyś

Styl jazdy: średni

Użytkowanie 70% miasto 30% trasa

Dotychczas był zalewany castrol 10w40 ale nie jestem pewny

wiem że na pewno był castrol

Jaki olej wybrać jaki będzie najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

BMW E90 320i

Silnik: n46 150hp

Przebieg: 250tyś

Styl jazdy: średni

Użytkowanie 70% miasto 30% trasa

Dotychczas był zalewany castrol 10w40 ale nie jestem pewny

wiem że na pewno był castrol

Jaki olej wybrać jaki będzie najlepszy?

 

10W40 nie jest dobrym pomysłem dla tego silnika, polecam zastosować płuknkę np tą: http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-4308-Liqui-Moly-Pro-Line-Motor-Spulung-500ml.html i przejść na 5w30 np. valvoline synpower 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli przywieziesz do warsztatu i poprosisz żeby przed wymianą oleju wlali płukankę na 15 min. to muszą to zrobić bo jesteś klientem. Lepiej wypłukać pozostałości po oleju pół syntetycznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Okey ddziękuję za pomoc a mozesz dokładnie napisać jaki to ma byc ten valvo

Bo wpisałem valvoline 5w30 ale są jakieś różne

Poleć najlepszy

 

One są porównywalne, ważne aby miał specyfikację dla BMW. https://czescidobmw.pl/partscatalogue/5w-30-mst-4l-valvoline,11-5W~630~1MST~14L-FVALVOLIN-0-0-OLEJ~118347~2VLV.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.