Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że dla silnika nie ma to znaczenia i cieszy się, jak ma olej. Maksymalnego poziomu nie należy przekraczać, ogólnie im więcej oleju w obiegu, na tym większą jego ilość rozkłada się zużycie.

 

DPF jest dobry a olej kupowałem w sklepie motoryzacyjnym

 

No to 0W40 jakiś sobie innej firmy weź, tylko żeby spełniał normę LL-04. Na Castrola trzeba uważać, bo często jest podrabiany i potem pojawiają się problemy. Warto brać z zaufanych źródeł. Ogólnie dziwne, że wcześniej chodził dobrze, a po wymianie głośniej. ;)

 

@grafi73

 

Najwłaściwszy olej do Twojego auta, to będzie silnikowy, spełniający normy dla niego przewidziane. ;) Ja Ci polecam Motula X-clean+ 5W30. Równie dobrze może być też inna marka ;) Powodzenia.

 

@ inarusbox

To przejedź trochę i napisz coś o zużyciu.

 

@ Ryszardoo

Słuchaj, to wlej sobie dowolny 5W40, np Castrol Magnatec jak Ci bierze. Nie jest drogi, nie będziesz bankrutował na dolewki. Olej jest ok i jest duża szansa, że taki też masz wlany, chociaż to bez znaczenia.

 

@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cosmo-pl

mam troche wycieków wiec mysle ze moze to byc wina tez tego skusze sie na LM puki co tylko doradz mi czy 5w40 czy 5w30? cena nie gra roli poprostu niewiem ktory bd lepszy? 5w40 chyba gestszy bd odrobine wydaje mi sie ze lepiej? i czy moge zastosowac ceramizer z LM oczywiscie? a i jaka specyfikacja dla bmw powinna byc? mam n42 z 2003 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo po zrobieniu wycieków i uszczelnaiczy zalewam siewzym olejem tylko jakim? cena tak do około 200zł wiadomo im taniej tym lepiej ;) ktory polecasz z specyfikacja do tego bmw i bedzie dobry?

http://liquimoly.pl/produkty/srodki-smarne/oleje-silnikowe-samochody-osobowe/syntetyczne

http://liquimoly.pl/produkty/srodki-smarne/oleje-silnikowe-samochody-osobowe/technologia-syntetyczna

zupełnie nie wiem co z tego wybrac doradźcie ktoś coś ;/ najlepiej taki ktory sie nada do mojego bmw(2003r) z specyfikacja? aa i warto wlewac cera tec z LM? mam valvotronica nie zaszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj motor: 325d 197km

Poprzedni olej Castrol 5w-30

Chce zmienić na coś "lepszego"

Czy powinienem zrobić po tym castrolu płukankę luqiu moly?

 

Nowy olej jaki chciałbym zalać to Liqui Moly Top Tec 4200, ale zauważyłem też że jest Top Tec 4600.

Pytanie teraz czym one się różnią i który lepszy?

 

Co do samej plukanki jednak się trochę boję, bo silnik teraz nic nie bierze oleju chodzi jak złoto, ale co będzie po płukance.. aż strach ;/

silnik ma przejechane 150k km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich,

Moj nowy nabytek to e39 528i [m52tub28], niestety nie wiem co aktualnie mam zalane, nie ma żadnej karteczki. Myśle o Valvoline SynPower 5w-40 lub Shell Helix Ultra 5w-40. Na shellu wszystkie moje inne auta jeździły i jeżdżą i nie było problemów ale moze valvo bedzie lepszy dla m52tu ? Przed zalaniem nowego oleju oczywiście pójdzie płukanka - która dokładnie byście polecili ? Mam doświadczenie z LM Engine Flush (biała) ale tylko na 5l wg instrukcji i xado vitaflush tutaj juz pakiety wiec mozan dostsowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba będą ok. Nie ma problemu z ich stosowaniem w tym silniku. Ja stosuję płukanki znanych producentów. Xado nie stosowałem nigdy.

 

Jak działa taka płukanka i co daje i jak się to w ogóle robi?

 

To są skondensowane dyspergatory głównie, który rozbijają złogi i zawieszają je w oleju, przy okazji modyfikując nieco inne parametry oleju, dlatego nie wolno na nich jeździć. Tak w telegraficznym skrócie.

 

Witam, moj motor: 325d 197km

Poprzedni olej Castrol 5w-30

Chce zmienić na coś "lepszego"

Czy powinienem zrobić po tym castrolu płukankę luqiu moly?

 

Nowy olej jaki chciałbym zalać to Liqui Moly Top Tec 4200, ale zauważyłem też że jest Top Tec 4600.

Pytanie teraz czym one się różnią i który lepszy?

 

Co do samej plukanki jednak się trochę boję, bo silnik teraz nic nie bierze oleju chodzi jak złoto, ale co będzie po płukance.. aż strach ;/

silnik ma przejechane 150k km

 

4200 spełnia wyższe normy. Masz dobry olej zalany, skąd pomysł, że Top Tec jest lepszy? Możesz spróbować, nawet nie poczujesz różnicy.

 

Płukanki do diesla są wskazane co jakiś czas. Znam ludzi, co robią je co wymianę oleju i silnik nie chodzi gorzej, wręcz jest w bardzo dobrym stanie. Jak uważasz.

 

 

Jest ok. Ile za niego zapłaciłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4200 spełnia wyższe normy. Masz dobry olej zalany, skąd pomysł, że Top Tec jest lepszy? Możesz spróbować, nawet nie poczujesz różnicy.

 

Płukanki do diesla są wskazane co jakiś czas. Znam ludzi, co robią je co wymianę oleju i silnik nie chodzi gorzej, wręcz jest w bardzo dobrym stanie. Jak uważasz.

 

 

Czytałem kilka opini jaki to Castrol jest przereklamowany i że zostawia osad, dlatego po tym jak auto przejechało 150kkm sądzę że warto zrobić płukankę i zmienić olej na "niby" lepszy.

Tylko czy ten Liquid Moly Top Tec 4200 jest naprawdę lepszy od Castrola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby był lepszy, myślę że to podobna półka jakościowa, nawet cena za bardzo się nie różni. Możesz LM spróbować. To co słyszałeś na temat Castrola to jakieś niepotwierdzone bzdury, rozsiewane na forach. Żaden olej, regularnie zmieniany nie zabrudzi silnika do takiego stopnia, jak to "twierdzą magiczni autorzy postów na temat brudzenia Castrola".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Jaki olej wybrać? :D

Model : E46 330cd

Silnik: M57TU

Moc: 204km

Przebieg: 209tyś (sprawdzałem przebieg na module światał oraz kliknięcia stopu i wychodzi z modułu świateł idealnie tak samo a z kliknięć stopu o 40tys więcej)

Styl jazdy: normalny, czasem depne, tak raz na 20km

Użytkowanie: 65% miasto 35% trasa

Zużycie: na bagnecie ubyło 0,5cm przez 2tys km

Instalacja gazowa: nie

dotychczas: Mobil Super 2000 10w40 semi-synthetic

 

co polecacie ? auto nie puszcza dymu nawet jak depnę, jednak gdy auto postoi ponad 20h to podczas uruchomienia silnika pojawia się troche białego dymku wraz z przekręceniem kluczyka, po około 15 sekundach jest już ok, dodam, że przez pierwsze 5sekund silnik jakby głośniej pracuje ale obroty nie wahają się ani troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jakbyś niewiele jeździł i zmieniał co roku, to być może byłby ok, a tak to z zasady oleje półsyntetyczne, to oleje drugiej kategorii, które wlewa się do aut, które trochę tego oleju już zużywają albo są starsze generacyjnie. Tak może być też Castrol 0W40. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!

 

BMW E87 120D z Chip modem na ~190hp, przebieg 250000, jazda głównie emerycka, poprzedni właściciel lubił butować. 60% miasto, 40% trasa,

Czy ten będzie odpowiednio dobry:

 

http://allegro.pl/valvoline-synpower-xtreme-xl-iii-5w30-5l-promocja-i5172722494.html

 

Filtry te:

http://allegro.pl/zestaw-filtrow-bosch-bmw-1-e87-118d-120d-120i-i5509413911.html

 

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.