Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, a ja mam takie pytanie - samochód E60 2.0d 150PS 2006r. sprowadzony, ostatnia wymiana oleju 20k km temu, na kompie podaje wymianę za 10k, czy mogę juz teraz go wymienić? jak później ustawić następny przegląd? Dzieki za odp.

 

Nawet wskazane jest abyś go już wymienił, nie radze kierować się inspekcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,mam bmw zalane oryginalnym olejem bmw quality 5w30,jakie polecacie pewne źródło zakupu tego oleju?

 

http://czescidobmw.pl/kategorie/Oleje-Oryginalne-BMW,16961.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E46

Silnik: 320i M52

Przebieg: 256 000 km

Styl jazdy: agresywny

Użytkowanie: głównie trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: nie widzę żadnych ubytków

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Motul x-cess 5w40

 

Nieważne ile wydać, silnik sam nam to zwróci w żywotności. Roczny przebieg 15-20 tys km. od wymiany do wymiany to między 10-12 tys km. O naprawach i modyfikacjach mi nic nie wiadomo. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E46

Silnik: 320i M52

Przebieg: 256 000 km

Styl jazdy: agresywny

Użytkowanie: głównie trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: nie widzę żadnych ubytków

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Motul x-cess 5w40

 

Nieważne ile wydać, silnik sam nam to zwróci w żywotności. Roczny przebieg 15-20 tys km. od wymiany do wymiany to między 10-12 tys km. O naprawach i modyfikacjach mi nic nie wiadomo. Pozdrawiam!

 

X-cess to dobry olej ale jeśli chcesz lepszy to np. ten:

 

http://www.valvoline.sklep.pl/pl/p/VALVOLINE-SynPower-Xtreme-MST-C3-5W40-5L/162

 

lub

 

http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje/silnikowe/amsoil-5w40-100-synthetic-european-engine-oil-5l-detail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tych dwóch który jest lepszy ? Valvoline piszę, że zwiększą interwały serwisowe. Jak wiadomo silnik swoje już przeszedł. Amosil byłby znacnzie lepszy od xcesa i nic się nie stanie jeżel iz xces wleje ten amosil ? Jestem świerzy w tych sprawch więc proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a z tych dwóch który jest lepszy ? Valvoline piszę, że zwiększą interwały serwisowe. Jak wiadomo silnik swoje już przeszedł. Amosil byłby znacnzie lepszy od xcesa i nic się nie stanie jeżel iz xces wleje ten amosil ? Jestem świerzy w tych sprawch więc proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam

 

Obydwa są na podobnym poziomie, nie zwracaj uwagi co piszą o interwałach tylko wymieniaj olej max. co 15 tys.km. lub co rok. Nie masz sie czego obawiac, spokojnie możesz zmienić z x-cess na któryś z wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jeden spam. Czym się różni ten Amsoil od Valvoline ? Nie znam tej marki Amsoil. 7 l valvoline mogę mieć już za 200 zł gdzie Amsoil 5l za 200 zł. Czym to się różni, tylko ceną ? Amsoil jakoś wyjątkowo wpływa na silnik ?

EDIT: Czy oba te oleje to pełny syntetyk na bazie PAO ? Czy HC ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jeszcze jeden spam. Czym się różni ten Amsoil od Valvoline ? Nie znam tej marki Amsoil. 7 l valvoline mogę mieć już za 200 zł gdzie Amsoil 5l za 200 zł. Czym to się różni, tylko ceną ? Amsoil jakoś wyjątkowo wpływa na silnik ?

EDIT: Czy oba te oleje to pełny syntetyk na bazie PAO ? Czy HC ? Pozdrawiam.

 

Producenci nie podają szczegółów na temat swoich produktów dlatego ciężko je porównywać. Amsoil jest mniej popularny w PL ale bardzo zachwalany na całym świece i sam go stosuje w swoim silniku z tym że o mniejszej lepkości.

Oba mają więcej niż 80% bazy syntetycznej(PAO, Estry) natomiast x-cess mniej syntetyku a wiecej HC . Wg kart charakterystyki Amsoil jest identyczny jak Valvoline synpower MST 5w40 natomiast ten link który dałem wcześniej jest do synpower Xtreme a ten już ma gorsze wyniki niż Amsoil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Model: E46

Silnik: 316i

Przebieg: 180 000 km

Styl jazdy: spokojny/miejski

Użytkowanie: miasto 90%

Zużycie bieżące na l/1000km: cieklo w dolnej czesci silnika ale na dniach bedzie wymiana uszczelek i powinno byc git :)

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Nie wiem , samochod posiadam 2 tygodnie :)

 

Z tego co czytalem to polecany jest dla tego silnika MOTUL 5W40 , nie lepszy bedzie 10W40 patrzac na przebieg (ktory raczej nie jest oryginalny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czesc

 

Model: E46

Silnik: 316i

Przebieg: 180 000 km

Styl jazdy: spokojny/miejski

Użytkowanie: miasto 90%

Zużycie bieżące na l/1000km: cieklo w dolnej czesci silnika ale na dniach bedzie wymiana uszczelek i powinno byc git :)

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Nie wiem , samochod posiadam 2 tygodnie :)

 

Z tego co czytalem to polecany jest dla tego silnika MOTUL 5W40 , nie lepszy bedzie 10W40 patrzac na przebieg (ktory raczej nie jest oryginalny)

 

Przebieg nie ma znaczenia, chłopaki tu na forum mają po 500 tys. km. i leją cały czas to co zaleca producent i Tobie też tak radzę, dlatego możesz zalać Motul 8100 X-Cess 5w40 a nawet lepszy był by 5w30 jeśli 90% jezdzisz po miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Model: E46

Silnik: 316i

Przebieg: 180 000 km

Styl jazdy: spokojny/miejski

Użytkowanie: miasto 90%

Zużycie bieżące na l/1000km: cieklo w dolnej czesci silnika ale na dniach bedzie wymiana uszczelek i powinno byc git :)

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Nie wiem , samochod posiadam 2 tygodnie :)

 

Z tego co czytalem to polecany jest dla tego silnika MOTUL 5W40 , nie lepszy bedzie 10W40 patrzac na przebieg (ktory raczej nie jest oryginalny)

 

Przebieg nie ma znaczenia, chłopaki tu na forum mają po 500 tys. km. i leją cały czas to co zaleca producent i Tobie też tak radzę, dlatego możesz zalać Motul 8100 X-Cess 5w40 a nawet lepszy był by 5w30 jeśli 90% jezdzisz po miescie.

 

Witam ponownie.

 

Jezeli chodzi o 5W30 to z jakiej serii ?Eco ? X clean ? Specific ?

Bede wdzieczny za przykladowe aukcje allegro z tymi olejami , dla 5w40 oraz 5w30 (abym nie pomylil :) )

 

Z gory dzieki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Witam ponownie.

 

Jezeli chodzi o 5W30 to z jakiej serii ?Eco ? X clean ? Specific ?

Bede wdzieczny za przykladowe aukcje allegro z tymi olejami , dla 5w40 oraz 5w30 (abym nie pomylil :) )

 

Z gory dzieki

 

Pozdrawiam

 

http://allegro.pl/motul-8100-x-clean-5w30-5l-filtry-40-507-00-504-i4236099967.html

 

lub

 

http://allegro.pl/gdansk-motul-8100-x-cess-5w40-5l-filtry-do-40-i4187022650.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Model: E61

Silnik: 525d

Przebieg: prawie 240 000 km

Użytkowanie: miasto 80/trasa20

jakis wyciek maly chyba moze byc przez odme chce ja wymienic

Instalacja LPG: nie

DPF: chyba nie jestem pewien

Dotychczas: Nie wiem , samochod posiadam 3 tygodnie :)

chce wymienic olej i wszystkie filtry i tu pytanie raczej stawiam na castrola czy motul?

filtry moga byc bosha ? czy lepiej knechta jak polecaja tu na forum , ile tego oleju 8l starczy? czy przed wymiana wyplukac jakims srodkiem lm? czy to cos daje

czy wymieniac odme ? czy tylk0 oryginarl czy moze byc zamiennik

dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam

 

Model: E61

Silnik: 525d

Przebieg: prawie 240 000 km

Użytkowanie: miasto 80/trasa20

jakis wyciek maly chyba moze byc przez odme chce ja wymienic

Instalacja LPG: nie

DPF: chyba nie jestem pewien

Dotychczas: Nie wiem , samochod posiadam 3 tygodnie :)

chce wymienic olej i wszystkie filtry i tu pytanie raczej stawiam na castrola czy motul?

filtry moga byc bosha ? czy lepiej knechta jak polecaja tu na forum , ile tego oleju 8l starczy? czy przed wymiana wyplukac jakims srodkiem lm? czy to cos daje

czy wymieniac odme ? czy tylk0 oryginarl czy moze byc zamiennik

dzieki za odpowiedz

 

Castrol sobie odpuść bo pozostawia syf w silniku, płukanka Liqui Moly z serii Pro-Line i możesz zalać Motul 8100 X-clean + 5w30. Do twojego silnika wchodzi chyba 8,3 L. Filtry Mann, Knecht, Bosch raczej tez ok. Odma oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Model: E46

Silnik: 320i m54

Przebieg: 238 000 km

Styl jazdy: spokojny/miejski

Użytkowanie: miasto 80%

Zużycie bieżące: nie wiem niedawno go kupiłem.

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: castrol magnetic 10w40.

 

Myślałem, aby teraz zalać valvoline synpower 5w40 lub 5w30 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czesc

 

Model: E46

Silnik: 320i m54

Przebieg: 238 000 km

Styl jazdy: spokojny/miejski

Użytkowanie: miasto 80%

Zużycie bieżące: nie wiem niedawno go kupiłem.

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: castrol magnetic 10w40.

 

Myślałem, aby teraz zalać valvoline synpower 5w40 lub 5w30 ??

 

Polecam użyć płukanki i przejść na 5w40, valvo synpower będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni VALVOLINE SYNPOWER MST 5W-30 od VALVOLINE SYNPOWER XL-III 5w30? Można go śmiało lać zamiast MST, który mi poleciłeś do 118d e87 ?
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

Model: E60

Silnik: 535d M57N2

Przebieg: 147 000 km

Styl jazdy: spokojny/miejski

Użytkowanie: miasto 70%

Zużycie bieżące: nie zauważalne

DPF: tak

Dotychczas: Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30

 

Możesz pozostać przy lepkości 5w30 ale lepiej zmień markę na coś lepszego np. Valvoline , Amsoil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czym się różni VALVOLINE SYNPOWER MST 5W-30 od VALVOLINE SYNPOWER XL-III 5w30? Można go śmiało lać zamiast MST, który mi poleciłeś do 118d e87 ?

 

Obydwa śmiało można zalać. Wg. kart charakterystyki MST ma troszkę lepszy wskaźnik lepkości i lepiej utrzymuje silnik w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Jakoś miesiąc temu wymieniłem olej w silniku na Motula X-coś tam. W cześniej zrobiłem płukankę, i chyba wypłukało coś, bo zaczął coś lekko przydymiać i lekko ubywa olej. Pytanko czy można zastosować K2 Militec-1? Znajomek mechanik polecił mi go, że niby uszczelnia, zabezpiecza silnik od wewnątrz a nie wpływa na jakość olej. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hejka.

Jakoś miesiąc temu wymieniłem olej w silniku na Motula X-coś tam. W cześniej zrobiłem płukankę, i chyba wypłukało coś, bo zaczął coś lekko przydymiać i lekko ubywa olej. Pytanko czy można zastosować K2 Militec-1? Znajomek mechanik polecił mi go, że niby uszczelnia, zabezpiecza silnik od wewnątrz a nie wpływa na jakość olej. Prawda to?

 

Szczerze to nie za bardzo znam ten specyfik i ciężko mi cokolwiek powiedzieć o nim. Jeśli nie ma dużych ubytków to nie przejmował bym się na razie. Płukanka rozpuszcza syf do postaci zawiesiny tak że nic nie wypłucze co mogło by zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E61

Silnik: 520d N47

Przebieg: 186000 km

Styl jazdy: spokojny

Użytkowanie: mieszane(miasto/trasa)

Instalacja LPG: nie

DPF: tak

Dotychczas:nie wiem???

 

Ogólnie twierdze że powinien być 0W 30

ale gdy sprawdzam na stronie Castrol to jest tak

Polski Castrol poleca 0w 30

to samo wpisuje w angielską wyszukiwarkę i Castrol poleca 0w 40

http://ew5.earlweb.com/search.php?site= ... =5&brand=1

http://ew5.earlweb.com/search.php?site= ... 3&brand=17

Dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.