Skocz do zawartości

E46 SWAP MPakietowych foteli z E90 do E46


yoshimura01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie są mniejsze na 100% bo po montażu na styk bok fotela jest z środkowym tunelem a nawet uciera delikatnie jak na maxa do przodu podsuniesz a od strony drzwi miejsca nie przybyło (fotele z e92 czyli rozkładane)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dwa plusy i dwie masy raz

em podłączyłem i doprowadziłem pr

ad wiec tutaj na pewno nie chodzi o napięcie :( przynajmniej tak mi się wydaje. ogolnie fotel da się ustawić ale meczu mnie to bo powinien cały czas chodzić :( każda wskazówka mile widziana...

No i jak tam Kolego, dałeś radę z tym modułem pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa plusy i dwie masy raz

em podłączyłem i doprowadziłem pr

ad wiec tutaj na pewno nie chodzi o napięcie :( przynajmniej tak mi się wydaje. ogolnie fotel da się ustawić ale meczu mnie to bo powinien cały czas chodzić :( każda wskazówka mile widziana...

No i jak tam Kolego, dałeś radę z tym modułem pamięci?

z braku czasu olałem temat.. ale teraz mam czas i zabieram sie za to tylko na początku może ktoś posiada schemat wtyczki z samochodu?? bo z fotela mam a ten schemat oszczędził by mi masę czasu!

 

liczę na to ze podpięcie kbusa rozwiąże temat /przynajmniej powinien bo jak ustawia sie pamieć fotela to tylko pozycji chyba bez pompowania boczków...? a moze nawet i pamieć by zaczęła działać :D

 

to juz prawie pewne ze potrzeba sygnału can do fotela kierowcy tylko teraz może ktoś wie skąd podciągnąć ten kabelek.? tylko dlaczego fotel pasażera ma same objawy?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

witam!

Panowie odgrzewam kotleta :)

 

moze ktos bedzie w stanie mi pomoc. wkladam fotele z e92 do e36. jednym z problemow jakie napotkalem na drodze jest ich podlaczenie. fotele sa full elektryki i narazie w celu sprawdzenia podlaczylem je pod zasilanie + i -. problem jest taki ze dzialaja ale tylko jakies 20 sekund, moze pol minuty (nie mierzylem) po czym przestaja dzialac. zeby zadzialaly musze je odlaczyc od zasilania i odczekac chwile. ktos wie dlaczego tak sie dzieje? dodam ze podlaczalem je bezposrednio pod akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny2891 Niestety fotele elektryczne w serii E90 mają sterowniki z dodatkowymi sygnałami linii CAN. W E46 nie mamy nawet skąd pobrać takich sygnałów, więc podanie bezpośredniego napięcia +12V powoduje "szok" dla sterowników foteli z E90. Po krótkim przekazaniu napięcia trzeba odłączyć zasilanie i odczekać dłuższą chwilę. Nie wiem, może jakiś emulator sygnału CAN dał by radę podtrzymywać stałe zasilanie na sterownikach... Jeśli chcemy przeszczepić fotele z E90 do E46, to na razie musi się decydować wyłącznie na regulowane manualnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, bo wszystko niższe od E90 nie ma sygnałów CAN do zasilania foteli. Nie wiem jak to na dłuższy czas zniesie taki sterownik. Ja planowałem u siebie osobne włączniki wbudować w fotele, ale z uwagi na "losowe" działanie regulacji odpuściłem temat elektrycznych E90.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Gdyby kogoś kiedyś interesowało to ostatnio podłączyłem pełne elektryczne fotele z e90 do e46. (należało przerobić soft w sterowniku fotela - działa wszystko poza pamięcią gdyż nie da się zrealizować połączenia modułu fotela z kluczykiem )


Dla zainteresowanych rmbogacki@gmail.com

Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.