Skocz do zawartości

wklad sportowy czy stozek???


Guccio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym zasiegnoc info w sprawie filtorw powietrza,

czy wklad sportowy czy stozek, z tego co wiem to jest miedzy nimi niewielka roznica lecz wklad po prostu sie wklada w miejsce starego filtra a ze stozkiem to juz jest troszke roboty. a jaka jest roznica miedzy nimi podczas uzytkowania??? czy ktos wie???

dzieki i pozdrawiam

B - M - W

http://img135.imageshack.us/img135/9788/160x80houseofflyingdaggers202t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że wogóle nie odczujesz różnicy (poza zwiększeniem głośności dolotu), może niewielką przy prawidłowym zainstalowaniu stożka, jednak to wymaga kilku przeróbek. Poza tym przy stożku szybciej brudzi się przepustnica a kurz nie przechwycony przez stożek trafia prosto do silnika.
Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmieniłem stożek na zwykły filtr powietrza i stwierdzam, że jest róznica. Na korzyść oczywiście orginalnego rozwiazania. Samochód pracuje ciszej i ma lepszy moment w zakresie 2-3 tyś. obrotów co odczuwa się szczególnie przy spokojnej jeździe. Jeśli się upierasz przy stozku i jesteś z Wielkopolski to chetnie odstapię ci za 3 dyszki mocowania wraz z filtrem i uszczelką tylko zakładac i jechać. Ja mam silnik 1,6 tak więc nie wiem jak sie zachowuja stożki w wiekszych silnikach.Mimo wszystko nie polecam. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dzieki

ja tez mam 1.6L gaz sekwencyjny na nic nie narzekam lecz jedyni ezdecyduje sie na wklad, rzeczywiscie stozekmi nie potrzebny, cena okolo 170pln firmy K&N , i chodzi mi o to ze na takim filtrze mozna wiecej przejechac, mozna go ymyc specjalnym plynem wiec wydatek oplacalny a i lepszy doplyw powietrza tak mowia

dzieki za info :cool2:

B - M - W

http://img135.imageshack.us/img135/9788/160x80houseofflyingdaggers202t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze takie pytanko zwiazane z filtrem

jak wspominalem mam silnik 1.6L w coupe z 96 roku

i filtr o wymiarach 23 / 23 cm u niektorych kolegow sa inne filtry w prostokacie od czego to zalezy??? zaznaczam ze przy tej samej pojemnosci

B - M - W

http://img135.imageshack.us/img135/9788/160x80houseofflyingdaggers202t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co wam da za lepsze osiągi jak poprawicie dolot do silnika bedzie lżejszy jak i tak bedzie go trzymało na wylocie jezeli chcecie poprawić osiągi to jak robic lzejszy dolot to i wylot trza modyfikowac mając na mysli wydech czy polerowanie kanałow w bloku jak i kolektorze
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dzieki

ja tez mam 1.6L gaz sekwencyjny na nic nie narzekam lecz jedyni ezdecyduje sie na wklad, rzeczywiscie stozekmi nie potrzebny, cena okolo 170pln firmy K&N , i chodzi mi o to ze na takim filtrze mozna wiecej przejechac, mozna go ymyc specjalnym plynem wiec wydatek oplacalny a i lepszy doplyw powietrza tak mowia

dzieki za info :cool2:

 

Jak juz wspomniales o myciu filtra jakims specjalnym plynem to moglbys podac mi jakies namiary na ten plyn :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem wkładkę K&N i od tego oleju na filtrze tylko się przepływka zasyfiła,przy zagazowaniu wywaliłem wkładkę i wsadziłem orginał i jest ok.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce sie sam przekonac czy taka wklada sportowa jest lepsza od zwyklego, jesli ma starczyc na dluzej i bedzie dobrze spelniac swoja funkcje to czemu nie, zwykla podruba filtra kosztuje 40pln ceny orginalu nie znam, a pisza ze mozna na takim filtrze sppkojnie przejechac 160tys km ( oczywiscie go czysczac specjalnym preparatem jaki zamiescilem pozwyzej)

B - M - W

http://img135.imageshack.us/img135/9788/160x80houseofflyingdaggers202t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to wkladak sportowa K&N nie pogorszy nic i nic nie zepsuje ( moze sie myle) a da tyle co lepszy dolot powierza

a to chyba dobrze prawda??

 

 

1. zwykły filtr, powietrza daje tyle ile potrzeba dla silnika:)

2. starcza powiedzmy na 10000km, i raczej nie powinno sie przekraczac tej wartosci.

BMW 318i E30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.