Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przeszedłem z Castrol-a na Millers-a i zaobserwowałem a właściwie usłyszałem zmianę tonu pracy silnika.

Wydawało mi się, że to autosugestia i postanowiłem zwrócić uwagę na tę kwestię przez dłuższy czas.

Przejechałem już ponad tysiąc km po zmianie i uważam, że moje pierwsze wrażenia były trafne.

W ruchu miejskim jest minimalna różnica ale w trasie silnik jest wyraźnie cichszy i bardziej jest słychać opływające powietrze niż silnik a na Castrol-u było odwrotnie. Przy następnej zmianie oleju chcę przejść na Ams Oil, który ma jeszcze lepsze parametry niż Millers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem przed wymianą oleju i zastanawiam się nad Amsoil 5w30

 

Model: E46

Silnik: M57N 3.0 diesel

Przebieg: 240000 km

Styl jazdy: średni

Użytkowanie: miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: -

DPF: nie

Dotychczas: castrol edge 0W30 wymieniany max co 10tys.

 

Rocznie około 12tys.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ostatnio mały test olejów, które miałem w domu. Myślę, że warto obejrzeć, szczególnie że zbliża się zima.

 

 

Generalnie test wyszedł tak jak się tego spodziewałem, czyli oleje z 0W na początku płyną najszybciej.

Liderem jest Fuchs 0W-30 posiada normę BMW LL01, wiec jeśli ktoś ma auto bez DPF, to polecam na zimę.

 

Największym pozytywnym zaskoczeniem jest Redline Euro-Series 5W-30. Zwróćcie uwagę, że płynie on na równi z Mobilem 1 0W-40 zajmując w tym zestawieniu 2 miejsce. Uważam, że jak na olej z 5W na początku, to prezentuje rewelacyjne płynięcie, dodatkowo NOACK 6 i HTHS 3,7 więc parametry są naprawdę bardzo dobre.

Obecnie używam tego oleju u siebie i jestem z niego bardzo zadowolony, jeśli ktoś ma dostęp to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialnie ! przynajmniej raz cos fajnego. :cool2:

 

Tylko test nie jest miarodajny bo to olej powinien miec temperature -21 a nie pomieszczenie (lodowka) a nie widze tu termometru do plynow. Przy -21 powietrza olej, potrzebuje sporo czasu aby zejsc i nigdy do tej tempy bo jest bardzo kaloryczny. Jezeli zalales swiezo olej i zostawiles nawet na godzine przy -21 w lodowce to ma on tempe powyzej zera dlatego tak dobrze plynie. Dlatego nie widzisz roznicy prawie miedzy olejami. i by sie dluzsze butelki troche przydaly mozna by bylo zaobserwowac szybkosc plyniecia ktora tez jest wazna. Jezeli dasz rade zejsc do -30, wstaw oleje na noc i zmierz temperature plynu, termometrem do plynow, jak temperatura pliynu zaczyna krazyc okolo -20 zobaczysz przepasci pomiedzy oljami a przy minus 30 niektore jezli jest tam olej SL jak liqui moly to w ogole moze nie plynac.

 

Dlaczego cie Redline zaskakuje ? Oprocz absurdalnej ceny to super olej ale CCS ktory zaobserwowales nie jest wiarygodny

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialnie ! przynajmniej raz cos fajnego. :cool2:

 

Tylko test nie jest miarodajny bo to olej powinien miec temperature -21 a nie pomieszczenie (lodowka) a nie widze tu termometru do plynow. Przy -21 powietrza olej, potrzebuje sporo czasu aby zejsc i nigdy do tej tempy bo jest bardzo kaloryczny. Jezeli zalales swiezo olej i zostawiles nawet na godzine przy -21 w lodowce to ma on tempe powyzej zera dlatego tak dobrze plynie. Dlatego nie widzisz roznicy prawie miedzy olejami. i by sie dluzsze butelki troche przydaly mozna by bylo zaobserwowac szybkosc plyniecia ktora tez jest wazna. Jezeli dasz rade zejsc do -30, wstaw oleje na noc i zmierz temperature plynu, termometrem do plynow, jak temperatura pliynu zaczyna krazyc okolo -20 zobaczysz przepasci pomiedzy oljami a przy minus 30 niektore jezli jest tam olej SL jak liqui moly to w ogole moze nie plynac.

 

Dlaczego cie Redline zaskakuje ? Oprocz absurdalnej ceny to super olej ale CCS ktory zaobserwowales nie jest wiarygodny

 

Oczywiście, że test nie jest miarodajny, ponieważ został wykonany w typowo amatorskich domowych warunkach. Oleje leżały w zamrażalniku ponad 2 doby, z tym że dobę przed testem wyjąłem je na jakieś 10 minut w celu dopracowania "konstrukcji".

 

W Redline zaskoczyło mnie to, że pomimo 5W jest porównywalny do 0W i zachowuje się zdecydowanie lepiej od Amsoila AFL i Millersa.

 

Jeszcze znalazłem podobny test zrobiony przez kogoś innego i wyniki Redline się potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie oleje polecacie do:

Bmw e90 318i 96KW 2007r.

Samochód kupiłem niedawno, poprzedni właściciel zalewał

Castrol 5w30 czyli z tego co czytałem to standard.

Po przeczytaniu całego tematu tutaj zauważyłem iż jest

kilka powtarzających się marek. Najciekawiej wygląda Mobil 1 New Life 0W-40 poparty dowodami które przedstawił "Rivasi"

Nieźle wygląda też

http://www.millersoils.co.uk/automotive/tds-automotive.asp?prodsegmentID=987&sector=Car

W książce bmw do silników benzynowych zalecane są oleje:

BMW Longlife-01, BMW Longlife-01FE lub BMW Longlife-04

Alternatywne:

BMW Longlife-98 lub ACEA A3

Mechanik polecił mi olej firmy North Sea ale nie słyszałem nic o tej firmie i nie widziałem nigdzie aby był zalecany...

Skłaniam się ku mobil 1 ale chciałbym się dowiedzieć czy jeśli zmienię 5W30 na 0W40 to nie będzie miało niepożądanych problemów? Czy lepiej pozostać przy 5W30 i zmienić na tego millersa do którego link podałem wyżej. ..

Na stronie millersa jak i Mobil 1 rekomendowane są oleje 5W30

Na Mobil1 0W40 jest podany jako alternatywa...

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4c0692540a6e.png

 

będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie.

Pozdrawiam

Edytowane przez daro85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście, że test nie jest miarodajny, ponieważ został wykonany w typowo amatorskich domowych warunkach. Oleje leżały w zamrażalniku ponad 2 doby, z tym że dobę przed testem wyjąłem je na jakieś 10 minut w celu dopracowania "konstrukcji".

 

a nie masz przypadkiem termometru do cieczy aby zmierzyc temperature oleju przed testem bo tak naprawde tylko tego brakuje bo 2 doby to olej juz na pewno sie znaczno schlodzil ?

 

Redline jest bardzo drogim i wyspkiej klasy olejem ale nawet wedlug redline nie ma takiego plyniecia na zimno a wiec dlatego mysle o termometrze do plynow bo twoj test pokazuje tak naprawde sadze jak zle zachowuja sie niektore oleje nawet przy temperaturach oleju rzedu - 10/-15 stopni .

 

I nie odbierz mnie zle bo jestem pod wielkim podziwem ze ktos robi taki wysilek i to wysilek inteligientny ktopry daje pewne wyobrazenie problemu, tylko staram sie dostac jak najwiecej info :)

 

a jak chodzi o drugie wideo to 4 olej od lewej plynie znacznie szybciej niz powinien bo jego naczynie mu w tym znaczaco pomaga, jest zupelnie inne od innych butelek.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie oleje polecacie do:

Bmw e90 318i 96KW 2007r.

Samochód kupiłem niedawno, poprzedni właściciel zalewał

Castrol 5w30 czyli z tego co czytałem to standard.

Po przeczytaniu całego tematu tutaj zauważyłem iż jest

kilka powtarzających się marek. Najciekawiej wygląda Mobil 1 New Life 0W-40 poparty dowodami które przedstawił "Rivasi"

Nieźle wygląda też

http://www.millersoils.co.uk/automotive/tds-automotive.asp?prodsegmentID=987&sector=Car

W książce bmw do silników benzynowych zalecane są oleje:

BMW Longlife-01, BMW Longlife-01FE lub BMW Longlife-04

Alternatywne:

BMW Longlife-98 lub ACEA A3

Mechanik polecił mi olej firmy North Sea ale nie słyszałem nic o tej firmie i nie widziałem nigdzie aby był zalecany...

Skłaniam się ku mobil 1 ale chciałbym się dowiedzieć czy jeśli zmienię 5W30 na 0W40 to nie będzie miało niepożądanych problemów? Czy lepiej pozostać przy 5W30 i zmienić na tego millersa do którego link podałem wyżej. ..

Na stronie millersa jak i Mobil 1 rekomendowane są oleje 5W30

Na Mobil1 0W40 jest podany jako alternatywa...

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4c0692540a6e.png

 

będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie.

Pozdrawiam

 

Mam identyczny model jak Ty i Rivasi radził mi

...najlepszym wyborem dla twojej benzyny byl by Mobil 1 new life 0W40 przy wymianach co 10K albo Amsoil European Car Formula 5W-40 przy wymianach co 15K (lepsza ochrona przed depozytami w testach FBWT dla Amsoila)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie oleje polecacie do:

Bmw e90 318i 96KW 2007r.

Samochód kupiłem niedawno, poprzedni właściciel zalewał

Castrol 5w30 czyli z tego co czytałem to standard.

Po przeczytaniu całego tematu tutaj zauważyłem iż jest

kilka powtarzających się marek. Najciekawiej wygląda Mobil 1 New Life 0W-40 poparty dowodami które przedstawił "Rivasi"

Nieźle wygląda też

http://www.millersoils.co.uk/automotive/tds-automotive.asp?prodsegmentID=987&sector=Car

W książce bmw do silników benzynowych zalecane są oleje:

BMW Longlife-01, BMW Longlife-01FE lub BMW Longlife-04

Alternatywne:

BMW Longlife-98 lub ACEA A3

Mechanik polecił mi olej firmy North Sea ale nie słyszałem nic o tej firmie i nie widziałem nigdzie aby był zalecany...

Skłaniam się ku mobil 1 ale chciałbym się dowiedzieć czy jeśli zmienię 5W30 na 0W40 to nie będzie miało niepożądanych problemów? Czy lepiej pozostać przy 5W30 i zmienić na tego millersa do którego link podałem wyżej. ..

Na stronie millersa jak i Mobil 1 rekomendowane są oleje 5W30

Na Mobil1 0W40 jest podany jako alternatywa...

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4c0692540a6e.png

 

będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie.

Pozdrawiam

 

Mam identyczny model jak Ty i Rivasi radził mi

...najlepszym wyborem dla twojej benzyny byl by Mobil 1 new life 0W40 przy wymianach co 10K albo Amsoil European Car Formula 5W-40 przy wymianach co 15K (lepsza ochrona przed depozytami w testach FBWT dla Amsoila)...

 

Dzięki za odp...

Tak widziałem ten post... zastanawia mnie tylko to iź na stronie mobil1 jak i millers do tego silnika polecane są oleje 5w30 a 0w40 jako alternatywa. .. który wybrałeś i czy jesteś zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem Millersa 5W30 XF LONGLIFE C3 i jestem zadowolony.

Silnik troszkę ciszej pracuje a w zasadzie ton pracy zmienił się na bardziej przyjemny dla ucha (zwłaszcza w trasie).

Miałem zalane do max i po przejechaniu ok. 1000 km sprawdziłem poziom. Dolałem ok. 0,2 l oleju i stan powrócił do max :)

Po zapoznaniu się z danymi różnych marek (dzięki Koledze Rivasi wiedziałem na co patrzeć) postanowiłem, przy następnej

zmianie oleju przejść na AMSOIL 5W40 SYNTHETIC EUROPEAN ENGINE OIL, który ma jeszcze lepsze parametry niż Millers

a cena jest porównywalna. Jeśli jeszcze nie kupiłeś oleju to jest fajna promocja na AMSOIL

http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje-silnikowe/lepkoci/5w40/amsoil-5w40-100-synthetic-european-engine-oil-4-1-gratis-4-73l-detail

W tej promocji AMSOIL wyjdzie taniej niż Millers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem Millersa 5W30 XF LONGLIFE C3 i jestem zadowolony.

Silnik troszkę ciszej pracuje a w zasadzie ton pracy zmienił się na bardziej przyjemny dla ucha (zwłaszcza w trasie).

Miałem zalane do max i po przejechaniu ok. 1000 km sprawdziłem poziom. Dolałem ok. 0,2 l oleju i stan powrócił do max :)

Po zapoznaniu się z danymi różnych marek (dzięki Koledze Rivasi wiedziałem na co patrzeć) postanowiłem, przy następnej

zmianie oleju przejść na AMSOIL 5W40 SYNTHETIC EUROPEAN ENGINE OIL, który ma jeszcze lepsze parametry niż Millers

a cena jest porównywalna. Jeśli jeszcze nie kupiłeś oleju to jest fajna promocja na AMSOIL

http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje-silnikowe/lepkoci/5w40/amsoil-5w40-100-synthetic-european-engine-oil-4-1-gratis-4-73l-detail

W tej promocji AMSOIL wyjdzie taniej niż Millers.

 

nie o cenę tutaj chodzi. ..;)

skłaniam się bardziej do mobil 1 .... ewentualnie millers. A skąd u ciebie zmiana na 5w40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też cena nie jest tak istotna jak parametry oleju.

Zrobiłem sobie zestawienie tabelaryczne charakterystyk, z których dobitnie wynika, że AMSOIL jest lepszy od Millers-a.

Link do promocji AMSOIL podałem jako przykład, że lepszy olej można kupić taniej niż gorszy tylko trzeba mieć "rękę na pulsie"...

Następna zmiana oleju wypadnie u mnie w porze letniej i wydaje mi się, że 5w40 będzie bardziej odpowiedni.

Jeśli wymiana przypadnie zimą to wleję 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Irlandii i tutaj nie ma tak niskich temp zimą jak w Polsce. Amsoila nie widziałem tutaj, łatwo dostępny jest millers lub mobil 1 więc raczej między tymi dwoma będę wybierał i zobaczę jak to będzie wyglądało, Amsoila będę mógł spróbować następnym razem przy wczesniejszym zamówieniu. .. miałeś zalany kiedyś mobil1 new life 0w40?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nigdy. Do tej pory jeździłem na Castrol-u 5W30 i zmieniałem go co 9-11 tyś. km.

Mimo tak częstych zmian po wlaniu płukanki Millers-a spuszczony olej wyglądał kiepskawo i jego kolor bardziej pasował do zużytego oleju z silnika wysokoprężnego

niż benzynowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanki nigdy nie robiłem, którą byś polecił?

 

Ja używałem płukanki Amsoil Engine Flush, Archoil AR2300 (trzeba ją wlać do oleju ok. 3000km przed wymianą), po nich wszystko działa jak należy.

Przy następnej wymianie przetestuję Archoil AR2820. Mogę jeszcze polecić płukankę LiquiMoly tylko z serii Pro-Line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o motul 8100x-clean+ 5w30 do bmw e60 530d 231km hm bo tak czytam i tych co wyżej olei nie znam a na motulu w rodzinie wszystkie auta chodzą .

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie a co powiecie o motul 8100x-clean+ 5w30 do bmw e60 530d 231km hm bo tak czytam i tych co wyżej olei nie znam a na motulu w rodzinie wszystkie auta chodzą .

 

Motul to zwykły dobry olej, natomiast te które głownie polecamy są lepsze wg. danych z karty charakterystyki i są również znane, może mniej w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o motul 8100x-clean+ 5w30 do bmw e60 530d 231km hm bo tak czytam i tych co wyżej olei nie znam a na motulu w rodzinie wszystkie auta chodzą .

 

Motul to zwykły dobry olej, natomiast te które głownie polecamy są lepsze wg. danych z karty charakterystyki i są również znane, może mniej w PL.

 

A tak od siebie kolega co leje do BMW?

Odważni nie żyją wiecznie...ostrożni nie żyją wcale...

Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie a co powiecie o motul 8100x-clean+ 5w30 do bmw e60 530d 231km hm bo tak czytam i tych co wyżej olei nie znam a na motulu w rodzinie wszystkie auta chodzą .

 

Motul to zwykły dobry olej, natomiast te które głownie polecamy są lepsze wg. danych z karty charakterystyki i są również znane, może mniej w PL.

 

A tak od siebie kolega co leje do BMW?

 

Obecnie Valvoline SynPower Xtreme MST C3 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.