Skocz do zawartości

E60 Czy wymiana AKU na taki sam wymaga wkodowania?


xaan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Potem okazało się, że klema plusowa się mocno nagrzewa. Wymieniłem na dobrą używaną i się nie grzeje.

 

W ASO BMW jest akcja serwisowa na klemę plusową i wymieniają za darmo na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Test z IBS wypadł niestety pozytywnie.

Rozłączyłem wtyczkę na noc i dzisiaj komunikatu brak.

Chyba 700zł trzeba będzie wydać. Rozumiem że trzeba całość wymienić, bo innej możliwości nie ma?

 

Tak całość + prawdopodobnie adapter do niej. Pojeździj z odpiętym IBS-em kilka dni i poobserwuj abyś miał pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
IBS był 8 razy modifikowany od 2003 roku, jednak nie był idealny od początku szkoda, że na niego akcji serwisowej nie zrobili.....

IBS 580zl plus adapter 125zł są gdzieś lepsze ceny?

 

Pytałeś w tym sklepie ? http://www.czescidobmw.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
koledzy czy wystarczy w inpie jak dopisze nowy akumulator czy muszę dać go do kodować a mianowicie mam 80Ah 640A, a mam kupić 80Ah 740 lub 720A , czy taka róznica ma znaczenie

 

Wystarczy sama rejestracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem zamiar zakodować lub zarejestrować nowy akumulator, ale po prostu nie miałem czasu, a potem zapomniałem.

Tak więc minęło już 7 miesięcy i mimo braku kodowania, wszystko jest w najlepszym porządku.

 

Zapewne twój nowy aku stracił na żywotności a problemy zazwyczaj zaczynają się po roku ale oby nie :)

 

 

W moim przypadku, za późno już na kodowanie, tak więc przyjmuję na siebie role "KRÓLIKA DOŚWIADCZALNEGO",

za pół roku powrócę do tematu i odpowiem sobie i kolegom z forum - czy jednak warto było zakodować nowy

akumulator :D

 

Ps. Do zobaczenia w lutym 2013 r. Życzcie mi powodzenia :D

 

Witam,

Za 1,5 tygodnia luty, więc zgodnie z umową wracam do tematu.

 

Na chwilę obecną akumulator działa bardzo dobrze i nie sprawia najmniejszych problemów.

Tak więc brak kodowania w moim przypadku nic nie zmieniło.

 

Niemniej jednak wydaję mi się, że warto "zakodować" nowy akumulator przy wymianie, w myśl zasady

"strzeżonego Pan Bóg strzeże" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

Za 1,5 tygodnia luty, więc zgodnie z umową wracam do tematu.

 

Na chwilę obecną akumulator działa bardzo dobrze i nie sprawia najmniejszych problemów.

Tak więc brak kodowania w moim przypadku nic nie zmieniło.

 

Niemniej jednak wydaję mi się, że warto "zakodować" nowy akumulator przy wymianie, w myśl zasady

"strzeżonego Pan Bóg strzeże" :)

 

I oby tak dalej :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
miałem słabe aku, w zimie przy minus 20 nie potrafił zakręcić, w lecie w tym roku przy wyłączonym zapłonie radio gasło po ok 30 min i meldował słabe aku. Wymieniłem na nowy kwasowy, różnica parametrów to 10 ampero godzin więcej na nowym aku. Zapalał pięknie przez trzy dni, w czwarty dzień zameldował słabe aku, po zarejestrowaniu wszystko jest OK. działa już miesiąc bez zastrzeżeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Również i ja się podepnę. Mianowicie piąteczka ma w sobie zrejstrowany aku 110Ah a kupiłem nowy 90A. Jest jakaś procedura w DIS, Inpa żeby to zrobić ?

 

viewtopic.php?f=48&t=114603&p=1588812&hilit=rejestracja+akumulatora+inpa#p1588812

 

viewtopic.php?f=15&t=138242&p=1098029&hilit=rejestracja+akumulatora+inpa#p1098029

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.