Skocz do zawartości

[e90] wymiana foteli.


drenkrom

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam mocno temat, ale nie widzę sensu zakładania nowego. Posiadam BMW E90 Przed lift ze zwykłymi fotelami podgrzewanymi. Zakupiłem fotele sportowe z alcantary z grzaniem i podgrzewaniem z wersji LCI europa. Rozumiem, że wtyczki pasują p&p (czytałem kilka tematów), po prostu nie podłączam aktywnych. zagłówków, a pompowanie boczków podłączam do + i - np. do grzania. Jednak w moich fotelach, zagłówki nie chcą się ruszyć, są sztywne, lekko pochylone do przodu (od strony pasażera mocniej niż od strony kierowcy). Czym to może być spowodowane? Używam coś sporej siły. Góra dół się poruszają, nie mogę zmienić kąta ich ułożenia. Dziękuje za pomoc. :roll:

 

Odpowiedź na wszystkie Twoje pytania znajdziesz w tym wątku

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=228508

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odświeżam mocno temat, ale nie widzę sensu zakładania nowego. Posiadam BMW E90 Przed lift ze zwykłymi fotelami podgrzewanymi. Zakupiłem fotele sportowe z alcantary z grzaniem i podgrzewaniem z wersji LCI europa. Rozumiem, że wtyczki pasują p&p (czytałem kilka tematów), po prostu nie podłączam aktywnych. zagłówków, a pompowanie boczków podłączam do + i - np. do grzania. Jednak w moich fotelach, zagłówki nie chcą się ruszyć, są sztywne, lekko pochylone do przodu (od strony pasażera mocniej niż od strony kierowcy). Czym to może być spowodowane? Używam coś sporej siły. Góra dół się poruszają, nie mogę zmienić kąta ich ułożenia. Dziękuje za pomoc. :roll:

 

Odpowiedź na wszystkie Twoje pytania znajdziesz w tym wątku

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=228508

Czytałem ten wątek, jednak bez prucia zagłówka nic nie da się zrobić? Fotele mam w doskonałym stanie i nie chciałbym ich psuć :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam E91 LCI z 2009 r. Pierwotnie miałem zwykłe taborety nawet bez grzania. Udało się zakupić sporty w skórze z grzaniem, pełną elektryką,pamięcią i pompowaniem boczkow. Dodatkowo sprzedawca posiadał całą wiazkę z której udało się wybrać potrzebne przewody. Po montażu jest mały problem z fotelem kierowcy. Wszystkie funkcje działają ale po pewnej chwili fotel zamiera. Działa dopiero po wypięciu i ponownym wpieciu do niego kostki. Jakieś sugestie na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dodałeś nową elektronikę a nawet jej nie zakodowałeś to nawet nie odczytasz błędów. Zakoduj to poprawnie i wtedy odczytaj błędy. Auto nie wie że masz te fotele i nie pokaże ci nawet modułu siedzeń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wymieniłem fotele z komfortowych elektrycznych z pamięcią E92 2006 na półelektryczne, pompowane, grzane E92 2011r bez pamięci.

Według schematu dostosowałem instalację elektryczną.


Fotele nie działają - sterowanie elektryczne nie pracuje. Czy na skutek różnicy w modułach konieczne jest kodowanie?

Bezpieczniki OK, instalacja sprawdzona, poprawnie podłączona. Nie pracuje regulacja elektryczna foteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne skoro już miałeś wcześniej instalację do elektryki. Może coś jest z fotelami nie tak ? U mnie po zmianie z golasów na elektryki działały od razu bez kodowania. Swoją drogą dziwie sie troche, ze nie polowałeś na jakieś z memory.

Wyjaśnił się właśnie temat zamierającego fotela kierowcy. Okazało się, że był mały bajzel w przewodach. Na chwilę obecną fotele są zakodowane i pracują poprawnie.

Mała rada na przyszłość dla osób chcących wsadzić do auta które ma gołe stołki jakieś elektryki. Jak już kupujecie fotele to kupujcie je od razu z całą instalacją elektryczną samochodu po to żeby na spokojnie wyjąć z niej interesujące nas przewody. Dzięki temu nie wydacie majątku u elektryka i robota będzie wykonana zgodnie ze sztuką, a nie z jakichś sztukowanych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanie, może ktoś to przerabiał.

Mam grzane, pompowane sporty LCI, fotel kierowcy wywala mi błąd 93AC (błąd poduszki bocznej fotela kierowcy) i jest już troszkę przetarty, pomyślałem więc o montażu fotela pasażera z angola w tej samej opcji. Robił ktoś kiedyś takie cuda?

Jest różnica miedzy fotelem pasażera a kierowcy, prócz maty zajętości w fotelu pasażera?


Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie mam pytanie, może ktoś to przerabiał.

Mam grzane, pompowane sporty LCI, fotel kierowcy wywala mi błąd 93AC (błąd poduszki bocznej fotela kierowcy) i jest już troszkę przetarty, pomyślałem więc o montażu fotela pasażera z angola w tej samej opcji. Robił ktoś kiedyś takie cuda?

Jest różnica miedzy fotelem pasażera a kierowcy, prócz maty zajętości w fotelu pasażera?


Z góry dzięki za pomoc!

Sa takie same. Zakladasz, podlacz swoj modul siedzenia, nie ten z anglika, zostanie jedna wtyczka od maty, jej oczywiscie nie masz gdzie podlaczyc wiec ja zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam mam pytanie do

Tasior781

Mianowicie chodzi mi o podgrzewanie fotela pasażera ,fotel kierowcy steowany jest przez szynę kan a pasażera jak mam podłączyć.

Jeśli to nie problem.

Skoro jego pytasz to czekamy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.