Skocz do zawartości

e36 316 Osłona pod silnik


hardcore

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego "hardcore" polecam strony www.realoem.com oraz www.bmwfans.info . Odnajdziesz tam rysunki oraz numery części wraz z orientacyjnymi cenami oryginalnych części do swojego samochodu, wystarczy wpisać 7 ostatnich cyfr VIN pojazdu. Pomoże Ci to rozwiązać wiele nurtujących Cię wątpliwości. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa auta jak i wszystkie plastiki nawet osłona pod silnik nie zmieniają sie wraz z pojemnośćia :) czym sie różni silnik 20 , 2.5 czy 2,8 prawie niczym. Ja np mam silnik 2.0 a osłone kupiłem ori od M POWEr I TEZ PASUJE . Wiec proponuje poczytac pierw a nie pisac POSTA i czekac az odp dostaniesz na złotej tacy i według twojego toku myslenia BMW seri 3 ma rózne silniki i z tym rózne obudowy to troche bez sensu wiec chyba kolega HARDCORE tutaj nie błysnoł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna pasowac czyba ze chcesz wsadzic jakąś inna osłone od innej serji, po za tym to do bmw 3 aby wszystko było kompletne to potrzebne sa całe nadkola ( nie popekane ) do których mocujesz osłone dodatkowo takie dwa plastiki w krztałcie trójkąta z takim wąsem na lewą i prawą strone juz nie wspomne o tunelach powietrznych do chłodzenia tarcz chamulcowych . tak jak pisał kolega popatrz na tą strone REAL OEM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom temat nie nie jest łatwy

 

na allegro i nie tylko generlanie sa osłony do benzyn i disli oraz do cupe/cabrio, sedan/combi - jak sie pytam o compacta to jest cisza o potem spzredawca mówi ci sie mu wydaje

 

kupiłem juz dwie osłony i żadna nie pasuje - sprzedawca oddał kasę i powiedział, ze nikt mu nie zgłaszał reklamacji - nie wiem jak inni to montuja ale byłem z tym nawet u mechanika

 

forum i strony śledzę od prawie roku i niestety nie mam odpowiedzi jak ta osłona powinna wyglądać ja mam akurat E 36 316 (silnik 1.6) compact 1997 ;

 

uzywanej niestety nie udało mi się nigdzie do compacta dostać a jechać pół polski aby mierzyc od innego modelu - bez sensu.

 

więc jakby ktos miał czas i chęci i cos napisał albo pokazał (Warszawa, Lublin i po trasie) byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to podam ci num tel do sklepu w wawie, oni ustalają czesci po num VIN czyli 7 ostatnich cyfr i bez problemu ci doradzo tylko ze czesci to orginały ja za swojąosłone zapłaciłem ok 200 zł .

 

tez nie wiedziałem ze do osłony są jeszcze inne czesci tak jak te trójkąty z wąsami :) i wszystko razem po zakupieniu zaczełem montować. bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to podam ci num tel do sklepu w wawie, oni ustalają czesci po num VIN czyli 7 ostatnich cyfr i bez problemu ci doradzo tylko ze czesci to orginały ja za swojąosłone zapłaciłem ok 200 zł .

 

tez nie wiedziałem ze do osłony są jeszcze inne czesci tak jak te trójkąty z wąsami :) i wszystko razem po zakupieniu zaczełem montować. bez problemu.

 

podaj tutaj lub na priva - osłony z wąsami mam ale .... zobaczymy co poradzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na allegro takie cos i po co kombinować:

dużo ludzi ma takie i jest zadowolonych , osłona idzie od zderzaka, zasłania prawie do misy olejowej, jak poszukasz w sklepach u siebie to pewno znajdziesz nawet taniej. Jeszcze są osłony dodatkowo na misę ale musisz sobie przeglądnąć. I jak w oryginale - przecież nikt nie patrzy na podwozie i nie musi widzieć znaczka wtopionego BMW.

http://allegro.pl/oslona-pod-silnik-bmw-e36-od-1991-do-1997r-i2533064642.html

No chyba że chcesz sobie już zabudowę robić z blachy to cie wyjdzie jakieś 300zł.

"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oprócz osłony na aleegro nie dostaniesz innych czesci do osłony jak np te małe osłonki po lewej i prawej stronie które tworzą całość osłony pod silnik ( troche zagmatwane ) a ja nie chce kupic czegos co " prawie siega z tad do tamtąd " a potem wiatr gdzies wieje a w kabinie słychac jak by cos sie działo . Moim zdanie kupienie w takim sklepie orginalnych czesci jak np Osłona kompletna po silnik koszt zedu 200 zł montujesz bez zadnych problemów bo wszystko jest sprawdzone z num pojazdu i pasuje jak ulał. ale z drógiej strony człowiek nie jest taki głupi aby za tłumik końcowy dac 1800 zł do BMW wartego 4000 ( chociaż jak bym miał tyle kasy to bym dał :) )Chodzi mi o to podsumując ze nie które czesci warto kupic ori bo są lepszej jakość a nawet w nie których przypadkach tańsze.

sklepikarze na alegro kozystają z tego ze człowiek z góry mysli ze czesci ori są droższe.

 

pozdro.

 

temat uważam za zamkniety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadna z tych osłon nie przypomina tej która ja montowałem. moja osłona zaczynała sie od przodu do miski olejowej tak ze osłaniała koła zebate i paski ale miske juz nie plus te małe plastikowe trójkąty z wąsami które maskują jak by tunele powietrzne i tyle . po kupieniu tej osłony i załozeniu wszystkie otwory pasowału i nic nie musiałem przerabiac. po prostu zakladasz i przykrecasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ hardcore

 

osłony z linków 1 i 4 sa według mnie pod chłodnicę i paski i do silnika ledwo dochodzą (przy 1,6 silniku) - więc nie wiem jak ludzieto montują bo ja osłonę - zabudowy chłodnicy mam co prawda krótszą - ta która podchodz pod zderzak - a te z liknów 1 i 4 wyraźnie zaczynaja sie od zderzaka więc są chyba jakimś rozbudowaniem tej, która ja mam.....

 

osłona z linku nr 2 - jest właśnie pod silnik i skrzynię - pytanie tylko czy to co pisze sprzedawca jest zgodne ze stanem faktycznym czyli czy podpasi to Twojego modelu - ja niestety na dislach suię nie znam więc nie pomogę - ryzyk fizyk

 

osłona z linku nr 3 jest górną osłoną/zabudową chodnicy, kórą idzie na pas przedni i chłodnicę

 

@ adek 328i - niestety sklepu BMW warszawa nie znalazłem - po wpisaniu wyrzuca sporo różnych linków ale zadnego sklepu, kóry kompetemntnie by sie wypowiedział w sprawie osłon - jak byś cos więcej sobie przypomniał lub znalazł - daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ adek 328i - dzięki - znalazłem sklep są na Mokotowie; ale znalazłem też mechanika w Lublinie, który powiedział ,ze da się moją osłonę nałożyć trzeba tylko tą osłonę chłodnicy co mam zdemontować - więc zobaczymy co z tego wyjdzie;

 

przy okazji masz może jakiś program do diagnostyki - ja mam INPE ale nie łączy mi się ze sterownikiem silnika - mógłbyś pomóc i podpiąć jak masz czym

Edytowane przez anko1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie kompa to jestem laikiem wczoraj kupiłem to " http://allegro.pl/show_item.php?item=2568679766 " a teraz jestem w gruzji i wróce ok 6,7 wrzesnia wiec dopiero bede zaczynał ten temat. jak coś to napisze jak sie sprawuje ten program.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.