Skocz do zawartości

[e90]320d problem z 1 xenonem (przetwornica?)


esselu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zacząło mi sie walić coś z kseonem z lewej strony [raz świeci raz nie świeci, raz mruga ...]. Po wysłuchaniu waszy rad zmieniłem żarniki stronami. Podziałało z pare dni dobrze, a następnie ten sam problem z tej samej str [lewej], automatycznie odrzuciłem, że jest to wina żarników. Zajechałem do magika pod kompa nic ciekawego mi nie wykrył, po za informacją, że coś jest nie tak z lewą lampą [po niemiecku błąd- "coś tam coś tam- skrętne" ]- i tu pytanie ocb ? - ja nie mam skrętnych lamp :cry: pre lci.

Wyjąłem przetwornice - marka mitsubishi electric (niebieska naklejka) .

Zadzwoniłem do firmy zajmującej sie naprawą przetwornic. Facet mówi "że może to być jednak żarnik, bo po zamianie stron żarników - przetwornica może mieć inne napięcia wyjściowe na żarnik - po nagrzaniu może się wyłączać :duh:, - powiedział żebym sprawdził bezpieczniki ... i jak wywaliło bezpiecznik to wtedy okaże się że to wina przetwornicy".

Co robić ? Kupować nową i nie bawić sie w naprawy czy dać do naprawy i zaoszczędzić ~200zł ? Czy to może nie przetwornica ? Jak sprawdzić, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto...

 

Przetwornica:

http://i.imgur.com/YnQal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie wysłałem parę dni temu przetwornice do szpeca hid service który stwierdził iż moja przetwornica jest sprawna 200%. Nie mam zielonego pojęcia co mogło się stać, gdzie tkwi błąd że xsenon z lewej nie świeci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gdy zarnik z jednej strony migał jak stroboskop i wyłączał się winnym okazał się akumulator, nie dawał odpowiedniego napięcia na przetwornice po wymianie miganie ustapiło.

http://desmond.imageshack.us/Himg535/scaled.php?server=535&filename=dsc0230kopiay.jpg&res=landing

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=160396 Czyszczenie parownika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=160013 MOJE E-90 skradziona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem cos podobnego przedwczoraj. Przy naprawie wiazki od PDC musialem wyciagnac obie lampy. Po naprawie PDC chcialem zobaczyc czy dziala bez wkladania lamp. I to byl blad.

Po wlozeniu lamp przestal swiecic prawy xenon. I co dziwnego czasami sie wlaczal i gasl tak na zmiane. Oczywiscie sypnelo bledami otwarty obwod, blad poziompowania, blad dynamic. Juz zaczalem sie przymierzac do zakupu nowego modulu swiatel, ale przed tym postanowilem zrezetowac modul odlaczajac na 2 godzinki akumulator. I eureka pomoglo, po podlaczeniu akumulatora wszystko wrocilo do normy.

 

Moze warto sprobowac. czasami najprostsze metody sa najbardziej skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

podczepiajac się pod temat, mam pytanie do kolegow.

czy przelozenie samej przetwornicy (gdy wina lezy po jej stronie) wystarczy, czy trzeba ja w jakiś sposób adaptować, kodować...?

chce uniknąć naprawy przez ASO bo cena jest zabojcza. wymiana 500PLN + 1500PLN przetwornica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam. odgrzewam temat.

pare dni temu podczas jazdy zgasł mi prawy xenon, po chwili zapalił się znowu i działał bez zarzutu. aż do wczoraj. wczoraj zgasł i już się nie zapalił :( teraz podczas odpalenia auta xenon tylko na ułamek sekundy zabłyśnie i na tym koniec.

Panie i Panowie gdzie szukać przyczyny?? żarnik przetwornica czy jeszcze coś innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem pewnie już rozwiązany ale ja zaczynałem od zamiany żarówek.

Niestety to nie przyniosło efektu i dopiero wymiana przetwornicy rozwiązała problem.

Tak jak poprzednicy proponuję również zamienić przetwornice w celu potwierdzenia uszkodzenia .

Mi udało się kupić używaną za niezbyt wygórowaną kwotę i działa już drugi miesiąc.

Przetwornicę wymieniłem bez wyjmowania reflektora.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.