Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Model: E46

Silnik: 320d m47

Przebieg: ok 400-500 tys km

Styl jazdy: rozny

Zużycie bieżące na l/1000km: od wymiany do wymiany ani grama

 

Witam kolegow

mam dylemat wsprawie oleju , mam zalany mobil polsyn 10w40 chcialbym zmienic na lepszy tylko nioe wiem na jaki czy dalej na polsyn czy moze na syntetyk napi9sze cos o samochodzie kondycja wydaje mi sie ze bardzo dobra nie bierze oleju wogole a wymieniam go co 10tys a co do przebiegu to przypuszczam ze ma okolo 400 a 500 tys :) napiszze ze robie krotkie odcinki bo do pracy mam 3 km, rocznie ok 10-12 tys jeszcze jedno pytanko zrobic plukanke nawet zostajac przy polsyn tylko zmiana na innego produceta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E46

Silnik: 320d m47

Przebieg: ok 400-500 tys km

Styl jazdy: rozny

Zużycie bieżące na l/1000km: od wymiany do wymiany ani grama

 

Witam kolegow

mam dylemat wsprawie oleju , mam zalany mobil polsyn 10w40 chcialbym zmienic na lepszy tylko nioe wiem na jaki czy dalej na polsyn czy moze na syntetyk napi9sze cos o samochodzie kondycja wydaje mi sie ze bardzo dobra nie bierze oleju wogole a wymieniam go co 10tys a co do przebiegu to przypuszczam ze ma okolo 400 a 500 tys :) napiszze ze robie krotkie odcinki bo do pracy mam 3 km, rocznie ok 10-12 tys jeszcze jedno pytanko zrobic plukanke nawet zostajac przy polsyn tylko zmiana na innego produceta.

 

Miałem kiedyś E46 z tym samym silnikiem i zalewałem 0W40 LL01, Tobie polecam płukankę i np. zalać 5w40 z specyfikacją LL98 lub 01 np. liqui moly synthoil high tech 5w40, Valvoline synpower 5w40 lub Motul X-cess 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

model e36

silnik m52b28 193km

przebieg podobno 128 000 ale tym się nie sugerujmy auto jest z 1995r

styl jazdy 60 % agresywnie, 40 % normalnie

aktualny olej Alpine 5w30

auto mam od miesiąca dużo jeszcze nie najechałem ponieważ na razie je dopieszczam, jakieś dolewki były ale nie duże. Zastanawiam się nad motulem 8100 x-clean+ 5w30 lub motul 8100 x-max 0w40 oczywiście przed tym płukanka z liqui moly. Bardzo też możliwe że za jakiś czas pojawi się gaz.

olej zmieniam w autach co 10tyś, max 12 jak zapomnę, jeżdżę głównie po mieście, raz do dwóch razy w tygodniu krótka traska 70km , dłuższe trasy sporadycznie tj wakacje odwiedziny i.t.p bardzo proszę o poradę wydaje mi się że lepszy będzie 0w40 ale nie jestem szpecem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

model e36

silnik m52b28 193km

przebieg podobno 128 000 ale tym się nie sugerujmy auto jest z 1995r

styl jazdy 60 % agresywnie, 40 % normalnie

aktualny olej Alpine 5w30

auto mam od miesiąca dużo jeszcze nie najechałem ponieważ na razie je dopieszczam, jakieś dolewki były ale nie duże. Zastanawiam się nad motulem 8100 x-clean+ 5w30 lub motul 8100 x-max 0w40 oczywiście przed tym płukanka z liqui moly. Bardzo też możliwe że za jakiś czas pojawi się gaz.

olej zmieniam w autach co 10tyś, max 12 jak zapomnę, jeżdżę głównie po mieście, raz do dwóch razy w tygodniu krótka traska 70km , dłuższe trasy sporadycznie tj wakacje odwiedziny i.t.p bardzo proszę o poradę wydaje mi się że lepszy będzie 0w40 ale nie jestem szpecem :)

 

0w40 lub 5w40 mozesz zalac i lepiej wybierz miedzy LL-98 i LL-01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E36 sedan 1997r.

Silnik: 2.8

Przebieg: 260 000 tys. km

Styl jazdy: 50/50 Agresywny/Spokojny

 

kupiłem ten samochód na oleju 0W40 Castrol

po 2 miesiącach użytkowania i przejechaniu około 7 tys. km dolałem 3,5L oleju

miesiąc temu wymieniłem olej na 5W40 Mobil po miesiącu i przejechaniu 4 tys. km dolałem 1,5L

Sprzedający mówił, że od wymiany do wymiany bierze tylko 1L jak widać znacznie więcej.

silnik nie kopci, dymka nie puszcza, a olej bierze

200% że nie cieknie bo sprawdzałem

 

jakim olejem powinienem teraz zalać, bo z tego co wyczytałem w internecie, najlepszym rozwiązaniem było by 5W50, ze względu na to, że idzie zima. wartość "5" która określa gęstość oleju na zimnym silniku i szybkość jego płynięcia była by tutaj raczej odpowiednia ze względu na to, że teraz będzie zima. Natomiast wartość "50" określa lepkość, podczas pracy na rozgrzanym silniku. Jeżeli 40 ma zbyt małą lepkość i zrywa się film podczas pracy silnika przez co pewnie bierze ten olej, to czy nie lepiej było by właśnie zastosować 50 który niby nadaje się bardziej do mocno zużytych silników?

 

z tego co zaobserwowałem wszyscy leją oleje 0W40, 5W40, 10W40, 15W40 ale skoro ta wartość przed literą "W" określa gęstość na zimnym to co to zmieni podczas jego pracy? jeżeli zaleje 15W40 to jak będzie -20*C silnik ledwo będzie kręcił. Kompletnie nie wiem jak ten problem rozwiązać mechanik mówi co innego w internecie tez pisze co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie mobil 1 new life 0w40 najlepszy wybor do N55

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej do Bmw:

Model: e46 xda 3.0d

Silnik: M57n

Przebieg: 195 000 tys. km

Przebieg roczny do 10 000tys km

Styl jazdy: 50/50 agresywny/dynamiczny 90% miasto

Zuzycia oleju nie zauwazylem

Do tej pory Castrol Edge 0W40

kupilem już płukanke millersa.

Zastanawiam się nad millersem tylko który XF czy XFS czym się różnią, które parametry wybrać? Generalnie zakup pewnie tylko przez internet gdzie kupić żeby nie trafić na podrobke?

Przykładowe linki http://allegro.pl/millers-xf-longlife-0w40-5l-5x1l-polecam-i5757009931.html

http://allegro.pl/millers-oils-xfs-0w40-5l-bmw-ll04-gdansk-i5708808884.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej do mojego BMW:

Model: e46 318TD 1 Compact 2003r. (08.maj.2003r)

Silnik: I tu mamy problem ponieważ wiele osób twierdzi, że w Compactach od 2003r był M47N lecz sam nie wiem :mad2:

Przebieg: 300.000km (realny-samochód kupiony w NL od pierwszego wlasciciela)

Przebieg roczny ok. 20.000km

Styl jazdy: 70% trasa

Zuzycia oleju nie zauwazylem

Do tej pory nie wiem co było lane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki olej do Bmw:

Model: e46 xda 3.0d

Silnik: M57n

Przebieg: 195 000 tys. km

Przebieg roczny do 10 000tys km

Styl jazdy: 50/50 agresywny/dynamiczny 90% miasto

Zuzycia oleju nie zauwazylem

Do tej pory Castrol Edge 0W40

kupilem już płukanke millersa.

Zastanawiam się nad millersem tylko który XF czy XFS czym się różnią, które parametry wybrać? Generalnie zakup pewnie tylko przez internet gdzie kupić żeby nie trafić na podrobke?

Przykładowe linki http://allegro.pl/millers-xf-longlife-0w40-5l-5x1l-polecam-i5757009931.html

http://allegro.pl/millers-oils-xfs-0w40-5l-bmw-ll04-gdansk-i5708808884.html

 

Możesz pozostać przy tej lepkości ale lepiej kup olej który posiada specyfikację LL01, np. Valvoline synpower 0w40, Motul x-max 0w40.

Sprzedawca z drugiego linku jest godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki olej do mojego BMW:

Model: e46 318TD 1 Compact 2003r. (08.maj.2003r)

Silnik: I tu mamy problem ponieważ wiele osób twierdzi, że w Compactach od 2003r był M47N lecz sam nie wiem :mad2:

Przebieg: 300.000km (realny-samochód kupiony w NL od pierwszego wlasciciela)

Przebieg roczny ok. 20.000km

Styl jazdy: 70% trasa

Zuzycia oleju nie zauwazylem

Do tej pory nie wiem co było lane

 

Silnik masz M47N bo innego nie było w tamtym czasie. Olej polecam np. Motul, Valvoline, lepkość 5w30 lub 5w40 i specyfikacja LL01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej do Bmw:

Model: e46 xda 3.0d

Silnik: M57n

Przebieg: 195 000 tys. km

Przebieg roczny do 10 000tys km

Styl jazdy: 50/50 agresywny/dynamiczny 90% miasto

Zuzycia oleju nie zauwazylem

Do tej pory Castrol Edge 0W40

kupilem już płukanke millersa.

Zastanawiam się nad millersem tylko który XF czy XFS czym się różnią, które parametry wybrać? Generalnie zakup pewnie tylko przez internet gdzie kupić żeby nie trafić na podrobke?

Przykładowe linki http://allegro.pl/millers-xf-longlife-0w40-5l-5x1l-polecam-i5757009931.html

http://allegro.pl/millers-oils-xfs-0w40-5l-bmw-ll04-gdansk-i5708808884.html

 

Możesz pozostać przy tej lepkości ale lepiej kup olej który posiada specyfikację LL01, np. Valvoline synpower 0w40, Motul x-max 0w40.

Sprzedawca z drugiego linku jest godny polecenia.

 

Czyli mam opuscić millersa? XFS ma specyfikacje LL04 to nie lepsza od LL01?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Czyli mam opuscić millersa? XFS ma specyfikacje LL04 to nie lepsza od LL01?

 

LL04 jest lepsza pod względem ochrony środowiska i jest zalecana głownie dla modeli z filtrem cząstek stałych, oczywiście też nadaje się do twojego silnika ale lepsza będzie LL01 która posiada więcej popiołów siarczanych , fosforu i siarki a te dodatki dobrze wpływają na ochronę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ja miałem u siebie i Millersa i Motula. Motula nie polecę nigdy. Znikał w silniku w najszybszym tempie (M54B30 :D )

 

Celujesz w drogie oleje - ja na Twoim miejscu poczytałbym też tych z drugiego końca olejowych obozów ;) - Amsoil, Penrite, Fuchs.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sądzicie o olejach shell.

SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AM-L 5W-30 lub SHELL HELIX ULTRA ECT 5W30.

A miał ktoś styczność z olejem BMW TWIN POWER TURBO LongLife-04 5W-30. Nie jest już to castrol tylko właśnie Shell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jeszcze nie polecę, bo czekam, aż zrobię dolewkę i znów poprosi o dolanie, żeby nie było wpadki, jaką miałem z Motulem - pisałem w tym wątku. Niestety trochę mniej teraz jeżdżę 330tką, więc dłużej to wszystko trwa...

Ale jeśli po dolewce się nie rozczaruję - Penrite 0W50 i dalej nie szukam.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sądzicie o olejach shell.

SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AM-L 5W-30 lub SHELL HELIX ULTRA ECT 5W30.

Tez bym chetnie uslyszal opinie na temat tych olejow

PS

Czy moge do silnika m57N2 zalac olej ze specyfikacja LL-01??

Wiem ze powinien byc LL-04 ale DPF juz dawno nie mam wiec??

Jezeli tak to jaki LL-01 jest godny polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Jestem świeży na forum a BMW kupiłem po raz pierwszy 2 dni temu.

E39 523i

1996

320tys przebiegu

skrzynia automatyczna.

 

Chce wymienic oleje i pewnie wypadaloby zmienic tez w skrzyni i moście. Pytanie co kupić i ile? Pozdrawiam

 

Olej silnikowy 0w40 lub 5w40 z specyfikacją BMW LL98 lub LL01 a o olej do automatu zapytaj tego kolegę: memberlist.php?mode=viewprofile&u=38826

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a do moje niuni co zalać ??

e90 320i 150km 2006r 130tys przebiegu

Teraz jest zalany Megiun 5w30 badz 0w30

Prosze o pomoc. Nie znam sie a chce dla niej jak najlepiej :D

 

Mam tez pytanie co do tego oleju meguin. Dobry jest ?? Slyszal cos ktos o nim??. W Polsce z tego co sie orientuje ciezko jest go dostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie a do moje niuni co zalać ??

e90 320i 150km 2006r 130tys przebiegu

Teraz jest zalany Megiun 5w30 badz 0w30

Prosze o pomoc. Nie znam sie a chce dla niej jak najlepiej :D

 

Mam tez pytanie co do tego oleju meguin. Dobry jest ?? Slyszal cos ktos o nim??. W Polsce z tego co sie orientuje ciezko jest go dostac

 

Możesz pozostać przy 5w30 ale z specyfikacją BMW LL01 np. Valvoline synpower 5w30, gdybyś chciał 0w30 to polecam FUCHS TITAN SUPERSYN 0W30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.