Skocz do zawartości

E60 530D nie działa tempomat


Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Po odłączeniu szl takie błędy wywala:

http://i.imgur.com/Yb9xsXIl.jpg

Manetka działa prawidłowo pod istą,tylko na zegarach nie wyświetla żadnego komunikatu odnośnie tempomatu,gdy ruszamy manetką.

Auto w fa ma $540,wyrzuciłem to z fa i zakodowałem auto bez tempomatu.Potem dodane sa540 i auto zakodowane bez rezultatu.Robiony flash dde i ciągle to samo,ręce już opadły. :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego jak może być brak rozwiązania zapewnie zaprowadił bym bunie do serwisu Bmw i rozwiazanie by znaleźli z tym ze gra nie warta świeczki lepiej trzymać nogę na gazie ,pewnie wymienili by wszystkie podzespoły które sa związane z tempo i napewno by działał no ,ale po kiego skoro własnymi siłami można problem rozwiązać wspólnie na forum zapewne takich jak osób jest więcej i tylko czekają na rozwiązanie tego problemu . Bardzo dziękuje koledze gk tds który poświęca bardzo dużo czasu i wspólnie glowimy sie nad zjeb.....ną usterką. Dzięki Grzegorz powoli dojdziemy do tego problemu zamawiam manetkę aby wyeliminować kolejną niby wadę .
Maniacy BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem manetkę juz w drodze ale nie wiem czy tobyl sens :| dzisiaj zdemontowalem swoją manetkę i co sie okazało w tym ustrojstwie praktycznie nic nie ma poza czysta płytką i blaszki które poruszając wajchą przesuwają sie na odpowiednie miejsce iwysyla wtedy sygnał . Co lepsze po zdemontowaniu i tak wywala nadal mi błąd 45f8 to wygląda mi jednak na DDE uwalony skoro manetka wysyła sygnał do DDE a on wysyła błąd to raczej chyba jego wina tak na logikę . Kur... Juz brakuje mi sił i nerwów . Koledzy jezeli ktoś wie napotkał juz cos takiego piszcie plisssss :)
Maniacy BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeszcze jeden ważny fakt:po wgraniu wsadu dde z innego auta(mpps,bdm)na liczniku pokazuje się ikonka tempomatu,na ori sofcie auta tego nie ma.Podejrzewam wsad lub dde jest uszkodzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na tym niemieckim forum tez pisza zeby manetke zmienic i wykasowac zapisane ustawien a raczej jak by to tak przetłumaczyć, zapisane nauczone ustawienia w module w którym pojawiał się błąd.

 

Tak mi odpisal:

ACC muss zwingend aus den H-/L-Can raus und die Lernvarianten/Lernwerte, nicht Adaptionen, gelöscht werden von den SG's die den Fehler bringen.

 

ACC musi zostać usunięty z H-/L-Can i wartości uczenia się (nie adaptacje) usunąć z modułu w którym wystąpił błąd.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kolegę tu można zrozumieć co napisał ten Niemiec jak było by jaśniej wyjaśnione było by super. Druga sprawa dodam ze dzisiaj podmieniałem zegary z innego auta i tempo u mnie nie działa a gdy do kolegi włożyłem swój licznik tempomat działa czyli licznik ok można go wyeliminować zostaje na moj rozum manetka soft i DDE :)
Maniacy BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego ca ja zrozumiałem trzeba usunąć wpisy w module DDE poprzez NCS

 

DDE lub MSV70 (w zależności jak jest modul zapisany w Ncs-ie) -> F5 Status analog/digital -> F1 Digitalwerte -> F5 Fahrzeugausstattung -> F8 löschen lub alle löschen

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego ca ja zrozumiałem trzeba usunąć wpisy w module DDE poprzez NCS

 

DDE lub MSV70 (w zależności jak jest modul zapisany w Ncs-ie) -> F5 Status analog/digital -> F1 Digitalwerte -> F5 Fahrzeugausstattung -> F8 löschen lub alle löschen

Kolego mógłbyś bardziej sprecyzować,bo piszesz o ncs expert,a masz na myśli inpę chyba.

W ncs nie możesz wejść w dde na pewno nie w 5.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.