Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć Panowie,


Jaki olej zalać do e91 320d+ (163KM/340 Nm, fabrycznie bez DPF, po programie 200KM/400 Nm)?

PS. Auto ma już pewnie nastukane ponad 400kkm (w 2011 w DE miało 320kkm, teraz ma niecałe 300kkm :)).

 

https://czescidobmw.pl/helix-ultra-5w40-4l-bmw-ll-01-5w40-4-she--5w40,14,2she

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno pytanie , czy jeżeli auto jeździło obecnie cały czas na 5w40 to czy przy laniu innej firmy lepiej pozostać przy tej specyfikacji czy przejść na 5w30 ? Dodam ze auto jeździło głównie po autostradach , obecnie większość tras to miasto i drogi lokalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma to kompletnie znaczenia, jeśli teraz więcej będziesz jeździł po mieście to 5w30 będzie w sam raz, możesz zastosować płukankę Liqui Moly Pro-Line przed spuszczeniem starego oleju żeby pozbyć się go w jak największej ilości wraz z drobnymi osadami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to kompletnie znaczenia, jeśli teraz więcej będziesz jeździł po mieście to 5w30 będzie w sam raz, możesz zastosować płukankę Liqui Moly Pro-Line przed spuszczeniem starego oleju żeby pozbyć się go w jak największej ilości wraz z drobnymi osadami.

To ja też mam pytanie, obecnie jeżdżę na motul 8100 c-clean 5w 40, 80% miasto , z tego co zrozumiałem to bez problemu mogę zmienić na 5w 30 ? Dodam że nie będę zmieniał na inną markę, zostanę przy motulu. Auto e60 530d 2004r. 370.000km. Od czasu kupna auta czyli 6 lat olej wymieniany co 7000km, lub 12m-cy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej 0W40 ma obecnie normę LL04, ciągle był lany Mobil EST, a ostatnie kilka wymian Castrol EDGE FST 0W40 właśnie z normą LL04, a teraz okazuje się, że nowe partie nie mają już normy LL04 zarówno jednego jak i drugiego producenta. Na jaki ewentualnie zmienić olej w E90 320D 163KM?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą oleju z racji mrozów:


Model: E70

Silnik: 4.8

Przebieg: 153 000 km

Styl jazdy: zwykły, czasem agresywna przy wyprzedzaniu

Użytkowanie: 70% miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: brak informacji

Instalacja LPG: tak

DPF: nie

Dotychczas: Valvoline Racin 5W50


Jaki olej proponujecie na zimę, uszczelniacze zaworów wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.