Skocz do zawartości

e46 318i Jaki olej?


matilapy

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tak

 

mobil jest teraz rozlewany przez lotosa - i bardzo pogorszył się na jakości (coś zaczęli cwaniakować na składzie i z dawnego mobila pozostała tylko nazwa )

 

a nie wyciągam wniosków z własnych obserwacji tylko mówię to co mój kumpel mi powiedział - a ma on hurtownie smarów i olejów :)

 

banieczkę castrola półsyntetyk za 50zł mi zawsze łatwi :) :mrgreen:

 

unikam tego oleju ponieważ bardzo dużo się z niego wody wytraca - po prostu badziewie robią

 

a później odmy/separatory padają od syfu (napisałem przepływomierz bo ostatnio z nim wojowałem i ciągle mi w głowie szumi) :P

co prawda 3/4 tego kraju jeździ na olejach mobil chyba bardziej z przyzwyczajenia i przereklamowania

 

ja polecam castrol - bmw chyba z fabryki wyjeżdża na castrolu

 

ja leje półsyntetyk do swojego auta

Edytowane przez spine
gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

 

mobil jest teraz rozlewany przez lotosa - i bardzo pogorszył się na jakości (coś zaczęli cwaniakować na składzie i z dawnego mobila pozostała tylko nazwa )

 

a nie wyciągam wniosków z własnych obserwacji tylko mówię to co mój kumpel mi powiedział - a ma on hurtownie smarów i olejów :)

 

banieczkę castrola półsyntetyk za 50zł mi zawsze łatwi :) :mrgreen:

 

unikam tego oleju ponieważ bardzo dużo się z niego wody wytraca - po prostu badziewie robią

 

a później przepływomierze padają

co prawda 3/4 tego kraju jeździ na olejach mobil chyba bardziej z przyzwyczajenia i przereklamowania

 

ja polecam castrol - bmw chyba z fabryki wyjeżdża na castrolu

 

 

 

ja leje półsyntetyk do swojego auta

a co ma piernik do wiatraka?? przepływomierz i olej... :duh:

ps. castrol jest również rozlewany w lotosie...

Edytowane przez Balugass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. castrol jest również rozlewany w lotosie...

 

szczerze powiem że nie słyszałem o tym żeby castrol był w lotosie rozlewany

 

...będę się widział z kumplem od olei to zapytam z ciekawości

 

ale fakt faktem jest taki że bmw leje castrola w fabryce i coś to musi oznaczać :)

 

z tańszych olei polecam castrola

 

a jak ktoś ma więcej gotówki to może sobie kupić inne specyfiki które oczywiście są naprawdę bardzo dobre ale mnie cena odstrasza :)

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ale fakt faktem jest taki że bmw leje castrola w fabryce i coś to musi oznaczać :)

 

Oznacza to tyle że od dawna mają podpisany kontrakt reklamowy ze sobą tak jak inne marki samochodowe z innymi producentami olejów i to wszystko.

 

Ps. Castrol jest również blendowany w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara opowiastka głosi, że jeśli są jakieś nieszczelności i przejdziesz z pół na full syntetyk, to możesz mieć większe wycieki..

ja mam tego mobila u siebie od 2 lat i jest ok. aczkolwiek zimą zaraz po zimnym starcie silnik mógłby mieć lepsze smarowanie. myślę nad motulem 6100.

tyle ode mnie.

pzodrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
stara opowiastka głosi, że jeśli są jakieś nieszczelności i przejdziesz z pół na full syntetyk, to możesz mieć większe wycieki..

 

Takie opowiastki dotyczą starych polonezów i dużych fiatów, Bardzo dużo ludzi przechodzi z półsyntetyków na pełne i widzą same zalety (lepsza kultura pracy silnika, lepsza ochrona silnika ,szybsze smarowanie w zimie, łatwiejszy rozruch itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stanie jesli wleje 5w40?? bo nie wiem ile czasuwlany byl 10w40

 

 

jak się zdecydujesz wlać pełen syntetyk to daj mi znać np po przejechaniu 5 tys km

 

czy go nie ubyło czy może jakieś wycieki się pojawiły

 

jak będzie wszystko ok to ja tez przejdę na pełen syntetyk :P

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U szwagra było przejście z mineralnego na pełny syntetyk w 318 i nie było żadnych problemów.

Zastosowana jeszcze została płukanka. Silnik przynajmniej u góry na klawiaturze nie ma nawet śladu po jakimkolwiek nalocie.

Oczywiście praca in plus. Ubywać nic nie ubywa.

Silnik nie jest uszczelniany nagarem, nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat: powiedzcie mi ile wchodzi oleju do 320td 150KM? Na jakims forum wyczytalem ze 5.5l i wydaje mi sie to troche duzo. Prosze o odpowiedz
"Jest kilka rzeczy na tym świecie, które są dla mnie świete. Moi przyjaciele, mój samochód, moja kobieta. Jeżeli zranisz którykolwiek z nich, módl się, by Bóg znalazl Cię przede mną."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie tyle wchodzi.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

 

Żaden nie jest odpowiedni dla twojego silnika, powinieneś zalać np. 5W40 ze specyfikacją BMW LL-98 lub 01 z resztą chyba się powtarzam tak że lejta co chceta, tu masz pięknie pokazane co dzieje się np. z 10W40 przy porannym rozruchu przy -22 stopniach, o samym smarowaniu przy optymalnej temp. już nawet nie wspominam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zalewany 2-3 razy 10w40 i nie wiem co bylo zalewane wczesniej, wiec nie bede przechodzil na 5w40, mechanik mi nie polecil teraz przechodzic na taki olej, mowil ze 3 silniki ostatnio wymienial w roznych samochodach z takiego powodu.

 

wiec prosze o wybor z tamtych olejow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hehe a to dobre :norty: pozdrów mechanika :cool2:

 

Kolega guzior2 wyczerpał temat, więc nie wiem czego jeszcze chcesz :roll: nie zaproponuje Ci nieodpowiedniego oleju :? bo nie chce mieć Twojego silnika na sumieniu..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się czyta takie bzdury, to aż śmiać się chce. Silnik rozleciał się, bo ktoś zalał taki olej jaki powinien być :lol:

Od trzymania oleju w silniku są uszczelki a nie nagar. Dobry olej 10w40 wcale nie musi go zostawiać, bo obecnie mają całkiem dużo środków płuczących (porównywalnie z 5wXX) .

Więc czym złym może skończyć się przejscie na lepszy olej ?? Swoją drogą zmień mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.