Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb bmw e39


Adam94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy poradził bym sobie z przyciemnianiem szyb w touringu ? bez wyciągania szyb oraz plastikow uszczelek jak to dociąć ? oraz wlożyć pod uszczelke żeby sie nie zaginało. przyciemniał☺ ktos jak tak to jakim odcieniem chodzi mi do polowy ?? mocno czarny dziwnie wygląda chyba ? jak do polowy oprucz przodu w srodku jest ciemna na super darc black słabo widac od srodka ?? a na dardz black jak jest od śroka i zewnątrz ? pozdrawiam serdecznie

Obejrzyj Moje BMW


www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=191208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko zalezy od tego jakie masz zdolności manualne..

i jakiej folii użyjesz

te po 20 zł za rolkę bardzo twarde i nie termokurczliwe

chodź i nimi da się obkleić

jak się postarasz to może Ci wyjść tak ładnie jak na mojej fotce

http://img198.imageshack.us/img198/6190/201207076667.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylną przyciemnisz bez wyciągania ale boczne trzeba wyjąć.

Co do odcienia to polecam średni :cool2: Jaki masz kolor auta?


http://www.ermail.pl/images/linkbanners/eRmailBannerSmall2.jpg">

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj workami od śmieci przyciemnić na super glue powinno siąść elegancko albo olejną od środka pomaluj wałkiem ewentualnie polakieruj auto całe na czarno z szybami włącznie to bedzie bandytka że hej :D :D :D żarcik a tak na poważnie to nie rób tego sam ciężko jest to zrobić i nie masz gwarancji na legalność tego i policja każe ci zdzierać na ulicy.weż zleć to komuś kto to robi profesionalnie. i nie przyciemniaj przedniej szyby jak coś :8)

i wez ta czipa wstaw tanie są a bedziesz miał buta dobrego pozdro, noga w chłodnicy

noga w chłodnicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o legalnośc to tylna szyba i tylne boczne może być ściemniona nawet i tym Twoim sposobem :D

A przednie wg prawa muszą mieć przepustowość bodajże 70 albo 75% także praktycznie nie ma takiej folii aby to wg prawa było legalne.

Ja w E34 miałem wszystkie boczne ściemnione najjaśniejszą folią i podczas kontroli musiałem zrywać przednie :duh:

Co do problemów po wyjęciu szyb bocznych to jeśli zrobi to ktoś z pojęciem to wszystko jest ok.

Każdy "ściemniacz" może Ci wydać świadectwo homologacji na folie, którym można sobie co najwyżej d...e podetrzeć bo i tak jest tam zaznaczone, że przednie są ściemnione na życzenie klienta i oni nie ponoszę za to żadnej odpowiedzialności.

Moja rada udaj się do kogoś kto się tym profesjonalnie zajmuje :cool2:


http://www.ermail.pl/images/linkbanners/eRmailBannerSmall2.jpg">

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czy nie warto by poszukać oryginalnie przyciemnionych szyb?

 

Zaznaczam , że się na tym nie znam. :norty:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha xd :D too twój samochod ;p ? fajny ;d

mój to ten motor z którego robiłem fotkę

ma fajne zegary -- takie jak BMW ...

boczne przednie nigdy nie spełniają wymogów kodeksu drogowego

a szyb bocznych do oklejania się nie wyjmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie doświadczenie z foliami fotochomatycznymi? Szukam jakiegoś rozwiązania, by przyciemnić tylne szyby, ale tylko jak świeci słońce - dla komfortu podróży pasażerów - gdy się ściemnia, chcę żeby się rozjaśniły.. Natomiast standardowe folie są za ciemne wieczorem i w pochmurne dni - w aucie robi się ponuro.

Znalazłem bardzo rozbieżne informacje na temat foliowych fotochomów: nie mogę dojść do tego czy to jest to samo co folie metalizowane i/lub lustrzane. Moim zdaniem lustrzane folie (lub nawet półlustrzane) wyglądają tragicznie. Pytałem w 2 warsztatach, ale panowie zrobili dziwne oczy i powiedzieli, że "najfajniejsze są czarne folie" (typowa odpowiedź "na temat").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja w swoim kombiaczku sam sobie przyciemniłem i to folią za 20zł, oczywiście kupiłem dwie rolki (co było dobrym pomysłem). Ważne żeby robić to w garażu, żeby szyby nie były nagrzane, zamiast wody zastosowałem rozcieńczony płyn do mycia naczyń (zwiększa poślizg), szyb nie wyjmowałem, troszkę było z tym problemów, ale po paru godzinkach i paru żubrach szybki mam ciemniutkie, tylnej nie udało mi się zrobić, jest chyba zbyt zaokraglona, więc kupiłem roletę za 4 dyszki i też jest dobrze. Ważne żeby mieć pod ręką suszarkę do włosów żony i w najgorszych miejscach podgrzewać folię, lepiej sie kształtuje.

Jak ktoś nie jest za bardzo nerwowy, to bez problemu zrobi to sam, jak ktoś jest nerwowy jak ja, to polecam uspokoić się żuberkiem :D

Kolor wybrałem najciemniejszy jaki był, bez lusterek, bo dla mnie to trąca wiochą, ale to zależy od gustu. W samochodzie nie jest za ciemno, bo oczywiście przednie boczne zostawiłem w oryginale i to wystarcza.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czipa nie trzeba jak na 520d dobrze ciągnie te twoje wyżyłowane przedwojenne 2.3 by przeskoczyło haahah

 

jednak oddam komuś profesionalnemu .. za mocno sie nagrzewa a tak kliwa bęndzie troche oszczędzać bo daleko pdróżuje

Obejrzyj Moje BMW


www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=191208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czipa nie trzeba jak na 520d dobrze ciągnie te twoje wyżyłowane przedwojenne 2.3 by przeskoczyło haahah

jednak oddam komuś profesionalnemu .. za mocno sie nagrzewa a tak kliwa bęndzie troche oszczędzać bo daleko pdróżuje

adamku popij to ci faza zejdzie twoja do setki ma prawie 11sek i 136 kucy moja ma 8,5 sek i 170 koni, czy cie bóg opuścił???

corsa z silnikiem 1.6 robi twoje bmw nawet

jednak oddam komuś profesionalnemu .. za mocno sie nagrzewa a tak kliwa bęndzie troche oszczędzać bo daleko pdróżuje

a to w jakim języku-hebrajskim?

a i słyszałem że do niemiec na szparagi jedziesz tym kombiakiem pozdro narka :D :D :D :D :norty:

wsadz czipa ale dobrego to nie uwierzysz co sie dzieje

noga w chłodnicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170 w tym 70 juz nie ma :D bo ktoś jąwczesniej wykatował ? :D własnie dlatego nie lubie juz benzyny za mocno je katują chyba ze masz e39 z salonu to co innego . ;/

Obejrzyj Moje BMW


www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=191208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obczaj to lepiej

http://vtech.pl/katalog/chip-tuning-BMW-chip-tuning-BMW-5-E39-520d-100kW-136KM

 

a ja miałem rejs z 530i ostatnio i została z tyłu bo koleś miał mocny motor ale nie umiał wyprzedzać przy 170km/h pozdro

twoją można zrobić na 169 kucy i taki moment że bedzie szła jak pocisk jak wiesz co to moment obrotowy

noga w chłodnicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170 w tym 70 juz nie ma :D bo ktoś jąwczesniej wykatował ? :D własnie dlatego nie lubie juz benzyny za mocno je katują chyba ze masz e39 z salonu to co innego . ;/

Jesteś trollem jakich mało Joker wciągnął by ciebie synku nosem...

A ty oczywiscie myslisz ze ten twoj kibel ma oryginalny przebieg i nigdy nie miał nawet stłuczki :mad2: oraz, że posiadasz te 136 smiesznych kuuuniów:)

BTW popros mame zeby zamiast na czipa dała Ci na słownik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej chyba ::D 1 słysze :cool2: taka była by super

 

Nie ma?! Cholera, zawsze wymyślam coś, czego nie ma...

Ale przecież z drugiej strony jest coś takiego jak folia fotochromatyczna. Problem tylko w tym, że nie mogę znaleźć kto to sprzedaje. No chyba, że niektóre warsztaty, które piszą o takowej, tak naprawdę mają na myśli metalizowaną lub jakąś zwykłą czarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.