Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Auto pobiera nieco więcej oleju od moich dotychczasowych samochodów, może zmiana oleju na innego producenta coś pomoże?


Model: E60 525d 2006r

Przebieg: 300 000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: 90% trasa,10% miasto

Roczny przebieg: do 15 000 km

Dotychczasowy olej: Valvoline Syn Power Xtreme Mst C3 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Auto pobiera nieco więcej oleju od moich dotychczasowych samochodów, może zmiana oleju na innego producenta coś pomoże?


Model: E60 525d 2006r

Przebieg: 300 000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: 90% trasa,10% miasto

Roczny przebieg: do 15 000 km

Dotychczasowy olej: Valvoline Syn Power Xtreme Mst C3 5w30

 

Akurat ten valvo ma małe straty oleju ale jeśli ubywa to może spróbuj zalać 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

E90 318d N47t ,2011 rok

90% miasto, 10% trasa, do pracy mam 12km, dziennie to tak z 40km robię

Przebieg 108 tyś

Poprzedni właściciel serwisował w aso, więc chyba shell był lany bo taki też w bagażniku woził. W jednym serwisie który zajmuje się bmw polecili mi na wymianę Mobila 5w30 za 195zł (chyba ten esp). Mobila jakoś rzadziej polecacie chyba do N47 (głównie widzę shell i valvoline). Co polecacie? Co powiecie o tym mobilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witajcie,

E90 318d N47t ,2011 rok

90% miasto, 10% trasa, do pracy mam 12km, dziennie to tak z 40km robię

Przebieg 108 tyś

Poprzedni właściciel serwisował w aso, więc chyba shell był lany bo taki też w bagażniku woził. W jednym serwisie który zajmuje się bmw polecili mi na wymianę Mobila 5w30 za 195zł (chyba ten esp). Mobila jakoś rzadziej polecacie chyba do N47 (głównie widzę shell i valvoline). Co polecacie? Co powiecie o tym mobilu?

 

Nie polecam tego mobila bo wg. karty charakterystyki jest słaby a cena dość wysoka. Polecam Valvoline synpower MST C3 5w30 lub XL-III C3 5w30, SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AM-L 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


Model: E60

Silnik: 530i M54

Przebieg: 270 000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: głównie średnie odcinki

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Dotychczas: Shell Helix Ultra 5w40


Zużycie bieżące na l/1000km: i tu właśnie zaczyna się mój problem. Auto pobiera kosmiczne ilości oleju. Między wymianami dolewam go ponad 10l.

Przymierzam się do zrobienia płukanki, wymiany odmy i zmiany oleju. Zastanawiam się nad Motul X-clean 5w40.


Czy warto przy tym wszystkim wymienić uszczelniacze i pierścienie?


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polecicie jakiś olej do auta innej marki?


Model: Toyota Avensis 2004r.

Silnik: 2.0 D4D

Przebieg: 260 000 km

Styl jazdy: bardzo spokojny

Użytkowanie: 90% trasa 10% miasto

Dotychczas: Castrol 5w40


Jeszcze jedno pytanie, jak często wymieniacie odmę w swoich E60? Ja wymieniałem rok temu, 15 tys km temu, czy przy wymianie oleju wymienić również odmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.


Model: E60

Silnik: 530i M54

Przebieg: 270 000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: głównie średnie odcinki

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Dotychczas: Shell Helix Ultra 5w40


Zużycie bieżące na l/1000km: i tu właśnie zaczyna się mój problem. Auto pobiera kosmiczne ilości oleju. Między wymianami dolewam go ponad 10l.

Przymierzam się do zrobienia płukanki, wymiany odmy i zmiany oleju. Zastanawiam się nad Motul X-clean 5w40.


Czy warto przy tym wszystkim wymienić uszczelniacze i pierścienie?


Pozdrawiam.

 

Zmiana oleju nie pomoże, tu trzeba zdiagnozować problem w silniku i naprawić. To twojego silnika zalecany jest olej z specyfikacją LL01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy polecicie jakiś olej do auta innej marki?


Model: Toyota Avensis 2004r.

Silnik: 2.0 D4D

Przebieg: 260 000 km

Styl jazdy: bardzo spokojny

Użytkowanie: 90% trasa 10% miasto

Dotychczas: Castrol 5w40


Jeszcze jedno pytanie, jak często wymieniacie odmę w swoich E60? Ja wymieniałem rok temu, 15 tys km temu, czy przy wymianie oleju wymienić również odmę?

 

Do twojego silnika możesz zalać ten olej: http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-5631-Valvoline-SynPower-MST-C3-5W30-5L.html


Ps. W starszych modelach odmę wymienia się co 50 kkm a w nowszych (N47) już się nie wymienia bo jest zintegrowana razem z pokrywą zaworów, chyba że będzie niesprawna to trzeba kupić pokrywę za ponad 1000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy polecicie jakiś olej do auta innej marki?


Model: Toyota Avensis 2004r.

Silnik: 2.0 D4D

Przebieg: 260 000 km

Styl jazdy: bardzo spokojny

Użytkowanie: 90% trasa 10% miasto

Dotychczas: Castrol 5w40


Jeszcze jedno pytanie, jak często wymieniacie odmę w swoich E60? Ja wymieniałem rok temu, 15 tys km temu, czy przy wymianie oleju wymienić również odmę?

 

Do twojego silnika możesz zalać ten olej: http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-5631-Valvoline-SynPower-MST-C3-5W30-5L.html


Ps. W starszych modelach odmę wymienia się co 50 kkm a w nowszych (N47) już się nie wymienia bo jest zintegrowana razem z pokrywą zaworów, chyba że będzie niesprawna to trzeba kupić pokrywę za ponad 1000 zł

 

Rozumiem, że wskazałeś mi olej do tyoyoty? W specyfikacji nie ma wymienionej marki toyoty. Taki sam olej używam w BMW.

Jeśli chodzi o odmę to moje auto jest z 2006 roku a oznaczenie silnika to M57. Była wymieniana 15 tys km czyli mogę jeszcze trochę pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N52B30 w E90 330xi, główne przejazdy po mieście, krótkie dystanse do pracy, raz w miesiącu trasy z wysokimi prędkościami autostradowymi na tempomacie.


Ostatnio był zalany jakiś Liqui Moly przez poprzedniego właściciela. Ja planuję jutro oddać auto i starymi przyzwyczajeniami z VAGa zalać Motula X8100 X-Clean+ 5W30. Ktoś ma doświadczenia z tym olejem w silniku N52?


Model: E90 330xi 2005r

Silnik: N52

Przebieg: 224 000 km

Styl jazdy: umiarkowany

Użytkowanie: 80% miasto,20% trasa

Roczny przebieg: 20kkm

Dotychczasowy olej: Liqui Moly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
N52B30 w E90 330xi, główne przejazdy po mieście, krótkie dystanse do pracy, raz w miesiącu trasy z wysokimi prędkościami autostradowymi na tempomacie.


Ostatnio był zalany jakiś Liqui Moly przez poprzedniego właściciela. Ja planuję jutro oddać auto i starymi przyzwyczajeniami z VAGa zalać Motula X8100 X-Clean+ 5W30. Ktoś ma doświadczenia z tym olejem w silniku N52?


Model: E90 330xi 2005r

Silnik: N52

Przebieg: 224 000 km

Styl jazdy: umiarkowany

Użytkowanie: 80% miasto,20% trasa

Roczny przebieg: 20kkm

Dotychczasowy olej: Liqui Moly

 

Stosowałem kiedyś tego motula, był ok ale ubywało go trochę, uważam że lepszy jest Valvoline i taki polecam, poza tym do silnika benzynowego zalecany jest olej z specyfikacją LL01, alternatywny to LL04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie olejów więc zadaje tutaj. Mam zalany Castrol edge supermarket 10w60 i jest napisane na nim że to ful syntetyk i teraz moje pytanie. Czy mogę wymienić na olej 5w50 albo 5w40? To też z tego co czytałem ful syntetyki. Nie mogłem znaleść odpowiedzi więc napisałem, jak zły temat to przepraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za sugestię Guzior


A jakieś porównanie Valvo vs Motul vs BMW TT 5W30 masz?

 

Po przejściu na valvoline synpower mst c3 5w30 ubytki oleju spadły do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam pytanie odnośnie olejów więc zadaje tutaj. Mam zalany Castrol edge supermarket 10w60 i jest napisane na nim że to ful syntetyk i teraz moje pytanie. Czy mogę wymienić na olej 5w50 albo 5w40? To też z tego co czytałem ful syntetyki. Nie mogłem znaleść odpowiedzi więc napisałem, jak zły temat to przepraszam

 

Nawet powinieneś przejść ale nie na 5w50 tylko na 5w40 np. Valvoline synpower 5w40 który ma specyfikacje LL01. Obecny olej jest nie odpowiedni dla twojego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie olejów więc zadaje tutaj. Mam zalany Castrol edge supermarket 10w60 i jest napisane na nim że to ful syntetyk i teraz moje pytanie. Czy mogę wymienić na olej 5w50 albo 5w40? To też z tego co czytałem ful syntetyki. Nie mogłem znaleść odpowiedzi więc napisałem, jak zły temat to przepraszam

 

Nawet powinieneś przejść ale nie na 5w50 tylko na 5w40 np. Valvoline synpower 5w40 który ma specyfikacje LL01. Obecny olej jest nie odpowiedni dla twojego silnika.

 

Byłem w warsztacie gdzie robią tylko BMW i bez mojej wiedzy przeszedł mi na taki olej.


Trzeba będzie robić płukankę silnika przy przejściu na ten 5w40 jak oba są syntetyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie olejów więc zadaje tutaj. Mam zalany Castrol edge supermarket 10w60 i jest napisane na nim że to ful syntetyk i teraz moje pytanie. Czy mogę wymienić na olej 5w50 albo 5w40? To też z tego co czytałem ful syntetyki. Nie mogłem znaleść odpowiedzi więc napisałem, jak zły temat to przepraszam

 

Nawet powinieneś przejść ale nie na 5w50 tylko na 5w40 np. Valvoline synpower 5w40 który ma specyfikacje LL01. Obecny olej jest nie odpowiedni dla twojego silnika.

 

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten olej jest do silników M-Power, jest bardzo lepki, w zimie przy porannym rozruchu będzie słaby tak że o dobrej ochronie możesz zapomnieć. Możesz zastosować płukankę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten olej jest do silników M-Power, jest bardzo lepki, w zimie przy porannym rozruchu będzie słaby tak że o dobrej ochronie możesz zapomnieć. Możesz zastosować płukankę.

A jak bym nie stosował płukanki to będzie źle czy nie koniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.