Skocz do zawartości

LPG do e38 740 m62 PRINS VSI vs instalacja 5 generacji


Michal_sk8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czytałem o instalacjach do bmw e38 740 i najlepszą ale najdroższą okazała się instalacja PRINS VSI dedykowana do silnika m62 (koszt 7 tyś.) lecz natrafiłem na temat instalacji gazowej 5 generacji czyli nowszej już

 

opis instalacji gazowej 5 generacji LPi zamiast LPG

 

Już na naszym rynku dostępna jest w rozsądnych cenach instalacja 5 generacji z wtryskiem gazu fazy ciekłej.

Jest to instalacja bez reduktora gazowego i komputera a wtryskiem gazu sterujekomputer samochodowy.

Wtryskiwacze gazowe sa takie same jak benzynowe tylko dobiera się odpowiednio skalibrowane do nich dysze gazowe o tej samej przepustowości co wtryskiwacze benzynowe.

Gaz jest za pomocą pompy gazowej w zbiorniku wtryskiwany jako ciekły porzez wtryskiwacze pod ciśnieniem do cylindrow.

stosujac ten system można mieć nawet mniejsze spalanie gazu od benzyny a zarazem większą moc silnika.

 

Która z tych 2 instalacji lepiej by się sprawowała,wiem że Prins jest najlepszy w 4 generacji to czy jakaś instalacja 5 generacji będzie lepsza skoro taką teraz wprowadzili?

Czy ktoś ma którąś z tych instalacji lub miał taką i taką i ma porównanie jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 gen kme i jestem bardzo zadowolony. Zapłaciłem grosze za instalacje (łącznie około 2,5k zl) ale dobrze dobrali mi podzespoły i śmiga pięknie.

 

Z tego co mi wiadomo i co mówią w Łodzi w warsztatch montujących LPG 5 gen instalacji jest bez sensu i nieopłacalny. Instalacja jest bardzo droga i wcale nie lepsza niż 4 gen. 5 gen wkładają do aut z bezpośrednim wtryskiem i/lub turbiną, bo wtedy ma to sens. Ja się zgadzam, bo nie widze sensu wkładać do starego samochodu, ktory niewiadomo ile jeszcze pojeździ instalacji za niewiadomo ile kasy. Ten prins też wydaje mi się ekonomicznie nieopłacalny, bo zobacz ile musisz zrobić km żeby ci się zwrócił, no ale to moja opinia :)

 

Nie wierz w bajki że będzie niższe spalanie LPG niż benzyny. Paliwo LPG jest mniej kaloryczne od etyliny, dlatego żeby uzyskać taka samą moc trzeba wtrysnąć troszkę więcej gazu. Dlatego auto pali więcej LPG niż benzyny i tak musi być, nie oszukasz praw fizyki, chemii i przedewszystkim natury :)

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jakiś czas temu też wahałem sie jaką instalacje wybrać.

 

Wybrałem instalacje stag-a wtryski hana i jestem bardzo zadowolony . Duża bulta w koło i w zaden sposób nie odczywam ze jezdze na gazie poza tankowaniem na stacji :) polecam zapłaciłem za instalacje 5000zł

.....::: Zaczynaj każdy swój dzień jakby miał swój cel :::....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym Prinsie pomyślałem bo jest to podobno najlepsza instalka dlatego tak droga bo pod ten silnik akurat, chciałem wsadzić coś dobrego aby potem nie żałować ,że poskąpiłem na LPG, choć skoro na jakąś tam instalacje dają np 2 lata gwarancji to wiadomo ,że nie rozsypie się od razu, autem za dużo nie planuje i tak jeździć więc naprawdę by mi się strasznie długo zwracała, o ile w ogóle by się zwróciło...dlatego też myślę co tam wrzucić,bo zawsze mogę dać tańszą o połowę a resztę kasy na co innego przeznaczyć i i tak na tańszej pewnie też by dobrze jeździło

 

jak udało Ci się kupić instalację 4 generacji do v8 za 2,5 tyś?

 

tu jest cennik kilku instalacji

 

http://www.egp.pl/cennik.htm

 

Nadal czekam na kogoś co jeżdził na Prinsie vs innej instalacji i da porównanie czy jest jakieś w ogolę oraz kogoś co śmigał na dobrej 4 generacji oraz 5 generacji

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę też dostępność częsci do prinsa a innych instalacji. Do mojego staga w całej polsce jest kupe warsztatów co mają częsci na miejscu. Do prinsa zawsze na zamówienie.

 

Moja instalacja też ma 2 lata gwarancji .

 

Długo sie zastanawiałem czy prinsa też nie zakładać ale ten servis do mnie przemówił.

 

Pozdrawiam

.....::: Zaczynaj każdy swój dzień jakby miał swój cel :::....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak udało Ci się kupić instalację 4 generacji do v8 za 2,5 tyś?

 

 

Normalnie, pojechalem na zaznajomiony warsztat i dostalem promocje lekka, a do tego włożyłem KME, bo jest polskie i dobre. Tańsza jest od prinsow itd, bo nie jest tak znana. A wcale nie odbiega jakościowo i też dostałem 2 letnią gwarancje. Naprawde polecam, bo nie mam żadnego problemu. Jezdze juz 2 rok i nic, nie licząc regulacji ale to chyba normalne i zrozumiałe. Rocznie autem robie 35k - 40k km praktycznie tylko miasto także myśle ze jednak moja instalacja troszkę po dupie dostaje, a i tak nic się nie dzieje.

 

Nie wiem jak w innych miastach ale w łodzi zero probelmu z częsciami, chociaż może tak być bo to łódzka firma :P i jak coś to się do magazynu jedzie i tyle.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stag 300plus,reduktor gold,wtryski zielone hana-4tys zl

Taki zestaw jak powyzej bije LR Omegas i PRINS VSI na glowe.

Tez mialem dylemat,pojechalem do warsztatu i powiedzialem ze chce taka instalacje zebym sie do niej palcem nie dotknol.

Jestem bardzo zadowolony.Nie marka sie liczy tylko jakie komponety zostana uzyte i kto to bedzie instalowal.

Polecam:

http://lpg-forum.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
nie planowałem dużo jeżdzić bo nei musiałem dojeżdzać do pracy ani na trening bo wszystki miałem w okolicy mojego domu ,ale ostatnio akurat musiałem, trochę pojeździć w niecały rok przejechałem 20 tyś więc ciesze się że mam LPG i mogę się nawet pochwalić rekordowo niskim spalaniem otóż dokładnie 10,8 l LPG wyzerowane spalanie na kompie pokazało średnia z tej 400km trasy spalanie benzyny na poziomie 8,8l , sam byłem bardzo mile zaskoczony podczas tankowania bo po przeliczeniu na cene benzyny to wychodzi mi jak spalanie 4-5 l bp a tyle to pala jakieś nowoczesne dizle :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam jakiś czas temu też wahałem sie jaką instalacje wybrać.

 

Wybrałem instalacje stag-a wtryski hana i jestem bardzo zadowolony . Duża bulta w koło i w zaden sposób nie odczywam ze jezdze na gazie poza tankowaniem na stacji :) polecam zapłaciłem za instalacje 5000zł

 

Mam identyczną konfigurację w swojej BMW 735i czyli STAGA i wtryski HANA i też jestem bardzo zadowolony. Przyznaję rację że różnicę czuć tylko przy tankowaniu a nie w jeździe samochodem. Ja co prawda dałem za swoją 4 500pln ale normalnie musiał bym zapłacić 5 200pln :)

Mogę polecić Pawła Rzońce z pod Wrocławia który mi zakładał tą instalację, naprawdę mistrz świata jeśli chodzi o LPG

Cała Polska w cieniu Śląska :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym Prinsie pomyślałem bo jest to podobno najlepsza instalka dlatego tak droga bo pod ten silnik akurat, chciałem wsadzić coś dobrego aby potem nie żałować ,że poskąpiłem na LPG, choć skoro na jakąś tam instalacje dają np 2 lata gwarancji to wiadomo ,że nie rozsypie się od razu, autem za dużo nie planuje i tak jeździć więc naprawdę by mi się strasznie długo zwracała, o ile w ogóle by się zwróciło...dlatego też myślę co tam wrzucić,bo zawsze mogę dać tańszą o połowę a resztę kasy na co innego przeznaczyć i i tak na tańszej pewnie też by dobrze jeździło

 

jak udało Ci się kupić instalację 4 generacji do v8 za 2,5 tyś?

 

tu jest cennik kilku instalacji

 

http://www.egp.pl/cennik.htm

 

Nadal czekam na kogoś co jeżdził na Prinsie vs innej instalacji i da porównanie czy jest jakieś w ogolę oraz kogoś co śmigał na dobrej 4 generacji oraz 5 generacji

 

pozdrawiam

 

Piszesz tutaj że nie wiesz czy w ogóle zwróci Ci się ta instalacja LPG? To ja zapytam, po co w ogóle ją chcesz zakładać skoro ma się nie zwrócić? Ja zakładałem swoją instalację LPG z myślą żeby zwróciła się jak najszybciej. A później jak się już zwrócić to ma jeszcze zarobić na siebie. Chyba po to właśnie ludzie zakładają LPG żeby jeździć taniej ale żeby jeździć taniej to instalacja musi się zwrócić to chyba logiczne takie nie :D

Cała Polska w cieniu Śląska :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się bo miałem już LPG w e34 swojej,oraz toyote avensis która jest ekonomiczna, ale mam już instalację bo wiem że nie będę i tak sprzedawał wcale tej e38 ,po za tym mówiłem że może długo się zwracać bo naprzemiennie jeździł bym trzema autami, i pytałem czy jest sens akurat taką drogą czy można tańszą i nie będzie różnicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką instalację tam założyłeś do swojej E38 ale wiem że jeśli ma ona 8V to cena dobrej instalacji i żeby to dobrze chodziło to koszt ok 5 200pln.

Piszę tu o instalacji LPG + montaż i na to wszystko faktura VAT. A jeśli dobrze się pokombinuje z VAT-em to można tą instalację wyrwać za 4 700pln :) wraz z montażem.

Cała Polska w cieniu Śląska :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod moim zdjęciem profilowym masz napisany model auta, 4,4 V8 instalacja STAG wtryski HANA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.