Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na obecnym oleju mam przejechane okolo 14.000km. Czy juz powoli mam przygotowywac sie na wymiane?

Model: E46 Touring

Silnik: 320d M47N

Przebieg: 181 000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: miasto 65% trasa 35%

Zużycie bieżące na l/1000km: ~50 ml

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Castrol EDGE DIESEL 5W40

 

Jeszcze prosze o podanie stronki/zrodla skad zamowic olej, zeby w srodku nie bylo jakiegos Lotosa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, na obecnym oleju mam przejechane okolo 14.000km. Czy juz powoli mam przygotowywac sie na wymiane?

Model: E46 Touring

Silnik: 320d M47N

Przebieg: 181 000 km

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: miasto 65% trasa 35%

Zużycie bieżące na l/1000km: ~50 ml

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Castrol EDGE DIESEL 5W40

 

Jeszcze prosze o podanie stronki/zrodla skad zamowic olej, zeby w srodku nie bylo jakiegos Lotosa;)

 

Tak, powinieneś już myśleć o wymianie. Jeśli więcej jeździsz po miescie to proponował bym olej mniej lepki np. 5w30 (silnik będzie miał lżej) ale 5w40 rónież jest ok. Jeżeli twój silnik spełnia normy EU3 to możesz stosować oleje o specyfikacji LL-01 lub LL-04 jeśli EU4 to tylko LL-04.

Tu masz jeden ze sklepów który jest dystrybutorem kilku polecanych marek olejowych: http://pro-choice.pl/ lub nasz forumowy sklep http://www.czescidobmw.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 116I E87

Silnik 1.6L (N43)

Przebieg 50tyś

Praktycznie tylko miasto

Roczny przebieg około 10tys.

Styl jazdy - normalny

 

 

Witam kolegów przymierzam się do zrobienia przeglądu wiec i wymiany płynów. Wiem że było pare tematów dotyczących oleju silnikowego ale nigdzie nie znalazłem opinii na temat akurat tego ktory chce zastosować a mianowicie :

FUCHS RACE PRO S 5W30 5L

Czy ktoś miał z nim do czynienia, został mi polecony przez portal zmienolej dokładnie przez P.Piotra ktory z tego co mi wiadomo posiada dość obszerna wiedzę . Poczytałem trochę na temat tego oleju i według specyfikacji i opinii jest świetny. Aktualnie jeżdżę na Castrolu 0W30

przebieg mojej jedynki to 50tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E87

Silnik: 118D N47 (143KM)

Przebieg: ~ 150 000 km

Styl jazdy: umiarkowany

Użytkowanie: 60% miasto / 40% trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: znikome

Instalacja LPG: nie

DPF: nie wiem szczerze ;/

Dotychczas: nie mam informacji prawdopodobnie Castrol 0W40

 

Witam kolegów. Chciałbym zrobić już niedługo serwis olejowy w mojej świeżo zakupionej Buni. Zastanawiam się jaki olej oraz filtry ew. byłyby najlepsze do tego modelu. Odnośnie oleju, ważne żeby był jak najlepszy dla silnika, mój przebieg roczny to około 25-35 tys km, silnik nie przechodził żadnych napraw. Z tego co się orientowałem Castrol poleca 0W40. Myślałem o Castrolu 0W30 LL01 lub LL04? Czy to dobry wybór? Czy może jest coś lepszego? Może Castrol Edge 5W30? Bo taki podobno uzupełniają w serwisie BMW?

Co do filtrów zastanawiałem się nad firmą Knecht ew koszty filtrów są takie Filtr paliwa - 100zł, oleju - 50zł, powietrza - 110zł, kabinowy - 85zł. Przepraszam jeśli gdzieś walnąłem gafę. Jest to moja pierwsza Bawarka i chciałbym o nią zadbać :) Proszę o radę dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
BMW 116I E87

Silnik 1.6L (N43)

Przebieg 50tyś

Praktycznie tylko miasto

Roczny przebieg około 10tys.

Styl jazdy - normalny

 

 

Witam kolegów przymierzam się do zrobienia przeglądu wiec i wymiany płynów. Wiem że było pare tematów dotyczących oleju silnikowego ale nigdzie nie znalazłem opinii na temat akurat tego ktory chce zastosować a mianowicie :

FUCHS RACE PRO S 5W30 5L

Czy ktoś miał z nim do czynienia, został mi polecony przez portal zmienolej dokładnie przez P.Piotra ktory z tego co mi wiadomo posiada dość obszerna wiedzę . Poczytałem trochę na temat tego oleju i według specyfikacji i opinii jest świetny. Aktualnie jeżdżę na Castrolu 0W30

przebieg mojej jedynki to 50tys.

 

Jest to olej na bazie PAO i Estrów tak że zapewnia najlepszą ochronę podobnie jak Amsoil European Car Formula 5W30, jeśli cena Ci nie przeszkadza to śmiało możesz go zalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E87

Silnik: 118D N47 (143KM)

Przebieg: ~ 150 000 km

Styl jazdy: umiarkowany

Użytkowanie: 60% miasto / 40% trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: znikome

Instalacja LPG: nie

DPF: nie wiem szczerze ;/

Dotychczas: nie mam informacji prawdopodobnie Castrol 0W40

 

Witam kolegów. Chciałbym zrobić już niedługo serwis olejowy w mojej świeżo zakupionej Buni. Zastanawiam się jaki olej oraz filtry ew. byłyby najlepsze do tego modelu. Odnośnie oleju, ważne żeby był jak najlepszy dla silnika, mój przebieg roczny to około 25-35 tys km, silnik nie przechodził żadnych napraw. Z tego co się orientowałem Castrol poleca 0W40. Myślałem o Castrolu 0W30 LL01 lub LL04? Czy to dobry wybór? Czy może jest coś lepszego? Może Castrol Edge 5W30? Bo taki podobno uzupełniają w serwisie BMW?

Co do filtrów zastanawiałem się nad firmą Knecht ew koszty filtrów są takie Filtr paliwa - 100zł, oleju - 50zł, powietrza - 110zł, kabinowy - 85zł. Przepraszam jeśli gdzieś walnąłem gafę. Jest to moja pierwsza Bawarka i chciałbym o nią zadbać :) Proszę o radę dzięki i pozdrawiam!

 

Powinieneś kupić olej ze specyfikacją LL-04 bo zapewne posiadasz filtr cząstek stałych, do twojego silnika polecam olej lekko bieżny tzn. 0W30 lub 5w30. Osobiście nie lubie Castrol ale jak chciał byś jego to ten będzie w sam raz: http://oil-land.pl/pl_PL/p/Castrol-Edge-Professional-BMW-LL04-0W30-1L/711 z innych to polecam:

 

Amsoil European Car Formula 5w30 - 100% syntetyk

Motul 8100 X-clean + 5w30

Valvoline SynPower MST 5w30

Millers XF Longlife C3 5w30

Liqui Moly Top Tec 4200 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E87

Silnik: 118D N47 (143KM)

Przebieg: ~ 150 000 km

Styl jazdy: umiarkowany

Użytkowanie: 60% miasto / 40% trasa

Zużycie bieżące na l/1000km: znikome

Instalacja LPG: nie

DPF: nie wiem szczerze ;/

Dotychczas: nie mam informacji prawdopodobnie Castrol 0W40

 

Witam kolegów. Chciałbym zrobić już niedługo serwis olejowy w mojej świeżo zakupionej Buni. Zastanawiam się jaki olej oraz filtry ew. byłyby najlepsze do tego modelu. Odnośnie oleju, ważne żeby był jak najlepszy dla silnika, mój przebieg roczny to około 25-35 tys km, silnik nie przechodził żadnych napraw. Z tego co się orientowałem Castrol poleca 0W40. Myślałem o Castrolu 0W30 LL01 lub LL04? Czy to dobry wybór? Czy może jest coś lepszego? Może Castrol Edge 5W30? Bo taki podobno uzupełniają w serwisie BMW?

Co do filtrów zastanawiałem się nad firmą Knecht ew koszty filtrów są takie Filtr paliwa - 100zł, oleju - 50zł, powietrza - 110zł, kabinowy - 85zł. Przepraszam jeśli gdzieś walnąłem gafę. Jest to moja pierwsza Bawarka i chciałbym o nią zadbać :) Proszę o radę dzięki i pozdrawiam!

 

Powinieneś kupić olej ze specyfikacją LL-04 bo zapewne posiadasz filtr cząstek stałych, do twojego silnika polecam olej lekko bieżny tzn. 0W30 lub 5w30. Osobiście nie lubie Castrol ale jak chciał byś jego to ten będzie w sam raz: http://oil-land.pl/pl_PL/p/Castrol-Edge-Professional-BMW-LL04-0W30-1L/711 z innych to polecam:

 

Amsoil European Car Formula 5w30 - 100% syntetyk

Motul 8100 X-clean + 5w30

Valvoline SynPower MST 5w30

Millers XF Longlife C3 5w30

Liqui Moly Top Tec 4200 5w30

 

Dzięki wielkie za podpowiedź ! :) Zorientuje się w cenach i zakupie coś porządnego :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Model: E46 touring

Silnik: M47N

Przebieg: 197000 km

Styl jazdy: średni

Użytkowanie:krótkie odciniki 0d 5 do 30 km

Zużycie bieżące na l/1000km: delikatnie

DPF: nie

Dotychczas: mobil 10w40

 

olej już mi się zbliza do wymiany i zastanawiam się nad zmiana na pełen syntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy tak dużym zużyciu oleju 1l/1000km :shock: ciężko coś kompetentnie doradzić .Występują sprzeczności - krótkie odcinki/ apetyt na olej .Jeżeli przejdziesz na syntetyk bo na nim powinieneś właśnie jeździć, ze względu na mniejszą lepkość , będzie jeszcze więcej brał oleju. Ja bym proponował ustalić wpierw przyczynę tak dużego zużycia oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E46 touring

Silnik: M47N

Przebieg: 197000 km

Styl jazdy: średni

Użytkowanie:krótkie odciniki 0d 5 do 30 km

Zużycie bieżące na l/1000km: delikatnie

DPF: nie

Dotychczas: mobil 10w40

 

olej już mi się zbliza do wymiany i zastanawiam się nad zmiana na pełen syntetyk

 

Jesli zuzycie oleju jest małe to śmialo mozesz przejsc na syntetyk, wczesniej zastosuj plukanke do silnika. Markę oleju polecam np. Millers, Valvoline, LM, Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E46 touring

Silnik: M47N

Przebieg: 197000 km

Styl jazdy: średni

Użytkowanie:krótkie odciniki 0d 5 do 30 km

Zużycie bieżące na l/1000km: delikatnie

DPF: nie

Dotychczas: mobil 10w40

 

olej już mi się zbliza do wymiany i zastanawiam się nad zmiana na pełen syntetyk

 

Jak jest takie duże zużycie oleju można spróbować 10W60, drogo, ale podobno pomaga. Pamiętam, że jak w 1998 roku kupiłem Octavię TDI, to na wymianach w serwisie autoryzowanym lali do niej tylko 10W60 Castrola, lecz tej marki nie polecam. Śmigam do wielu lat na olejach Liqui Moly, a tam też jest 10W60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E46 320d 2003 r.

Silnik: M47DO1

Przebieg: 210 331km

Styl jazdy: mieszany,

Uzytkowanie: jazda po Warszawie - odcinki po 20km dziennie i raz na 2 tygodnie trasy po 200-400 km

Zużycie bieżące na l/1000km: trudno powiedziec, auto od 3 tygodni u mnie

DPF: nie

Dotychczas: Brak danych, jestem wlascicielem od 3 tygodni

rocznie ok 25 000 - 30 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Totalu myslalem do 323i, oczywiscie ze do M nie wolno takiego lac...

 

Już lepiej wybrać coś z Motula, Millers, valvo, LM, jeśli kupisz od dystrybutora to nie masz się co obawiać o podróbki. Ten sklep który podałem wyżej jest oficjalnym dystrybutorem w PL.

 

A czy do zdrowego M52TU warto zalać Millersa 5w30 ?? czy lepiej nie kombinować i pozostac przy 5w40 tak jak jest teraz?

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie polecasz i nie lubisz costrol'a? Ma on jakiś negatywny wpływ na silnik? Przyspiesza jego zużycie? Czy po prostu są lepsze oleje od castrol'a i warto je lać?
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E46 320d 2003 r.

Silnik: M47DO1

Przebieg: 210 331km

Styl jazdy: mieszany,

Uzytkowanie: jazda po Warszawie - odcinki po 20km dziennie i raz na 2 tygodnie trasy po 200-400 km

Zużycie bieżące na l/1000km: trudno powiedziec, auto od 3 tygodni u mnie

DPF: nie

Dotychczas: Brak danych, jestem wlascicielem od 3 tygodni

rocznie ok 25 000 - 30 000 km

 

Jeśli sporo jeździsz po mieście to polecam 5W30 ze specyfikacją LL-04, marki oczywiście jak wcześniej, czyli :

Amsoil European Car Formula 5w30 - 100% syntetyk

Motul 8100 X-clean + 5w30

Valvoline SynPower MST 5w30

Millers XF Longlife C3 5w30

Liqui Moly Top Tec 4200 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

A czy do zdrowego M52TU warto zalać Millersa 5w30 ?? czy lepiej nie kombinować i pozostac przy 5w40 tak jak jest teraz?

 

Oczywiście że możesz zalać 5W30, nie ma żadnych przeciwwskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czemu nie polecasz i nie lubisz costrol'a? Ma on jakiś negatywny wpływ na silnik? Przyspiesza jego zużycie? Czy po prostu są lepsze oleje od castrol'a i warto je lać?

 

Wiele osób zaobserwowało gorszą kulturę pracy silnika, łatwiej odparowuje i co najgorsze pozostawia osad w silniku. (zaobserwowane na edge 5w30).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy do zdrowego M52TU warto zalać Millersa 5w30 ?? czy lepiej nie kombinować i pozostac przy 5w40 tak jak jest teraz?

 

Oczywiście że możesz zalać 5W30, nie ma żadnych przeciwwskazań.

 

a czy na tym oleju moze zaczac zużywac olej... jesli w tym momencie zużywa go bardzo malo?

nie chcialbym zeby zuzycie oleju się zwiększyło...

 

a duzo dobrego slyszalem o olejach Millersa, w tym takze o 5w30...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

A czy do zdrowego M52TU warto zalać Millersa 5w30 ?? czy lepiej nie kombinować i pozostac przy 5w40 tak jak jest teraz?

 

Oczywiście że możesz zalać 5W30, nie ma żadnych przeciwwskazań.

 

a czy na tym oleju moze zaczac zużywac olej... jesli w tym momencie zużywa go bardzo malo?

nie chcialbym zeby zuzycie oleju się zwiększyło...

 

a duzo dobrego slyszalem o olejach Millersa, w tym takze o 5w30...

 

To zależy w jakim stopniu zużyty jest silnik, może być tak że troszkę więcej go ubędzie ale nie koniecznie, wiedz o tym że oleje odparowują, jedne bardziej drugie mniej, dlatego warto kupić taki który ma najniższy współczynnik NOACK (odparowanie) np. AMSOIL może się poszczycić jednym z najlepszych wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 325i E46

Silnik 2.5L (M54B25)

Przebieg 198 tyś

Miasto - 30% / autostrada 70%

Roczny przebieg około 15-20 tys.

Styl jazdy - normalny

Zużycie oleju - ok 150 ml na 1000km

Obecny olej Castrol Edge 5W30 (o ile wiem od nowości)

 

Zastanawiam się czy warto coś kombinować przy 200 tys z innym olejem... 150 ml na 1000km to nie jest masakra, lecz może inny by nie był tak wcinany. Jakieś sugestie co do lepszych "smarowaczy"? Odma co prawda nie wymieniana od nowości, może to pierw spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmę wymienic na pewno nei zaszkodzi, a pomóc może.

Co do oleju: to moze przejsc na Millersa albo Motula 5w40? Podobno duzo lepsze od castrola. Moze zużcyie oleju Ci zniknie, lub znacząco się obniży.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Właśnie zdziwiło mnie, że ludzie narzekają na castrola... a to pierwszy olej polecany przez BMW.

 

Jest polecany bo mają umowę miedzy sobą i muszą to robić, tak samo jak inne marki olejowe z innymi producentami samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.