Skocz do zawartości

320i sedan zatrzaśnięty kluczyk


mrG2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Grzebałem sobie przy autku i mi wypadł kluczyk z kieszeni na tylnej kanapie.

Mam pytanie, czy da się do niego jakoś dostać przez bagarznik? Bagarznik nie ma zablokowanego zamka, ale jak go otworzę zacznie wyć alarm.

Da się w jakiś sposób podnieść odchylić półkę, żey wsadzić tam łapę?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za jak najszybszy odzew.

Edytowane przez mrG2.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim sedanie nie mam wyciętej blachy ale kiedyś poradziłem sobie z tym samym problemem jaki ma kolega - zatrzasnęły mi się kluczyki w aucie i musiałem poszukać miejsca, które ma największą elastyczność do odchylenia - drzwi przednie .

 

przygotowałem sobie plastikowe kołki różnych grubości i wpychałem od góry drzwi tak by zrobić sobie miejsce na twardy drut ... po zrobieniu miejsca zrobiłem taki haczyk i zaczepiłem za korbkę od otwierania szyby pokręciłem nią kilka razy i auto otworzyłem :mrgreen: . jak tym sposobem Ci się nie uda to jedyna i najtańsza rada to wal szybę drzwi :mrgreen: i mów która to to Ci ją wyślę bo mam komplet do sedana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to sedan a bagażnik jest otwarty to niech otworzy go a koło koła zapasowego jest aku to niech go odłączy wtedy alarm przestanie wyć, bedzie miał troche czasu oby pomysleć. W moim sedanie po odłączeniu aku i ponownym podłączeniu zamki same sie otwierają i zaraz zamykają to może być i u niego .Wtedy tylko szybko pociągnąć za klamke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za rady. Z tym alarmem to chodziło tylko o to, żeby sąsiadom nie wył jak będę próbował wydostać kluczyki późnym wieczorem, alo wczesnie w nocy :P

 

Samo otwarcie auta poprzez odchylenie drzwi u góry i wyciągnięcie rygielka zajęło mi dziś rano całe 3minuty :)

Po ciemku pewnie grzebałbym z godzinę i więcej. A władza by mnie sprawdzała nie raz. Mam zbyt wielu "uczynnych" w bloku i okolicy.

 

Opiszę a szybko jak to zrobiłem. Może komuś się przyda.

Potrzebne były:

2 wkrętaki

sznurek

drut (dość sztywny)

taśma izolacyjna

kawałek cienkiego filcu

młotek z wąskim stylem

 

Taśmą owinąłem wkrętaki, żeby nie porysować lakieru. Odchyliłem drzwi od kierowcyw górnym prawym rogu. Podłożyłem filc w tym samym celu, co owijałem wkrętaki. Wsunąłem styl od młotka między podkładki filcowe. Dzięki temu miałem szczelnę ok 1-2mm. Zrobiłem małą pentlę na sznurku i zawinąłem na nią drut.

Drutem nakierowałem pętelkę na rygielek, zaciągnęłem ją na nim i po kłopocie.

 

Wybrałem tą metodę, mimo leżącego pilota przyciskami ku górze. Tylne drzwi są mniej "elastyczne".

 

Wielkie dzieki za odpowiedzi.

 

Powodzenia i szerokości, oraz niskiego spalania życzę.

 

Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raz wyciągałem tylną mała szybke w drzwiach i gdyby nie to że był mróz -20 to bym bez wymiany szyby wszedł do auta a tak to minimalnie za mocno śrubokret przekrzywiłem bo nie chciała puścić uszczelka bo przymarzła i pekła mi szyba;/ Ale ogólnie da się ja delikatnie wyjąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.